Komiķis Skutelis: Latvijas politiskā elite ir ļoti pateicīga jokošanai

Spēja pasmieties par nopietno liecina par veselīgu attieksmi pret dzīvi – tā uzskata komiķis Jānis Skutelis. Viņa arods liek saskatīt komisko pusi pat šķietami ļoti nopietnās, skumjās vai garlaicīgās lietās. 

Un arī aizvadītajā gadā, viņaprāt, Latvijā bijis pulka notikumu, kas no pirmā acu uzmetiena varbūt nemaz nešķiet smieklīgi. Komiķis intervijā Latvijas Radio pauž pārliecību – joki palīdz labāk saprast nopietno, tomēr izpratnei par komēdijas žanru un tā sūtību mūsu sabiedrībai vēl augt un augt.

Skutelis uzskata, ka jokot iespējams ir par pilnīgi visu. "Tas ir saistīts ar pareizu laika un vietas izvēli. Tas ir tas, ar ko var kļūdīties, be ar pašu jokošanu nekādu problēmu nav. Vienkārši nevajag to nevietā un nelaikā darīt". Nevajadzētu gan apsmaidīt tās lietas, kurās neorientējas.

Komiķis sacīja, ka Latvijā ir ļoti pateicīga politiskā elite jokošanai. "Var diskutēt visu laiku, un visu laiku ir kaut kas, kas šķiet interesants. Tie paši Izglītības likuma grozījumi, tikumības normas ir kolosālas. Rīgas dome visu laiku dara brīnumu lietas, arī tur ir ko ņemties, [premjere Laimdota] Straujuma, ātrākais cilvēks pasaulē," klāstīja komiķis.

Viņš atzina, ka cenšas lietās saskatīt smieklīgo, nevis traģisko, kā lietas uztver lielākā daļa cilvēku. "Tie daudzie notikumi ir ļoti skumīgi, un ļoti daudz un bieži  – tas ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki maz interesējas par politiskajiem procesiem un vispār par notikumiem valstī, jo vienkārši baigi apnīk vienā brīdī," uzskata Skutelis.

Komiķis atzīst, ka viņa uzdevums nav nevienu izsmiet. "Mēs gribam vienkārši jautri pavadīt laiku un ar humoriņu parunāties. Tā problēma sākās tanī brīdī, kad cilvēki nevar iebraukt tajā kopējā kontekstā, kas tas vispār tāds ir. (..) Tas ir konteksts, kurā tev ir jāiekļaujas. Ja tu to esi atteicies saprast, tad, visdrīzāk, tev izskatās, ka izsmej," teica Skutelis.

Jau ziņots, ka komiķis Skutelis no 4. janvāra pirmdienās plkst.22 būs redzams LTV1 ēterā jaunajā politiskās satīras raidījumā “Skutelis ir studijā”. Tajā caur smiekliem un asarām tiks runāts par atklātību, tiesiskumu un godīgumu, par vērtībām, bez kurām neatkarīga, demokrātiska Latvijas valsts nevar pastāvēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti