Kādus pārsteigumus «Skrien Latvijas» sezonas noslēgumam sola Siguldas pusmaratons?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Turaidas pils tornis 3D formā uz medaļas un "Bigbank Skrien Latvija" noslēguma balle sestdien, 10.oktobrī, mudinās vairāk nekā 2000 skrējēju doties Siguldas virzienā, lai vērotu krāšņo rudeni un skrietu dažādas distances saltajā Siguldas pusmaratonā. Protams, sezonas noslēguma septītajā posmā sacensību dalībnieki kārtos rēķinus kopvērtējumu listēs.

Siguldas pusmaratons oktobrī nav nejaušība. Koku lapas vislabāk krāšņojas laikā, kad gaisa temperatūra strauji svārstās un atrodas tuvu nullei. Šogad skrējiena laikā sinoptiķi sola vien dažus grādus virs nulles un daudziem tas būs pārbaudījums - apvienot piemirsto gaisa temperatūru ar kārotajiem rezultātiem. Tāpēc daži varēs Siguldā skriet tradicionālajos uzvalkos, daļa izmantos kluba "VSK Noskrien" tempa turētājus, kādi trasē atcerēsies aizvadīto Siguldas kalnu maratonu, taču citi skries uz rezultātu, lai tiktu pie labākas pozīcijas sezonas kopvērtējumā.

Kamēr Dainis Žuburs no Dunalkas skries savu 98.pusmaratonu, sezonas līderi netaupīs spēkus un negriezīs ceļu saviem konkurentiem pat pēc aizvadītās garās sezonas.

Ilona Marhele no Alūksnes un Latvijas čempions maratonā Kristaps Bērziņš no Kuldīgas ir pārliecinoši līderi sezonas kopvērtējumā, kurā tiek rēķināti katra skrējēja pieci labākie posmi.

Piektajā "Skrien Latvija" sezonā Kristaps Bērziņš visu sezonu stabili skrējis pretī pirmajai uzvarai visā seriālā. Viņa favorītstatusu var apdraudēt vienīgi Jānis Višķers, kurš dienu pirms sacensībām nav atrodams dalībnieku sarakstā. Latvijas čempions Jānis Višķers skrējis četros no sešiem posmiem un kopvērtējuma ieskaitē ieņem vien 22.vietu, taču veiksmīgi startējot Siguldas pusmaratonā, ir iespēja uzvarēt visā seriālā. Zināms, ka viens no ātrākajiem šīs sezonas garo distanču skrējējiem gatavojas Amsterdamas maratonam, kurā 18.oktobrī plāno sasniegt personisko rekordu (ātrāk par 2h 22min 42s), ierindojoties visu laiku 20 ātrāko Latvijas maratonistu vidū.

Šobrīd kopvērtējuma otrajā un trešajā vietā atrodas Rolands un Kristaps Kaimiņi no Ogres, taču sezonas noslēgumā abiem brāļiem pa vidu var iespraukties viņu novadnieks Renārs Roze, kurš šobrīd atrodas vien 31.vietā, taču pretendē uz ceturto vai pat trešo pozīciju sezonas kopvērtējumā. Jāatgādina, ka Renārs Roze ir pagājušā gada Sigulda pusmaratona uzvarētājs un var mēģināt uzvarēt trešo reizi pēc kārtas.

Tādējādi šobrīd ceturtajā vietā esošais Anatolijs Macuks no Jēkabpils saglabā cerības uz vietu labāko sešiniekā. Tuvākie sekotāji, kuri saglabā cerības uz vietu apbalvojamo sešu pulkā, ir Kārlis Vīksne, Jevgēnijs Turkins, Māris Ābele un Artūrs Caics.

Ilona Marhele uzvarēja "Skrien Latvija" otrajā sezonā - 2012.gadā un šogad kļūs par vienīgo skrējēju piecu gadu vēsturē, kas spējusi triumfēt atkārtoti. Šobrīd viņa gatavojas 25.oktobra Frankfurtes maratonam, kurā cer kvalificēties Rio olimpiskajām spēlēm. 

Pagājušās "Skrien Latvija" sezonas uzvarētāja Anita Kažemāka no Preiļiem nav atrodama Siguldas pusmaratona dalībnieku sarakstā, taču, ierodoties uz starta, viņa kopvērtējumā var pakāpties no 13. uz 2.vietu, apsteidzot pat jauno Latvijas maratona čempioni Kitiju Valteri no Līvāniem.

Jolanta Liepiņa no Salacgrīvas kopvērtējuma tabulā atrodas 16.vietā, taču tāpat kā Renārs Roze var cīnīties par ceturto vai trešo vietu. Lelde Neimande noslēdz labāko divdesmitnieku, taču pēc Siguldas pusmaratona var pakāpties uz piekto vai ceturto vietu uzreiz aiz Jolantas Liepiņas. Laura Čakle šobrīd ir trešā kopvērtējumā un, visticamāk, spēs saglabāt vietu labāko dāmu sešiniekā, par kuru cīnās vēl četras skrējējas - Inga Zālīte, Ginta Valtere, Daiga Grickus un Viviana Kirilova.

Arī "Nike" ceturtdaļmaratona (10,55km) skrējienos pirms pēdējā posma jau zināmi uzvarētāji - Reinis Hartmanis no Grobiņas un Karīna Helmane-Soročenkova no Tukuma. 

Vīriešu konkurencē stabilu otro un trešo vietu ieņem orientierists Andris Jubelis un Mārtiņš Jocis. Savukārt uz ceturto vietu pretendē Kristaps Vējš-Aboliņš, Vietas apbalvojamo sešniekā saglabās Armands Tālums un Dainis Stepe. Vistuvāk kārotajam TOP6 sezonu noslēgs Jānis Gailis, Andris Ronimoiss, Jānis Kūms, Jānis, Mežiels un Ruslans Smolonskis.

Pieredzējusī Ināra Lūse "Nike" skrējienu kopvērtējumā atrodas augstajā otrajā vietā, taču sezonu varētu noslēgt ceturtajā vietā, jo par otro vietu, visticamāk, notiks nežēlīgi sievišķīga cīņa starp Gunu Ģermani un Noru Krevņevu. Ceturtajā un piektajā esošās Ilze Urbāne un Madara Frēliha sezonas noslēgumā varētu saglabāt vietu labāko sešiniekā, taču trešajā vietā esošai Ivetai Caunei un šobrīd sestajai - Ivetai Maltai cerības ir mazākas.

Aptuveni 5,3 kilometru Tautas skrējiena kopvērtējumā arī tiks apbalvoti seši punktiem labākie sportisti. Vīriešu konkurencē par uzvaru cīnās orientierists Valters Āboliņš, Artūrs Medveds no Grobiņas un Krists Siņicins. Šobrīd tālu ārpus labāko desmitnieka, taču Siguldas kultūras namā pie sezonas kopvērtējuma balvām tiks arī Āris Brantevics no Kuldīgas un Kārlis Lukjanovs. Par atlikušo vietu sešiniekā Siguldā cīnīsies Ansis Ozoliņš un skrējiena organizatoru pārstāvis Daniels Kārkliņš. Tādējādi ārpus sešinieka varētu tikt pabīdīti Andris Saldons un Edgars Aseris-Indriķis, kuram par vietu labāko desmitniekā būs jācīnās arī ar Raineru Trubaču.

Tautas skrējienu sieviešu konkurencē uzvarētājas vārds būs Līga, savukārt uzvārds - Jansone vai Grigensone. Abas skrējējas punktu ziņā ir tuvu viena otrai un Jansones trīs uzvaras pret Girgensones vienu ir tikai šķietams pārsvars, taču arī tas rada priekšrocības sajūtu. Uz trešo vietu pretendē šobrīd 17.vietā esošā Estere Vīksne, savukārt ceturtā vieta varētu tikt 21.vietā esošai Guntai Holštromai. Tādējādi Tabita Tīna Lūka varētu noslīdēt no ceturtās uz piekto vietu, savukārt sesto vietu varētu saglabāt Santa Zemture. Tikmēr piektajā vietā esošā Santa Kokina un šobrīd augstajā trešajā vietā esošā Annija Zāģere varētu nespēt noturēties labāko sešiniekā tautas klasē dāmu konkurencē. Maz ticams, ka Simona Alise Salmiņa spēs iespraukties starp sešām sezonas ātrākajām tautas distances skrējējām.

Jāpiebilst, ka katrā no trim skrējieniem sezonas noslēgumā tiks apbalvoti punktiem bagātākie skrējēji dažādās vecumgrupās.

Tautas sportā tas ir īpaši svarīgi, jo seniori un veterāni ļoti bieži sacenšas tieši savā starpā, nevis tiecas konkurēt ar jaunajiem sportistiem. Pusmaratonā sieviešu un vīriešu konkurencē, sezonai noslēdzoties, tiks apbalvoti skrējēji 9 vecumgrupās, "Nike" skrējienā - 11 vecumgrupās, savukārt Tautas skrējienā - 8 vecumgrupās.

Ja katrā no "Skrien Latvija" sezonas posmiem komandu cīņās apbalvoja trīs skrējēju apvienības, tad noslēguma ballē katrā distancē suminās sešas punktiem bagātākās komandas. Pirms pēdējā posma visās trijās distancēs līderes ir "Sportland/Nike" komandas, kuras savākušas visvairāk punktus Rēzeknes, Biķernieku, Ventspils, Jelgavas un Kuldīgas pusmaratonos, kā arī Valmieras maratonā.

Jāpiebilst, ka seriāls "Bigbank Skrien Latvija" apvieno pusi no Latvijā notiekošajiem pusmaratoniem un tā ietvaros sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS) tiek noskaidroti valsts čempioni garajās disciplīnās - maratonā, pusmaratonā un 10 kilometros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti