Mēnesi auto satiksmei plāno slēgt Tērbatas ielu, atvēlot to gājējiem un tirgotājiem

Rīgā no 15. jūlija līdz 16. augustam transportlīdzekļu satiksmei plānots slēgt teju visu Tērbatas ielu, atvēlot to gājējiem un tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumu norisei, liecina Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas otrdienas sēdes darba kārtība.

Satiksmi Tērbatas ielā plānots slēgt no 15. jūlija plkst. 21.45 posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai, kā arī no Matīsa ielas līdz iebrauktuvei Vidzemes tirgū.

Izņēmums tiks attiecināts uz operatīvo un preču piegādes transportu, kā arī iedzīvotāju piekļuvi iekšpagalmiem.

Tirdzniecībai un gājējiem ielu paredzēts nodot no 17. jūlija.

Kamēr Tērbatas iela tiks atvēlēta gājējiem, 1. trolejbusa maršruts no ceturtdienas, 16. jūlija, tiks slēgts. Pasažieriem, kuri iegādājušies mēneša biļeti slēgtajam 1. trolejbusa maršrutam, atļauts braukt citos trolejbusu, tramvaju un autobusu maršrutos, braucienu nereģistrējot.

Bet 316. ekspresbusa maršrutu virzienā uz Baznīcas ielu nodrošinās pa maršrutu līdz Merķeļa ielai un tālāk pa Brīvības bulvāri, Brīvības ielu, Dzirnavu ielu un tālāk pa pamatmaršrutu.

No 15. jūlija plkst. 21.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Tērbatas iela posmā no Elizabetes ielai līdz Vidzemes tirgus ieejai.

Ņemot vērā satiksmes organizācijas izmaiņas šajā laikā, Tērbatas ielā varēs iebraukt tikai namu iedzīvotāji līdz saviem iekšpagalmiem. “Rīgas satiksme” lūdz transportlīdzekļus ar iedzīvotāja kartēm novietot tuvākajās stāvēšanai atļautajās Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietās, atbilstoši zonai.  

Izglītības, kultūras un sporta departamentam sadarbībā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju paredzēts uzdot sagatavot kultūras programmu. 

Tikmēr domes Mājokļu un vides departamentam plānots uzdot izvietot papildu atkritumu tvertnes, sanitāros konteinerus, roku dezinfekcijas punktus un citus drošības elementus, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu.

Arī citām pašvaldības iestādēm un departamentiem būs jāveic dažādi darbi, lai nodrošinātu ielas slēgšanu, tirgotājiem nepieciešamos materiālus, drošu pasākumu norisi, tīrību u.c.

KONTEKSTS:

2020. gada sākumā Rīgas dome sāka eksperimentu ar ielu nodošanu gājēju rīcībā uz vienu dienu. Katra mēneša pirmajā sestdienā privātajam transportam tika slēgta kādu no centra ielām, atvēlot to gājējiem un velobraucējiem. Mobilitātes eksperimenta mērķis ir atdzīvināt Rīgas centru, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un pilsētvides attīstību.

Pirmais izmēģinājums notika ar Tērbatas ielu 4. janvārī. Vēlāk eksperiments turpinājās Blaumaņa ielā un Ģertrūdes ielā. Līdz ar Covid-19 izplatīšanos un ārkārtējo situāciju valstī ielu slēgšana netika turpināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt