Dienas ziņas

Atceres pasākums Konstantīna Raudives 115. gadadienai

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Kārlis Bardelis ar laivu un riteni apbraucis apkārt pasaulei

Ceļotājs Kārlis Bardelis pēc teju 8 gadu piedzīvojumiem pabeidz ceļojumu apkārt pasaulei

Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis, finišējot Namībijā, noslēdzis savu ceļojumu apkārt pasaulei, ceļu mērojot gan ar airu laivu, gan velosipēdu, informēja viņa pārstāvji. Šis ceļš aizsācies, kad Bardelis 2014. gadā esot ieguglējis jautājumu: "Kā pārairēt okeānu?"

Kopumā Bardelis šajā piedzīvojumā pavadījis 2898 dienas jeb 7 gadus un 11 mēnešus. Pirmajā ceļa posmā Kārlis ar draugu Gintu Barkovski pārairēja Atlantijas okeānu no Namībijas līdz Brazīlijai 142 dienās, tad kopā ar Lindu Zuzi uz tandēmvelosipēda šķērsoja Dienvidameriku 101 dienā. Turpinājumā viņš vienatnē divu gadu laikā šķērsoja Kluso okeānu, pa ceļam apstājoties vairākās salās, lai pārlaistu nelabvēlīgus laika apstākļus. Savukārt braucienā pāri Indijas okeānam deviņas dienas no Šrilankas līdz Maldīvu salām Kārlis airēja kopā ar Dimitriju Kīferu, bet pārējās 163 dienas veica ceļu viens pats. Artūrs Skroderis pievienojās Kārlim ļoti sarežģītajā trīs dienu ilgajā okeāna finiša posmā no Somālijas/Kenijas robežas līdz Kenijai. Pasaules apceļošana noslēdzās ar solo velobraucienu pāri Āfrikai no Kenijas līdz Namībijai.

Bardelis, sasniedzot ilgi gaidīto finišu, bijis saviļņots un atzina:

"Sajūtas ir sirreālas! Tas cilvēks, kurš sāka šo ceļojumu pirms gandrīz astoņiem gadiem, bija pilnīgi cita persona."

Šajā ceļojumā ar laivu noairēti 46 326 kilometri un ar riteni mēroti vēl 11 972 kilometri. "Par laimi, es vienmēr fokusējos tikai uz nākamo dienu, nevis uz tūkstošiem kilometru, kas jāpievarē nākotnē," viņš sacīja.

Šī gandrīz 8 gadu ilgā piedzīvojuma laikā Kārlis sastapās ar daudzām grūtībām un viņam nācās arī izturēt pusotru gadu ilgu pauzi Covid-19 ierobežojumu dēļ. Bīstams notikumu pavērsiens notika, kad negaidīti spēcīgi vēji novirzīja laivu no mērķa Tanzānijas pludmalē uz bīstamo Somālijas krastu. Pēc veiksmīgas Kārļa izkļūšanas no nedrošās valsts laiva palika Somālijā un tika atgūta tikai pēc ilgām sarunām un izpirkšanas maksas.

Savukārt Klusā okeāna ūdeņos Kārli gandrīz notrieca milzīgs zvejas kuģis un laivai uzbruka haizivis, bet Indijas okeāna nemierīgajos ūdeņos laiva apgāzās, apmetot salto.

Šī ceļojuma laikā pasaules apceļotājs sasniedza sešus pasaules Ginesa rekordus, un trīs no tiem vairs nevar tikt pārspēti. Kopā ar Gintu Barkovski abi kļuva par pirmo komandu, kas pārairēja Dienvidatlantijas okeānu. Kārlis arī kļuvis par pirmo cilvēku, kas pārairējis Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai un Indijas okeānu no Āzijas līdz Āfrikai, šie fakti dokumentēti Ginesa rekordu grāmatā.

Kā Bardelis atzina sarunā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena", sajūtas ir ļoti pacilājošas. "Gints Barkovskis, ar kuru šī sāga sākās, nolēma pievienoties, kopā ar dēlu atlidot uz Namībiju un pavadīt ar mani trīs dienas finiša taisnē, man ir tādi labi finiša kompanjoni," viņš teica.

Bardelis atzina, ka par šo sasniegumu ir priecīgs, bet vienlaikus izjūt mieru – izsaucienu un lēcienu gaisā nav, jo šis piedzīvojums nebija pēkšņs.

"Varbūt kāds varētu domāt, ka bīstamākā vieta šajā braucienā bija Klusā okeāna vidū, bet patiesībā visievainojamāk es jutos, kamēr mana laiva kuģoja 15 jūras jūdžu attālumā no ekstrēmistu kontrolētās Somālijas krastiem," viņš pauda.

Sava pasaules apceļošanas piedzīvojuma posmus Kārlis izmantoja arī, lai vāktu līdzekļus labdarības organizācijai "Hospiss LV", lai Latvijā uzceltu pirmo aprūpes namu, kur nedziedināmi slimie pacienti varētu aizvadīt dzīves pēdējās dienas (šobrīd savākti 7500 eiro), kā arī, šķērsojot Kluso okeānu, Kārlis aicināja līdzjutējus ziedot labdarības fondam "Plecs", lai palīdzētu bērniem, kas palikuši bez vecākiem.

Ceļotājs atzina, ka jau pošas atgriezties mājās, paredzēts, ka Latvijā ielidos 19. aprīlī.

"Bet to nevienam nesakiet," jokoja pasauli apceļojušais latvietis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti