Dienas ziņas

Pagājusi gada īsākā nakts

Dienas ziņas

Meklē garāko līgodziesmu

Ar riteņiem uz Romu

Ar riteņiem uz Romu – četri rīdzinieki simboliski atjauno Dzintara ceļu

“Galvenais ir sākt un nepadoties,” tā par savu mērķi divu nedēļu laikā tikai ar velosipēdiem nokļūt līdz Romai stāsta četri puiši no Rīgas, kuri tieši trešdien, 21.jūnijā, Liepājā pie koncertzāles ''Lielais dzintars'' uzsāka 2400 kilometru garo ceļu līdz Itālijas galvaspilsētai.

Iemesli braucienam ir vairāki. Pirmkārt, tas ir lielisks veids, kā pārbaudīt savu fizisko izturību, otrkārt – simboliski tiks atjaunots tā sauktais Dzintara ceļš, pa kuru pirms vairākiem tūkstošiem gadu tirgotāji no Baltijas uz Romas impēriju veda dzintaru.    

No Baltijas, tajā skaitā arī tagadējās Liepājas teritorijas, cauri Kaļiņingradai, Polijai, Čehijai un vēl citām valstīm līdz pat Romai – tādu ceļu pirms vairākiem tūkstošiem gadu mēroja tirgotāji, lai pārdotu Baltijas jūras piekrastes lielāko dārgumu - dzintaru.

Tagad 21.gadsimtā šo pašu attālumu plāno veikt četri puiši, kas sevi nosaukuši pavisam vienkārši – par četriem džentlmeņiem uz velosipēdiem. Mērķis ir ambiciozs - Romā riteņbraucēji plāno ierasties pēc 13 dienām, kas nozīmētu, ka katru dienu nāktos pieveikt vidēji 200 kilometrus.

“Tā ideja mums likās ļoti interesanta, ka no Liepājas ir iespējams novilkt taisnu līniju līdz Romai, un aptuveni arī tā mēs saplānojām savu maršrutu. Mēs arī simboliski vedam Liepājas dzintaru uz Romu un mēģināsim to tur pārdot,” atklāj viens no komandas dalībniekiem Mārcis Martisons.

Labu pieredzi tā sauktajā ''ultra cycling'' sporta veidā četri kungi bija ieguvuši tieši pirms gada, kad deviņās dienās viņi nobrauca 1500 kilometrus apkārt Latvijas robežai.

Pērn Ziemassvētkos tika nolemts pacelt latiņu augstāk un sākotnējā ideja bija veidot maršrutu līdz tālākajam Eiropas ziemeļu punktam Norvēģijā, taču, ņemot vērā Skandināvijas skarbos laika apstākļus, riteņbraucēji pieņēma lēmumu doties uz kādu siltāku vietu. Taču   Mārcis Martinsons norāda, ka arī šis maršruts būs gana izaicinošs.

“Tāds ļoti nopietns pārbaudījums mums puišiem, kas ir braukuši tikai te pa tādām līdzenām vietām, ir Alpi, jo mums jāpārbrauc tiem pāri. Tur ir tā slavenā “Hoktor”  pāreja, kas iet gar  Grosgloknera kalnu, kas ir viena no augstākajām Austrijas spicēm, kur mums ir jāuzceļas 2500 metru augstumā,” stāsta Martinsons.

Gatavoties šim braucienam puiši sāka jau janvārī, un sešu mēnešu laikā neiztika bez intensīviem treniņiem gan sporta zālē, gan uz velosipēda. Iesācējiem viens no četriem braucējiem Eduards Bremers iesaka sākumā nedomāt par riteņa veidu un tehniku, bet gan par fizisko sagatavotību. 

“Apjoms ir liels. Nevar izkāpt no datorkrēsla birojā un sākt vienkārši kaut kur braukt. Tu to vari darīt, ja brauc dienā 50 kilometrus. Lai noķer kaifu. Galvenais ir kaifu dabūt. Tas ir galvenais padoms,” saka Bremers.

Trešdien velosipēdisti mēros ceļu caur Palangu līdz Kaļiņingradai, kur plānota nakšņošana. Četru džentlmeņu braucienam sekot līdzi varēs speciāli pasākumam izveidotā sociālā tīkla “Facebook” lapā, savukārt par iespējamo nākamā gada maršrutu viņi lemšot tikai pēc šā gada pasākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti