Ciblas novadā norisinās ikgadējās rikšotāju zirgu sacensības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Svētdien, 19. jūlijā, Ciblas novada Pušmucovas pagastā no plkst.12 notiks Latvijas mēroga rikšotāju zirgu sacensības “Ciblas novada kauss”, kas tiek rīkots jau septīto gadu.

Šogad bez jau pieaugušajiem Krievijas, Amerikas un Francijas šķirnes rikšotājiem paredzēti arī atsevišķi braucieni pašiem jaunākajiem – divus gadus veciem rikšotāju zirgiem.

Rikšotāju braucēju sporta kluba “Pegazs” valdes priekšsēdētāja Inese Ruskule atklāja, ka šogad sakarā ar ierobežojumiem valstī izpaliek novada svētku svinības, kuru laikā parasti arī notika rikšotāju sacensības.

Lai nepieviltu līdzjutējus un arī rikšotāju īpašniekus, tika pieņemts lēmums, ievērojot drošības pasākumus, tomēr rīkot “Ciblas novada kausu”.

Rikšotāju braucēju sporta kluba “Pegazs” valdes priekšsēdētāja Inese Ruskule
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

“Šogad ir plānots, ka piedalīsies braucēji no astoņiem novadiem, lielākoties no Latgales novadiem - Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Aglonas un Viļakas. Ir arī divi ārpus Latgales teritorijas - Gulbenes un Garkalnes novads. Būs pamatbraucieni, kur distances garums 1600 metri un finālbrauciens. Piedalīsies apmēram 13 braucēji, un katrs braucējs startēs ar diviem vai trim zirgiem. Ir liels prieks, ka mēs varēsim organizēt vienu braucienu divus gadus veciem zirgiem, jo zirgi sāk savu karjeru no divu gadu vecuma, bet apmācības sāk no viena gada vecuma,” pastāstīja Ruskule.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti