Vecmīlgrāvī krastmalas svētki

Jau trešo gadu pēc kārtas Vecmīlgrāvī notiks Mīlgrāvja Krastmalas svētki, kuriem šogad dots nosaukums „Kā hercogs Jēkabs uz Āfriku brauca”, lsm.lv informē svētku rīkotāji.

Svētki notiks 11. augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00, un tajos ikviens to dalībnieks varēs iejusties 17. gadsimta noskaņās.

„Ja pirmie svētki tikai svinēti kopā ar mūkiem, kas savulaik raka Mīlgrāvi, otrie – ar viduslaiku bruņiniekiem, tad šogad esam nonākuši līdz 17. gadsimta vidum, kad Kurzemes hercogs Jēkabs sūtīja savus kuģus uz Āfriku. Lai gan vēsturiski nav pierādīts, ka hercogs Jēkabs būtu viesojies Vecmīlgrāvī, pastāv iespēja, ka viņš te tomēr ir bijis,” skaidro pasākuma organizatore Zane Auškāpa.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, nedaudz pamainīta svētku norises vieta – ja agrāk pasākums notika Meldru ielas bērnu laukumā, tad šogadtā norises vieta būs Emmas ielas pats sākums.

„Maija nogalē pēc rekonstrukcijas atvērām bērnu laukumu, kas tika veikta ar Rīgas brīvostas gādību. Tā kā jaunais zālājs vēl nav kārtīgi ieaudzies, tad nolēmām mainīt pasākuma vietu,” stāsta Vecmīlgrāvja attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Inta Biezā.

Krastmalas svētkos dalībniekiem tiks piedāvāta daudzveidīga un aizraujoša programma – ikviena gaumei un interesēm. Viduslaiku, renesanses un jauno laiku mūzikas cienītāji varēs baudīt dažādu mākslinieku priekšnesumus, savukārt tie, kuri vēlēsies izmēģināt jūrnieku prasmes, varēs tās apgūt radošajās darbnīcās hercoga Jēkaba kuģa „Krokodils” apkalpes vadībā. Jungas, matroži un bocmaņi parādīs un apmācīs ikvienu, kuram būs interese par jūrnieku nodarbēm bezvēja laikā vai jau Gambijas krastos. Tāpat kā iepriekšējos svētkos ikviens pasākuma viesis varēs vizināties ar kuģīti „Jelgava”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti