Kur un cikos izskriet Latvijas kontūru?

Svinot valsts dibināšanas 101. gadskārtu, desmitiem un simtiem skrējēju svētku brīvdienās pulcēsies dažādās pilsētās Latvijā un citviet pasaulē, lai noskrietu Latvijas kontūru. Starp koptreniņiem būs iespēja piedalīties arī sacensībās, rogainingā un velobraucienā.

Brīvības rogainings un ''Staro Rīga'' skrējiens

Izskrien Latviju (autori dažādi)

Latvijas kontūra Jelgavā

Latvijas kontūra Karostā 

Latvijas kontūra Liepājā (1) un (2)

Latvijas kontūra Madonā (1) un (2)

Latvijas kontūra Rīgā (27 km), (14km) un (65 km)

Latvijas kontūra Rīgas centrā

Latvijas kontūra Rīgas Pārdaugavā

Latvijas kontūra Saldū

Latvijas kontūra Valmierā

Latvijas kontūra Ventspilī 

Latvijas kontūra Abū Dabī (1), (2) un (3)

Latvijas kontūra Briselē

Latvijas kontūra Čikāgā

Latvijas kontūra Denverā 

Latvijas kontūra Dubajā (1) un (2)

Latvijas kontūra Dublinā

Latvijas kontūra Frankfurtē

Latvijas kontūra Gēteborgā (1) un (2)

Latvijas kontūra Islandē

Latvijas kontūra Keiptaunā (1) un (2)

Latvijas kontūra Londonā

Latvijas kontūra Madridē

Latvijas kontūra Oslo

Latvijas kontūra Otavā (1) un (2)

Latvijas kontūra Reikjavīkā  (1) un (2)

Latvijas kontūra Seulā

Latvijas kontūra Stokholmā

Latvijas kontūra Stambulā

Latvijas kontūra Šamonī

Latvijas kontūra Tallinā (1), (2) un (3).

Latvijas kontūra Vašingtonā

Latvijas kontūra Vaterfordā (1) un (2)

Latvijas kontūra Vīnē (1) un (2)

Sestdienas, 16. novembra, rītā plkst.11.00 pustūkstotis dalībnieku dosies kontrolpunktu medībās “Brīvības rogainingā”, kas šoreiz notiks Jaunpiebalgas apkārtnē. Atšķirībā no nedēļu iepriekš notikušā vērienīgā Rīgas rogaininga, kur orientēšanās notika pilsētvidē Šmerļa apkārtnē, šoreiz patriotiski noskaņotajiem rogaineriem izaicinājums būs Gauja, kas sadalīs apvidu, un kustībai būs jāizvēlas kāds no četriem tiltiem. Bez iespējas startēt 3, 4 un 6 stundu sacensībās, “Brīvības rogainings” īpašs būs ar “Pašvaldību kausu”, kurā tiks noskaidrota aktīvākā un sportiskākā pašvaldība, ņemot vērā četru stundu rogaininga trīs veiksmīgāko komandu rezultātu summu. Pērn Kandavā triumfēja Kocēnu novads.

“Brīvības rogainingā” starp komandu nosaukumiem pamanāmākie ir “Piparkūkas”, “Aizej tur, nezin kur..”, “Bruņurupuči”, “Sestdienas viesi”, “Mežabrāļi”, “Purvā līdz ausīm”, “Bitīte un burunduks”, “Āpsis ar ventilatoru”, “Saule pāri visam”, “Blondīņu trio”, “Jūra līdz ceļiem”, “Jautrie tētuki”, “Bez stresa”, “Pitagora slapjās bikses”.

Stundu vēlāk, plkst.12.00, Ložmetējkalnā sesto reizi starts tiks dots svētku skrējienam ''Patriots”. Jelgavas novada Valgundes pagasta Ziemassvētku kauju muzejs “Mangaļi” uzņems 300 skrējējus, kas dosies 23 un 8 kilometru trasēs, pieminot Pirmā pasaules karā pirms 103 gadiem zaudētos latviešu strēlniekus, kuru kopskaits nedēļas laikā saruka par vairāk nekā trešdaļu. Svētku skrējiens no citiem atšķiras ar to, ka apbalvošanas ceremonijā tiek summināti tikai sieviešu un vīriešu absolūtie uzvarētāji abās distancēs, tādējādi Latvijas taku izlases skrējēja Irita Puķīte var izcīnīt otro uzvaru, panākot Ingu Zālīti un olimpieti Ilonu Marheli.

Izskrien Latviju!

Dokumenti

LV kontura Stokholma 8km.gpx

Lejuplādēt

1.11 MB

LV kontura Saldus 10km.gpx

Lejuplādēt

418.1 KB

LV kontura Riga 27km.gpx

Lejuplādēt

796.8 KB

LV kontura Riga 65km.gpx

Lejuplādēt

11.64 KB

LV kontura Riga 14km.gpx

Lejuplādēt

5.5 KB

Svētdien, 17. novembrī, centrālie notikumi risināsies Rīgā – no rīta plkst.9.00 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 27 kilometru koptreniņā pa galvaspilsētas ielām dosies Latvijas kontūrskrējiena “Izskrien Latviju!” dalībnieki, savukārt pēc tumsas iestāšanās plkst.18.00 Kronvalda parkā starts tiks dots “Staro Rīga skrējiens 2019”, kurš piecu, 2,5 un viena kilometru distancēs sesto gadu vedīs gar izgaismotajiem objektiem.

Tradīcija trīs stundās izskriet Latvijas kontūru Rīgas ielās aizsākās 2013. gadā, un pirmajos gados skrējēji Jaņa Rozentāla laukumā pulcējās vairākas reizes dienā. Pērn piesātinātajās valsts simtgades svinībās skrienamā kontūra tika samazināta divas reizes, lai atliktu laiks arī citu pasākumu apmeklēšanai. 27 kilometru distancei šogad palīdzēja atdzimt “Rimi Rīgas maratons” un kopiena “Riga Runners”, kuras pārstāve Ilze Limanāne uzņēmusies bezmaksas koptreniņa vadību.

Iepriekšējos gados atsevišķi velocienītāji veikuši 65 kilometru Latvijas kontūrbraucienu pa Rīgu, taču populārāks ir ikgadējais Velomena jeb “Transcontinental” ultrabraucēja Krišjāņa Ratinika devīto reizi rīkotais svētku MTB 18. novembra brauciens “Latvijai 101 km”, kas tradicionāli sāksies plkst.8.30 pie Brīvības pieminekļa, kur riteņbraucēji atgriezīsies pēc astoņām stundām īsi pirms satumšanas un ļaužu pulcēšanās.

18. novembrī Latvijas kontūrskrējieni risināsies vairākās pilsētās. Rīdzinieki, kuriem svētdienas 27 kilometri būs vairāk, nekā gribētos, plkst.11.00 pie TP “Alfa” sāks 9,4 kilometru garo “Sunnto Latvija” koptreniņu, ko vadīs “Inov-8 Latvia Trail Race” organizators Edijs Dzalbs. Tā kā trase vedīs pa Šmerļa un Biķernieku mežiem, dalībnieki varēs izvēlēties vienu no divām tempa grupām (5:50-6:10 min/km un 7:00-7:30 min/km), tādējādi kontūru ar saviem viedpulksteņiem varēs iezīmēt arī nūjotāji.

Piekto gadu risināsies 18. novembra 18 kilometru skrējiens no Brīvības pieminekļa līdz kafejnīcai “Ekspedīcija” Mangaļsalā ar startu plkst.10.00.

Zīmīgo 18 kilometru skrējiens Jelgavā sāksies plkst.9.00 pie pilsētas sporta halles Mātera ielā 44a, kur dalībniekiem būs pieejamas dušas pēc skrējiena. Maršruta vadību uzņemsies Ainārs Gudēvics.

Stundu vēlāk, plkst.10.00 Liepājā, Jāņa Čakstes laukumā 8,3 kilometru kontūrskrējienu Rolanda Strehera vadībā uzsāks liepājnieki un pilsētas viesi. Iepriekšējo gadu laikā koptreniņš izaudzis gana vērienīgs ar pasākuma vadītāju, himnas dziedāšanu, patriotiskas mūzikas atskaņošanu, sarkanbaltsarkaniem karogiem un pīrādziņiem finišā.

Vienlaikus netālajā Saldū kontūrskrējiena dalībniekus 10,2 kilometru trasē vedīs Spartatlonu noskrējusī Sigita Vāce, sakot koptreniņu plkst.10.00 Rīgas un Jelgavas ielu stūrī.

Latvijas kontūras skriešanas koptreniņi

17. novembrī

Rīga (27 km) - plkst. 9.00

 

18. novembrī

Jelgava - plkst. 9.00

Liepāja - plkst. 10.00

Saldus - plkst. 10.00

Baloži - plkst. 10.00

Valmiera - plkst. 11.00

Sigulda - plkst. 11.00

Rīga (9 km) - plkst. 11.00

 

Dokumentu sadaļā pievienotos "*.GPX" failus var ielādēt viedpulksteņos un skriet Latvijas kontūru atsevišķi ārpus koptreniņiem.

12,5 kilometru kontūrskrējienā 18. novembrī plkst.11.00 dosies Valmieras iedzīvotāji, startējot Rātslaukumā (Lāčplēša ielā 2) Elīnas Karlivānes vadībā. Vienlaikus Siguldā plkst.11.00 Juris Dzenis vedīs skrējējus 11 kilometru koptreniņā, startējot no Sporta centra.

Titurgas ezera pludmalē plkst.10.00 skrējienu pa Latvijas kontūru Jura Žilko vadībā uzsāks Baložu iedzīvotāji 9,3 kilometru trasē, kas tapusi ar krosa “Baložu bizons” rīkotāju atbalstu.

Valsts svētku laikā ārpus Latvijas esošajiem skrējējiem jāskatās, vai viņu pilsētā ir jau gatava trase, kuru zīmējusi Evita Ruskova vai kāds cits virtuālā skriešanas kluba “VSK Noskrien” biedrs projektā “Izskrien Latviju”. Ja trases nav, tad var uzzīmēt paši, sākot, piemēram, ar Rīgas līča kontūrām savas pilsētas parkā un tālāk meklējot variantus tuvākajās ielās.

 

Sportiskām aktivitātēm piesātinātā patriotiskā nedēļas nogale sāksies un noslēgsies ar sacensībām. 18. novembrī Ķeguma novada Rembatē risināsies viens no senākajiem skrējieniem Latvijā “Rembates aplis”, kas 10,8 kilometru asfalta skrējienā allaž pratis piesaistīt vienus no ātrākajiem pašmāju skrējējiem. Arī šoreiz dalībnieku sarakstā ir vairākkārtējs uzvarētājs ogrēnietis Renārs Roze, maratonists Kristaps Bērziņš no Kuldīgas, abi Jāņi Mežieli, seniors Antis Zunda un citi ātri skrējēji.

Tikmēr Līvāni uzņems 4. Līvenhofas skrējienu, kas iepriekš nesa nosaukumu “Skrējiens pa Ubaglīci”. Dalībnieki startēs 10 un 3,9 kilometru distancēs, kā arī bērnu skrējienos. Garākajā distancē papildus tiks noskaidroti valsts čempioni šosejā senioriem (no 35 gadiem vīriešiem un no 30 gadiem sievietēm). Pateicoties naudas balvām, skrējienā varētu startēt arī vadošie pašmāju maratonisti - nesenā Tenerifes maratona pusdistances uzvarētājs mārupietis Dmitrijs Serjogins (1:07:05) un Latvijas čempione Karīna Helmane-Soročenkova no Tukuma.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt