Jūrmalas «Jaunā viļņa» pārcelšanu uz citurieni izlems līdz gada beigām

Līdz gada beigām tiks izlemts jautājums par Jūrmalā līdz šim notikušā starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa „Jaunais vilnis” rīkošanu citur, ziņo "RIA Novosti", atsaucoties uz konkursa prezidenta Igora Krutoja teikto.

Uz „Jaunā viļņa” jauno mājvietu šobrīd pretendē Krima, Soči, Baku, Kaļiņingrada un Kazaņa.

Pēdējais piedāvājums pārcelt konkursa norisi nācis no Kazaņas. To izteica „Vienotās Krievijas” frakcijas vadītājs Kazaņas domē Nadirs Hairuļins.

Lēmumu par konkursa rīkošanu citur atbalsta arī konkursa idejas tēvs Raimonds Pauls.

„Ko lai dara - visa šī situācija, kura vairākus gadus ir ap festivālu... Acīmredzot tādas beigas bija gaidāmas, jo attieksme šeit [Latvijā], es nerunāju par vairākumu, bet atsevišķiem cilvēkiem, bija samērā negatīva,” ziņu par konkursa pārcelšanu Krievijas medijiem komentējis Raimonds Pauls. „Domāju, ka viņi [„Jaunā viļņa” organizatori] pareizi dara. Ja negrib [Latvijā], tad nevajag.”

Tikmēr Krievijas tautas mākslinieks, dziedātājs Josifs Kobzons aģentūrai „RIA Novosti” norādījis, ka konkursa pārcelšana uz citu pilsētu būtu muļķība. Viņaprāt, uz Krutoju izdara spiedienu Latvijas varas iestādes.

 Tā ir muļķība, to nedrīkst darīt. Tas ir zīmols, kuru viņš radīja pirms 14 gadiem, tas jau ir zināms zīmols ,un jaunie izpildītāji cenšas iekļūt konkursā. [..] Bet tagad viņš mēģina to salauzt. To nedrīkst darīt nekādā gadījumā,” norādījis Kobzons.

Kobzonam pašam gan šogad konkursa apmeklēšana izpalika, jo neilgi pirms tā viņš iekļauts „melnajā sarakstā”. Kobzons gan neuzskata, ka tādēļ konkursam būtu jānotiek citur, „jaunajiem izpildītājiem neviens iebraukšanu neliedza, tas taču nav Kobzona konkurss”.

Starptautiskais jauno izpildītāju konkurss „Jaunais Vilnis” Jūrmalā notiek kopš 2002.gada. Šogad neilgi pirms konkursa sākuma Latvija liedza iebraukšanu valstī trim regulārajiem konkursa apmeklētājiem – Kobzonam, dziedātajiem Oļegam Gazmanovam un Valērijai, jo viņi publiski atbalstīja Krimas okupāciju un Krievijas agresiju pret Ukrainu.    

Starptautiskais populārās mūzikas jauno izpildītāju konkurss „Jaunais vilnis” notiek Jūrmalā kopš 2002. gada. Jautājums par konkursa rīkošanu citur pēdējo gadu laikā aktualizējies vairākkārt.

Jau vēstīts, ka Krievijas Valsts domes deputāti Valērijs Raškins un Sergejs Obuhovs, kas parlamentā pārstāv kompartiju, jūlijā vērsušies pie Jūrmalā tradicionāli notiekošā popmūzikas festivāla "Jaunais vilnis" organizatoriem Igora Krutoja un Aleksandra Rumjanceva ar ierosinājumu pārcelt festivālu uz Krievijas okupēto Krimu, šādi reaģējot uz Latvijas varasiestāžu aizliegumu iebraukt valstī dažiem Krievijas estrādes māksliniekiem.

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs jūlijā pieņēma lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut dziedātājus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kura pazīstama kā Valērija. Šie dziedātāji pēdējos gados regulāri apmeklēja Jūrmalā notiekošo dziedātāju konkursu „Jaunais vilnis”, un Rinkēvičs iepriekš neslēpa, ka iebraukšanas aizliegums skars šī festivāla viesus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti