Pilsētvides konferences «Mad City» dialogu diena

Trīs diskusijas par jaunuzņēmumiem un idejām pilsētām, par elektriskajiem skrejriteņiem, velofašistiem un autovadītājiem, kā arī šī brīža "karstais kartupelis" -  diskusija, vai būvēt koncertzāli uz AB dambja vai ne. Šie temati piektdien tiks apspriesti starptautiskajā pilsētvides konferencē "Mad City Riga 2019". Visas diskusijas varēs vērot arī LSM.lv tiešraidē. Diskusijas arī bez maksas var apmeklēt klātienē.

1. No plkst 10.00 līdz 12.00 notiks pirmā diskusija "Rīga, zināšanas un jaunuzņēmumi – ko darīt?”. Tā reizē būs arī Lielbritānijas eksperta Džonatana Kendala publiskā lekcija par pilsētām un inovāciju. To papildinās Rīgas karstāko jaunuzņēmumu prezentācijas. Tām sekos diskusija par Rīgu - vai nepieciešama īpaša “smilšu kaste”, kur spēlēties ar idejām un pilsētu? Kā rosināt sadarbību starp jaunuzņēmumiem un universitātēm? Kādi ir pirmie 5 soļi? Vai Pārdaugava tam ir piemērota vieta? Kam vajadzīgs Zaļais inkubators?

Dalībnieki: 

2. No plkst. 12.00 – 14.00 tiešraidē būs skatāma apaļā galda diskusija “Velofašisti pret Automūļiem ar Nikno Gājēju līdzdalību” (fonā klusi braukā elektriskie skrejriteņi).

Diskusijas mērķi:

  • pievērst uzmanību Rīgas problēmai – nesakārtotajai ielu telpai – kā vienai no galvenajiem iemesliem tviterstrīdiem un ielu kaujām;
  • meklēt radošus risinājumus Rīgai un rīdziniekiem (papildus infrastruktūras sakārtošanai) – ko darīt NEKAVĒJOŠI!!!

Scenārijs: izplūkšanās – samierināšanās – risinājumu meklēšana.

Dalībnieki: Pauls Timrots, Rudīte Kalpiņa, Mārcis Bendiks, Elita Kalniņa,  Māris Jonovs, Alīna Mežciema, Agris Krusts, Juris Mendziņš, Ģirts Slaviņš, Līga Pakalna

3. No plkst. 14.00 – 16.00 apaļā galda diskusija “Koncertzāle uz AB dambja – par un pret”. 

Šī diskusija tiek organizēta sadarbībā ar portālu SATORI.LV. Un tajā piedalīsies trīs eksperti par, trīs eksperti pret, lai diskutētu, vai AB dambis ir piemērotākā vieta, kur dzimt potenciāli jaunajam pilsētas simbolam.

Diskusijā piedalīsies arhitektūras apskatnieks un LTV raidījuma "Adreses" autors Mārtiņš Ķibilds, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis, arhitekte un bijusī Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane, arhitekts un arhitektūras un dizaina biroja "OUTOFBOX Architecture" dibinātājs Pēteris Bajārs, arhitekts Sergejs Ņikiforovs, kurš pēc Kultūras ministrijas pasūtījuma veicis AB dambim alternatīvo koncertzāles novietņu izvērtējumu, un vēl viens nozares eksperts, kas vēl tiks precizēts. Diskusiju vadīs interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

4. Vakara noslēgumā no plkst. 16.00 – 18.00 tiešraidē būs skatāma arī pilsētplānošanas hakatona komandu darbu prezentācija un uzvarētāju noteikšana.

Desmit starptautiskas ekspertu komandas prezentēs savus risinājumus par Daugavas kreisā krasta mobilitāti no  Latvijas Nacionālā bibliotēkas, Latvijas Universitātes, Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja,  Mūkusalas biznesa centra, Mūkusalas mājas, Preses nama, "Pro Kapital Latvia", Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Z-torņu skatu punkta.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt