Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aušanas studijai «Rencēni» 15 gadi

Studijā «Rencēni» jau 15 gadus mācās un pilnveido aušanas arodu

Aušana ir māksla un zinātne vienlaikus, ko var mācīties visu mūžu un vienmēr izrādīsies, ka ir vēl kas apgūstams, saka Burtnieku novada aušanas studijas “Rencēni” vadītāja Gaļina Birkava. Studija atzīmēja savu 15. dzimšanas dienu, un šo gadu laikā tā daudzas rencēnietes pievērsušās šim senajam arodam, mācoties darināt gan tautastērpus, gan dažādus citus skaistus un praktiskus izstrādājumus.

Aušanas studijas “Rencēni” darba telpā stelles patukšas, jo audējas iepriekš steigušas pabeigt darbus jubilejas izstādei. Tomēr viņām jau padomā jauni audumi.

Aušanas studijas “Rencēni” dalībniece Biruta Tetere stāsta, savulaik aušanas zinības nedaudz apguvusi no mammas, bet nu jau 15 gadus to mācās kopā ar citām rencēnietēm. Tagad pirmoreiz pieķērusies lielam un sarežģītam darbam – linu galdautam; sākumā gājis grūti, tomēr nu jau iemanījusies. Viņa stellēs sēžas katru dienu, pati smej – nāk kā uz darbu.

Savukārt Dzintras Āboliņas stellēs top Ziemassvētku dāvana vedeklai – brunču audums Mazsalacas puses krāsās.

Nu jau vairāk nekā desmit gadus rencēnietēm šis vairs nav tikai aušanas pulciņš, bet iegūts studijas nosaukums. Līdz ar to darbi jāizrāda valsts mēroga izstādēs, un kopš 2008.gada studija piedalās arī Dziesmu svētku tautas lietišķās mākslas izstādēs. Tas, protams, uzliek lielāku atbildību.

Izstādē, kas veltīta jubilejas reizei, apskatāma vien neliela daļa no 15 gados tapušajiem darinājumiem. Audējas stāsta, ka arī priekšdienām ideju netrūkst, kaut tikai būtu laika visas realizēt.

Jubilejas reizē visas audējas bija tērpušās savos darinājumos, citai savs tautastērps jau gatavs, citai pamazām top, taču ir doma, ka

līdz Latvijas simtgadei vismaz tautiskos brunčus uzaudīs visas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti