Brīvdienu izklaides Top-5 jeb Īstās Štelles jaunkundzes piedzīvojumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Līdz lielajām Valsts 95.dzimšanas dienas svinībām atlikusi vairs tikai pusotra nedēļa. Ja neesat jau paspējuši sarūpēt Latvijai dāvanu (apņemšanos), laiks to izdarīt šeit. Pirmssvētku burzmā pat vislabākie nodomi var piemirsties, turklāt, iespējams, tieši šīs brīvdienas un patiesi brīnišķīgie izklaides pasākumi ir īstā štelle, lai iedvesmotos uz apņemšanos.

Izklaide brīvdienās –Top-5:

1. Piektdiena. „Astro'n'out", Īstās Štelles jaunkundze un PORTA arī.

Sajūtu līmenī tikai tagad - pēc desmit pastāvēšanas gadiem grupas „Astro'n'out" mūziķi ir sapratuši, „kas ir īstā štelle", tā intervijā LTV apgalvo grupas līdere, sirds un dvēsele Māra Upmane-Holšteina.

"Astro'n'out" savu 10.dzimšanas dienu svinēs ar ballīti netradicionālā vietā - "Galleria Riga" pazemes autostāvvietā piektdien, 8.novembrī. Būšot dziesmas no jaunākā albuma gan latviešu, gan angļu valodā. Dzimšanas dienas programmā iekļautas arī mīļākās dziesmas no "Astro'n'out" pirmajiem albumiem.

Bet vai Īstā Štelle būs? To iesakām katram pašam doties palūkot, neaizmirstot novēlēt grupai „Astro'n'out":

DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ!

Ja cimperlīgā jaunkundze Īstā Štelle nebūs saskatāma pie astronautiem, tad tā noteikti grozīsies Starptautiskā pasaules mūzikas festivāla PORTA koncertā „Palladium". Kāpēc? Tāpēc, ka šai būtnei patīk ārzemnieki, īpaši – noslēpumainie austrumnieki. Un Štelles jaunkundze kūst, izdzirdot vārdu Austrumi. Taču, ja runājam par festivāla PORTA piektdienas koncertu, tad, jāsaka, tas būs kontrastainām muzikālām krāsām un to toņiem bagāts. Uzstāsies pašmāju etno etalons – grupa „Iļģi", grupa "The Shuk" no Izraēlas un "Dobranotch" no Krievija. Būs pārsteigumi un negaidīti pavērsieni. Tieši tas, kas Īstai Štellei vajadzīgs...

Laika prognoze:

Rīgā nedēļas nogale iesāksies ar labu laiku. Piektdiena un piektdienas vakars būs ar pārsvarā skaidrām debesīm un lēnu vēju. Bez lietus. Piektdienas pēcpusdienā līdz +8..+9 grādiem silts, vakars būs dzestrs.

2. Sestdiena. Pirmais Reiterna nama festivāls, Štelles jaunkundze un PORTA arī.

Sestdien festivāls PORTA turpinās šarmēt Štelles jaunkundzi ar Austrumu muzikālajiem saldumiem un pilnīgi unikālu projektu „Baltās skaņas", kurā sapludināti divu valstu kultūras kanoni – latviešu dainas ar azerbaidžāņu mugam dziedāšanu vienotā skanējumā.

Festivālu vēlā vakara vai agrā rīta stundā noslēgs stilīgs burziņš Kaņepes Kultūras centrā, bet Vecrīgā tostarp pirmajam "Reiterna nama mūzikas festivālam" durvis vērs Latvijas 1.rokkafejnīca. Būšot "Dzelzs Vilks", "D.F.E.", "Das Ist", "Maid of Shade", "The Velvet Supernova", "Skumju Akmeņi", "Oceanpath" un "The Black Tea".

Dzīva mūzika un tikpat dzīva atmosfēra ir īstā štelle, festivāla rīkotāji norāda, un grūti tam nepiekrist. Arī Štelles jaunkundze domā tāpat.

Laika prognoze:

Sestdienas agrā rītā Rīgā temperatūra pazemināsies līdz 0..+1 grādam. Sestdien debesis apmāksies, gaidāms lietus, pēcpusdienā varētu līt visai ilgi. Temperatūra +8..+9 grādi.

Svētdiena. Mārtiņi.

Latviešu tautas ticējums: Ja zosis Mārtiņos pa dubļiem staigā, tad Lieldienās pa ledu.

3. Drabešu pagasts. Melturu stacija.

Dzelzceļa līnijas Rīga-Cēsis dzelzceļa stacijā „Melturi" plkst. 14 pulcēsies tie, kuri apņēmušies doties uz vietu, kur 1919.gada 5.jūnijā risinājās mūsu valstij īpaši notikumi.

Ir arī Īstā Štelle. „Ceļā uz Lāčplēša dienu" viņa paņēmusi līdzi Latviju mīlošu noskaņojumu, sainīti ar ēdamo, vienu latu kā dalības maksu un kādu svecīti. Jā, un nav piemirsusi iepriekš pieteikt savu klātbūtni (sīkāk šeit).

„Šeit, pie dzelzceļa tilta pār Amatu, atklājās vācu landesvēra īstenie nodomi, un atskanēja liktenīgais šāviens, kas nāvējoši ievainoja igauņu kareivi," stāsta zinātāji. Kaujas Cēsīs, pie Raunas upes, Liepā un pie Skangaļu muižas izšķīra gan mūsu, gan igauņu tautas likteni.

Pārgājiena laikā būs iespēja iejusties Cēsu kauju notikumos, uzzināt interesantus vēstures faktus, pieminot varoņus, iedegt svecītes vietā, kur neviens to vēl nav darījis, un izspēlēt Lāčplēša un melnā bruņinieka cīņu. Pēc veselīgas izkustēšanās Amatas krastos pārgājiena dalībnieki sildīsies pie ugunskura un, malkojot tēju, pārrunās dzirdēto un redzēto.

Laika prognoze:

Svētdiena Melturos, visticamāk, būs bez lietus, tomēr mākoņu būs daudz un saule spīdēs tikai brīžiem. Vējš būs mēreni stiprs, ik pa laikam kāda stiprāka brāzma līdz 10 metriem sekundē. Gaisa temperatūra ap +7..+8 grādiem.

4. Svētdiena. Mārtiņi.

Latviešu tautas ticējums: Kad līdz Mārtiņiem var tīrumā art, tad nākošā gadā tikai pēc Vasarsvētkiem varēs iesākt sēt.

Aizpute.

Mārtiņdienas pasākumi Aizputē sāksies pulksten 12 Misiņkalna kapos, kur ikviens Mārtiņa Freimaņa talanta cienītājs aicināts nolikt svecīti un mūziķa mīļākos ziedus – mārtiņrozes - viņa atdusas vietā.

No pulksten 13 Aizputes vidusskolā skanēs Mārtiņa Freimaņa mūzika un dzeja, kā arī varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs jauniešu IDEJU mājas telpās. Pulksten 14 Aizputes Kultūras namā tiks demonstrēta Arvīda Krieva mākslas filmu "Dancis pa trim" ar Mārtiņu Freimani galvenajā lomā (ieeja par ziedojumiem), bet pulksten 17 Aizputes novada sporta centrā sāksies lielkoncerts "Pa rindiņai no Freimaņa", kurā piedalīsies „Tumsa", Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, "Putnu balle", Maija Kalniņa, Kārlis Būmeisters, "PeR", Olga Rajecka, Valters Frīdenbergs, Ivo Fomins un daudzi citi mākslinieki.

Laika prognoze:

Svētdiena Aizputē sāksies ar brāzmainu dienvidrietumu vēju līdz 12-14 metriem sekundē, bet dienas laikā vējš kļūs lēnāks, tomēr joprojām būs jūtams. Visas dienas gaitā ar pārtraukumiem līs un gaisa temperatūra svārstīsies ap +7..+9 grādiem.

5. Svētdiena. Mārtiņi.

Latviešu tautas ticējums: Ja Mārtiņbērni atnesuši dzīvu zosi un dod to saimniecei, tā nekad nevar atteikties ņemt pretī, jo tad nosprāgs visas vistas.

Brīvdabas muzejs

Katru gadu Mārtiņos Brīvdabas muzejā pulcējas daudz maskotu ļaužu, lai katrā sētā nestu laimi, pārticību, auglību un saticību. Mārtiņbērni iet rotaļās, dzied dziesmas, dejo, lai aizbiedētu garus, rēgus un citus mošķus. Šeit ir arī Īstās Štelles jaunkundze, kuru gan uzreiz nevar pazīt aiz maskas.

Laika prognoze:

Svētdienas naktī Rīgā vēl nedaudz varētu līt, bet diena paies bez nokrišņiem, brīžiem parādīsies saule. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā +6..+8 grādi.

Latviešu tautas ticējums: Mārtiņu vakarā meitām, gulēt ejot, jānomet istabas vidū brunči; kas tos pa sapņiem pacels, tas apprecēs.

Laika prognoze sestdien un svētdien Daugavpilī un Rēzeknē, kuru pasākumi palika tūlīt aiz top-5:

Daugavpilī sestdienas rītā vēl varētu uzspīdēt saule, tomēr dienas laikā debesis apmāksies, pēcpusdienā vai vakarā sāks līt. Gaisa temperatūra sestdienas rīta agrumā būs tuvu nullei, bet dienā sasniegs +10 grādu. Naktī uz svētdienu līs un vēl rīta pusē iespējams neliels lietus, bet dienā ir cerības, ka nokrišņi būs beigušies. Sauli gan, visticamāk, visu dienu aizsegs mākoņi. Temperatūra pēcpusdienā līdz +7..+8 grādiem.

Rēzeknē sestdienas rītā vēl starp mākoņiem uzspīdēs saule, bet dienas laikā debesis nomāksies, vēlā pēcpusdienā vai vakarā sāks līt. Temperatūra ap +9..+10 grādiem. Svētdienas rītā vēl iespējams neliels lietus, vēlāk tas mitēsies, temperatūra ap +7..+8 grādiem.

Latviešu tautas ticējums: Prusaki iznīkst, ja tiem Mārtiņos atsaka vietu šādiem vārdiem: "Sarkani kundziņi, uz priekšu vietas jums nav!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti