Valmieras autoostā var spēlēt klavieres par prieku sev un citiem

Ja tagad - pirms Ziemassvētkiem - sanāk Valmieras autoostā gaidīt autobusu un ja nav svešas klavierspēles prasmes, tad droši var uzspēlēt par prieku sev un citiem autobusu gaidītājiem, jo līdz pat janvāra vidum Valmieras autoostā ir pieejamas publiskās klavieres. Publisko klavieru ideja jau pasaulē nav sveša, un tās ir daudzu pilsētu dzelzceļa stacijās, lidostās. Valmierai trīs publiskās klavieres pirms diviem gadiem dāvāja Valmieras novada fonds.

Atverot Valmieras autoostas durvis, atskan Ziemassvētku melodija, šoreiz pie klavierēm pats šīs idejas autors, Valmieras novada fonda brīvprātīgais palīgs Mārcis Bogdanovs.

„Ideja nāca no ārzemēm tiešām. Ir skatīts, redzēts, ka citviet ir gan lidostās, gan autoostās, gan vienkārši uz ielas, tad es atradu internetā, ka tādas jau ir 50 pilsētas, tas bija pagājušo gadu, šogad jau ir 60. Domāju, kāpēc lai Valmiera nebūtu viena no tām? Labo emociju bieži vien pietrūkst, tāpēc es domāju - ja šīs klavieres spēs iepriecināt kādu, pat ja tas ir viens cilvēks, tad jau projekts ir izdevies, ja kādam uzlabo šo garastāvokli,” skaidro Bogdanovs.

Pati iecere par to, ka pilsētā varētu būt publiskās klavieres, kā stāsta Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš, radās pirms diviem gadiem, kad fonds atzīmēja savu desmit gadu jubileju un bija vēlme kaut ko paliekošu dāvāt pilsētai.

„Toreiz mēs izvietojām trīs publiskās klavieres pilsētā, pie mūzikas skolas, pie augstskolas un lejā pie ezeriņa, tad likās, ka ļoti patīk cilvēkiem, un tad mēs šī gada laikā domājām un gribējām atjaunot, bet nu neizdevās, kamēr gada nogalē Mārcis atnāca ar domu, klau, varbūt mēs to varam darīt uz Ziemassvētkiem kaut kur iekšā,” saka Bērziņš.

Šo Mārča Bogdanova ideju labprāt atbalstīja arī autoostas saimnieki un, kā stāsta Valmieras transporta uzņēmuma SIA „VTU – Valmiera” valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš, tad šī arī Mārcim nav pirmā muzicēšana autoostā. Šī jau nav arī pirmā reize, kad Valmieras transporta uzņēmums atbalsta kādu radošu un muzikālu iniciatīvu, tā nu jau kļuvusi par tradīciju, ka vasarā, pilsētas svētku laikā, Valmierā kursē muzikālie autobusi.

Runājot par publiskajām klavierēm Valmierā, pērnā gada vasarā pat bija vēl nepieredzēts klavierspēles maratons pilsētvidē diennakts garumā, kad muzicēja gan topošie pianisti, gan profesionāļi, gan arī vienkārši entuziasti. Un nepiepildījās arī bažas par to, ka, esot piecas nedēļas brīvā dabā, klavieres varētu tikt demolētas vai salauztas.

Autoostas darbinieki stāsta, ka gluži klusas klavieres neesot, ik pa laikam kāds tomēr piesēžot uzspēlēt. Savukārt

pasažieri, kuriem nākas gaidīt savu autobusu, atzīst, ka tas šajā tumšajā laikā rada gaišāku atmosfēru.

Publiskās klavieres Valmieras autoostā ikvienu muzicēt aicinās līdz pat janvāra vidum, bet pašā šī gada nogalē tās devušas ierosmi kamerkorim „Kaķi” te uzstāties pat  ar nelielu koncertu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt