TDA «Teiksma» 70 gadu jubileju atzīmēs ar diviem koncertiem

Tautas deju ansamblis (TDA) „Teiksma" šogad svin savas radošās darbības 70 gadu jubileju, piedāvājot skatītājiem divus atšķirīgus jubilejas koncertus, kuri notiks 17. un 18. jūnijā Rīgā, Ķīpsalas hallē.

TDA „Teiksma” deju uzvedums “Brīdis pirms”

17. jūnijā plkst. 20 Ķīpsalas hallē notiks deju uzveduma „Brīdis pirms” pirmizrāde, kas skatītājus ievedīs noslēpumainajā aizkulišu pasaulē, ļaujot līdz ar dejotājiem izdzīvot ģenerālmēģinājumā valdošās emocijas. Tieši skatuves aizkulisēs tiek pavadīts visilgākais un vispiepildītākais laiks – ar soļu apgūšanu jaunām dejām un deju soļu atkārtošanu, ar tērpu izvēli un personīgo attieksmi pret deju, ar patiesām emocijām un citām niansēm. Tā kopīgā darbā top deja.  

„Ideju par šo deju uzvedumu loloju jau sen! Pēc deju lielkoncerta „Lec, saulīte!” Mežaparkā uzrunāju scenogrāfu Reini Suhanovu mesties kopīgā avantūrā,” stāsta TDA „Teiksma” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, piebilstot, „deju uzvedumā būs daudzas latviešu tradicionālajā skatuves dejā līdz šim nebijušas un nedarītas lietas, tostarp tērpu izmantojums, mizanscēnas un scenogrāfiskais risinājums.”

Deju uzvedumā „Brīdi pirms” piedalās tautas deju ansamblis „Teiksma” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Teiksma”. Horegrāfs ­–  Jānis Ērglis,  scenogrāfs un režisors – Reinis Suhanovs, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa.

TDA “Teiksma” 70 gadu jubilejas koncerts

18. jūnijā plkst. 17 notiks TDA “Teiksma” 70 gadu jubilejas koncerts, kurā kopīgam deju solim pulcēsies visa, turpat 350 dejotāju, lielā „Teiksmas” „ģimene” – tautas deju ansamblis „Teiksma”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Teiksma”, bērnu ansamblis “Teiksmiņa” un studija “Teiksma”. Programmā galvenokārt būs skatāmas jaunas, vēl neredzētas Jāņa Ērgļa horeogrāfijas – „Skaista mana tēvu sēta”, „Rakstu raksti”, „Čigānam bij’ sešas meitas” un  daudzas citas.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – horeogrāfs un TDA “Teiksma” vadītājs Jānis Ērglis, koncerta režisors – Reinis Suhanovs.

***

TDA “Teiksma” ir dibināts 1946. gadā kā Rīgas Vagonu rūpnīcas kluba deju kopa, kas rādīja un mācīja studentiem un strādājošajiem latviešu folkloras deju tradīcijas un to skatuves apdares. Šobrīd TDA “Teiksma” ir viens no Latvijas labākajiem pašdarbības deju kolektīviem, kas pastāvīgi kopj latviešu tautas dejiskās tradīcijas.

Kolektīvs vairākkārt ir ierindojies Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku konkursu laureātu vidū un ir guvis ievērojamus panākumus starptautiskos festivālos. Ansamblī ar deju iestudējumiem strādājuši daudzi dejas pasaulē ievērojami cilvēki – Ingrīda Saulīte, Harijs Sūna, Uldis Šteins, Dailonis Rudovics u. c. Kolektīva nosaukuma „Teiksma” devējs ir tā bijušais mākslinieciskais vadītājs Viesturs Tīle (no 1978. līdz 1998. gadam), kurš arī šobrīd aktīvi atbalsta deju kolektīvu. Kopš 1998. gada ansambļa mākslinieciskais vadītājs ir horeogrāfs Jānis Ērglis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti