Brīvdienu izklaides top-5: Iegūstot skaidrību

Trīs vērienīgi notikumi Rīgā. Katram no tiem plaša programma. Pasākumi pārklājas, rindojoties katram pa savam. Kā lai iegūst skaidrību, vai, piemēram, apmeklējot "Baltās nakts" notikumu, nenonāksi Dzejas dienās vai festivālā „Survival Kit”? Nav jau slikti, protams. Pārsteiguma moments, tā sacīt. Bet varbūt labāk aizmukt kaut vai sēnēs, jo arī gana laba izklaide, turklāt veselīga?

Brīvdienu izklaides top-5:

1. Kā iegūt skaidrību par Dzejas dienām?

Skaidrību var ieviest, sekojot līdzi programmai, uzzīmējot karti vai velkot pirkstu pa vietām, kur pasākumi notiek, un tad vienkārši no dienas dienā sekot līdzi līdz pašām beigām,” Dzejas dienu apmeklētājiem skaidrības iegūšanas metodi atklāj Dzejas dienu projekta koordinatore Inga Bodnarjuka.

Inga Bodnarjuka: Kā ieviest skaidrību Dzejas dienu programmā
00:00 / 03:36
Lejuplādēt

Dzejas dienu rīkošanā Ingas Bodnarjukas stāžs ir vismaz kopš 2005.gada, tāpēc metode ir liekama aiz auss. Tāpat vērā ņemams apgalvojums, ka Dzejas dienās šogad piedalās teju visi Latvijas dzejnieki un tie, kuri par dzejdariem vēl mācās. Protams, ar atrunu, ka dzejas svētkos būs sastopami tie literāti, kuri piekrituši piedalīties.

Taču sāksim vilkt pirkstu pa Rīgas karti.

Piektdiena. Pulksten 18. Tērbatas ielā 49/51. Galerija “Neputns”. Suminām dzejnieku Jāni Rokpelni. Viņam „Samta sērijā” iznāk bilingvāla dzejas izlase. Sveicam arī Margitu Gailīti, kura veikusi atdzejošanas darbu. Starp citu, ja kāds nezina, “Neputna” mazajā dzejas “Samta sērijā” līdz šim izdots Viljams Šekspīrs, Angeluss Silēziuss, Rainers Marija Rilke, Žaks Prevērs, Volts Vitmens un Josifs Brodskis. Nu šajā prominentajā kompānijā arī Rokpelnis.

Pulksten 19. Pirksts apstājies Dzirnavu ielā 43. Te „Trusis KAFE” un tikko iznākušā Oļega Ļencoja divvalodu dzejas krājuma atvēršanas svētki.

Sestdien pirkstam ir izvēle: vai nu aizblandīties uz Ērmaņu muižu Alūksnes pusē, kur pulksten 18 uguni tulkos latviski Guntars Godiņš un komponistu Uģis Prauliņš, vai nu izstrādāt vismaz divus maršrutus Rīgā:

  • 1. maršruts: Ārvalstu viesu lasījumi plkst. 18 Barona ielā 21a -  „Orbītas” dzejas lasījums plkst. 19 Mazajā ģildē – Grupas „Sigma” dzejkoncerts plkst. 21  Rīgas Domā;
  • 2. maršruts: Rokpeļņa Dzejas meistardarbnīcas studentu lasījumi plkst. 18 Akurātera muzejā Vācieša ielā 6a - Vācu modernās dzejas un tulkojumu lasījumi plkst. 19 Vijoļšķūnī Mazā krasta ielā 31 - „Orbītas” dzejas lasījums plkst. 20.20 Mazajā ģildē – Grupas „Sigma” dzejkoncerts plkst. 21  Rīgas Domā.

Svētdien pirkstam ļausim atpūsties. Poētiskā orientēšanās pilsētvidē plkst. 12 liks darboties kājām, ja laikus – līdz 5.septembrim pieteiksieties šai dzejas atrakcijai. Savukārt plkst. 16 Latvijas Rakstnieku savienībā, Lāčplēša iela 48/50 – 12 Dzejas dienu viesi no Vācijas iepazīstinās poētiski noskaņotos klausītājus ar debesīm virs Berlīnes.

2. Kā iegūt skaidrību par "Balto nakti"?

Sarežģītāka varētu šķist skaidrības iegūšana par "Balto nakti", jo vienas nakts programmā ir ap 50 dažādu žanru kultūras un mākslas projektu, taču te talkā nāk rīkotāji, tālredzīgi piedāvājot izdrukājamu pasākumu karti un bukletu ar pasākumu programmu, arī izdrukājamu...

"Baltās nakts" pirmie pasākumi tiks atklāti sestdien, 6.septembrī, plkst. 11 dienā, bet pēdējie turpināsies līdz pat plkst. 5 svētdienas rītā.

Ja maršrutu sāksiet no Pārdaugavas, iesakām to darīt, vispirms paklausoties Jura Kulakova kantātes «Mīlestībā viļņo krūts» brīvdabas atskaņojumu Kalnciema kvartālā plkst. 20, tad gar peldošo mākslas galeriju «Noass» un Gaismas pili dodoties Vecrīgas virzienā, kur jūs gaida krustceles:

pa kreisi iesi – franču eksperimentālo mūziku dzirdēsi, pa labi iesi – laikmetīgo mākslu baudīsi, bet, ja taisni dosies – performances un urbāno pilsētu skatīsi un arī vārdu kalnā uzkāpsi.

Savukārt, ja maršruts Rīgas sirdī jūs grasās ievest no otras puses, tad var sākt ar VEF kultūras pili, kur no plkst. 18 līdz 21 būs izrāde un videoizstāde „Mouvinsitu”. Tālāk uz pilsētas centra pusi jūs gaida „Vakariņas uz Mēness”, smiekli, dejas, Šekspīrs, izstādes, performances, kino un urbānais alfabēts, ja pastaigu noslēgsiet Esplanādē.

3. Kā iegūt skaidrību par „Survival Kit 6”?

Vairāki "Baltās nakts" notikumi atrodami Dzejas dienu un laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit” programmā. Šķiet, tas nav darīts ar nolūku mulsināt izklaides tīkotājus, bet gan ar vēlmi piedāvāt medniekam pa šāvienam divus zaķus viena vietā. Šādā gaismā skaidrība laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit” lietā iegūstama visai viegli.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Divās vietās – tekstilfabrikā "Boļševička" un Vāgnera zālē jau skatāms festivāla galvenais notikums – izstāde „Utopiskā pilsēta”. Abās vietās  "Baltās nakts" laikā notiks īpaši pasākumi: Vāgnera zālē - audiovizuāls koncerts, kurš sāksies plkst. 20 ar igauņu mākslinieku grupas „SIA Visible Solutions” performanci, bet tekstilfabrikā no plkst. 14 - desmit stundu gara desmit ciklu performance, kuras laikā mākslinieks Kabirs Kārters sajauks fiziskās un akustiskās ķermeņa, arhitektūras un skaņas robežas.  

Savukārt 7.septembrī „Survival Kit” rīkotāji aicina uz japāņu mākslinieka Rjodzi Ikedas audiovizuāls koncertu „datamatics [ver.2.0]” kinoteātrī „Splendid Palace”.

Turpmākie notikumi – festivāla mājaslapā.

4. Aizmukt Viļņas virzienā

Ja iepriekš minētie plašprogrammu notikumi skaidrību mazinājuši, šajā brīvdienās ir īstais laiks aizmukt Viļņas virzienā, jo kaimiņvalsts metropolē 4.septembrī sākusies mūzikas nedēļa, kurā Latvijas mūziķiem atvēlēta īpaša skatuve „Atklāj Latviju!”.

Latviju mūzikas nedēļā Viļņā pārstāvēs grupa „PeR”, „Astro’n’out”, „Carnival Youth”, „Astra The 22’s”, „Da Gamba”, „Audience Killers”, „The Sound Poets”  un „Velvet Supernova”. Ja savējo atbalsts ir viens no iemesliem meklēt izklaidi Viļņā, tad otrs neapšaubāmi ir vilinājums atklāj ko jaunu plašajā mūzikas industrijai veltītajā notikumā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

5. Aizmukt nezināmā virzienā, varbūt uz Karlsonu

Nezināmais virziens kādam vienmēr ir zināms. Ieraduma spēks ir tas, kas to nodod.

Zināma daļa dosies uz hokeja spēlēm „Arēnā Rīga”. HK Rīga tur 5. un 7.septembrī aizvadīs divas spēles, savukārt  Rīgas „Dinamo” 6.septembrī spēkosies ar Minskas „Dinamo”, bet jau jaunnedēļ – 8.septembrī uzņems Jaroslavļas „Lokomativ” hokejistus.

Zināma daļa atvēlēs brīvdienas pastaigām pa mežu ar neslēptu vēlmi bekas lauzt, taču jāpatur prātā mikoloģes bridinājums par to, ka sēņotājam sēnes jāpazīst pārliecinoši.

Daļa brīvdienās izklaidēsies kopā ar ģimeni, atzīmējot pirmo nedēļas nogali pēc mācību gada sākuma. Iespējams, ģimenes dosies aizbrauks uz Valmieru, lai noskatītos izrādi "Visām pelēm garšo siers", ko tiešraidē rādīs arī Latvijas Televīzija. Vēl daļa apciemos operu, kur 6.septembrī divas baleta „Karlsons lido…” izrādes.

Zigmars Liepiņš: Uz Karlsonu, mīļie draugi!
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

Uz Karlsonu, mīļie draugi!” intervijā Latvijas Radio raidījumā „Kultūras Rondo” aicina operas vadītājs Zigmars Liepiņš.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti