Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dodas pa pulkveža O.Kalpaka bataljona takām

Jauktajam korim «Mežotne» - 40

Jauktajam korim «Mežotne» - 40

Ar vērienīgu koncertu šīs nedēļas nogalē savu četrdesmito gadskārtu atzīmēja  Bauskas kultūras centra jauktais koris “Mežotne”. Koris var lepoties ne vien ar augstiem sasniegumiem un  Valsts prezidenta balvu Dziesmu svētku koru skatē, bet arī ar Zelta diplomu pasaules koru olimpiādē. 

Augsto sasniegumu pamatā esot sirds aicinājums, milzīgs darbs un iedvesmojoša diriģente.

Jauktais koris ''Mežotne'' pirmoreiz kopā sanāca 1976./1977. gada sezonā un ātri vien kļuva par augstas raudzes kori visā toreizējā Bauskas rajonā.  Trīsdesmit četrus gadus kopā ar kori ir diriģente Mārīte Jonkus. Viņai izdevies  ne vien  vēl augstāk pacelt izpildījuma kvalitātes latiņu, bet  arī panākt, lai  kora vēsturē nebūtu pārtraukumu.

“Arvien grūtāk tiešām ir uz vietas organizēt cilvēkus, un es domāju, ka tiešām nav vairs tik daudz to, kam tas ir tāds sirds aicinājums. Kādreiz viņu bija vairāk. Tagad viņu ir mazāk, un tāpēc viņi ir ļoti lolojami un apbrīnojami par to, ko viņi dara, bet, protams, ir bažas par to kā būs tālāk,” saka Jonkus.

Šodien korī ir aptuveni trīsdesmit dalībnieki, lielākoties no Bauskas, tomēr, saglabājot savas saknes, viņi joprojām nes Mežotnes vārdu.  Lielākais prieks ir par vidusskolēniem, kuri pat pēc studiju uzsākšanas paliek uzticīgi  savai ''Mežotnei''.

Kora repertuārā ir gan tautas dziesmas, gan orģināldziesmas, gan arī izvērstas formas skaņdarbi, un daudz uzvaru gan skatēs, gan konkursos, bet visa pamatā ir milzīgs darbs un iedvesmojoša diriģente.

“Tā kā man ir bijusi iespēja dziedāt pie Daumanta Gaiļa ''Juventus'', Gido Kokara, tad es gribu teikt, ka dziedāt pie Mārītes Jonkus ir ne par kripatu zemāka kvalitāte, un es domāju, ka tas ir tieši tas, kas šeit pietur jauniešus,” saka jauktā kora ''Mežotne'' dalībniece Inga Muižniece.

Pēdējo gadu lielākais sasniegums ir Zelta diploms 8. pasaules koru olimpiādē kategorijā tautas mūzika/folklora, un kamēr vien  koristu balsis skanēs, viņi ir gatavi tiekties pēc jaunām uzvarām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti