Brīvdienu izklaides tops: Tikai maskās!

Reiz atgadījās visai neparasta lieta, pat dīvaina un jocīga, kāzuss, nonsenss. Dzejnieks uzaicināja cilvēkus uz karnevālu, bet pavēlēja ierasties bez maskām. Cilvēki tomēr bija prātīgi un nāca maskās, taču jokainais namatēvs stāvēja durvīs un rāva maskas nost. Skaidra lieta, ka viesi bija panikā un izmisumā…

Šo gadījumu apdzejoja Kaspars Dimiters, bet dziesmā pārvērta Zigmars Liepiņš. Protams, uzminējāt! Tā ir ansambļa “Opus” dziesma “Dzejnieka karnevāls”, kuru klasiskajā variantā izpildīja Mirdza Zīvere un Imants Vanzovičs. 1986. gads. Tatad pirms 30 gadiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Lai gan mums, latviešiem, dzejnieku vesels bars, pēdējā laikā gan nav dzirdēts, ka viņi tik brutāli izrīkotos ar saviem viesiem, tomēr vienmēr der pārbaudīt, vai ielūgumā maziem burtiņiem nav iedrukāts kāds ierobežojums. Piemēram, “tikai no 18 gadu vecuma”, “tikai maskās”, “Smart casual ” utt.

Brīvdienu izklaides top-5:

1. Pirmais nabagu karnevāls
2. Septiņdesmit astotais Mākslas akadēmijas karnevāls
3. Astoņpadsmitais Erots
4. Ghetto danči
5. Supervakars pēc miroņa bučošanas

“Dzelzs vilka” lielkoncerts izpirkts, Ksenijas Sidorovas koncerts izpirkts… Ko darīt piektdienas vakarā?

1. Pirmais nabagu karnevāls

Kaņepes kultūras centrā piektdien, 19. februārī, notiks pirmais “Nabagu karnevāls”. Rīkotāji aicina “uzvilkt masku, satikt draugus, klausīties mūziku, dejot un vēl, un vēl, un vēl”...

Tikai pašā aicinājuma apakšā stingrs noteikums:  “Ieeja TIKAI maskās!”

Pie nabagiem Kaņepes kultūras centrā muzicēs duets “Tehnikums”, kurā apvienojušies Kristaps Dubļāns (taustiņi) un Dagnis Neilands (bungas), iepriekš zināmi kā grupu “Mala” un “The Mundane” dalībnieki.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Bruņots ar diviem sintezatoriem, kostīmiem un gliteriem, uzstāsies arī viesis no Berlīnes Stefens Pauls Teilors, kā arī DJ Legz un DJ Oriole.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tomēr neatstāj sajūta, ka "Nabagu karnevāls" ir domāts kā alternatīva plaši apmeklētajam Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālam.

2. Septiņdesmit astotais Mākslas akadēmijas karnevāls

Tikmēr Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) no iekšpuses piektdienas vakarā pārvērtīsies līdz nepazīšanai, jo, kā ik gadu, uz karnevālu pulcēsies liels mākslinieku un mākslas augstumiem tuvu esošu personu loks, kā arī mākslas amatieri… Kā zināms, LMA karnevāls ir apvīts leģendām, un tajā pabūt tīko ikviens lielpilsētas jaunietis, kurš pretendē uz intensīva kultūrvides patērētāja statusu

Šīgada karnevāla tēma “Virtuālais paradīzes dārzs” akcentē interneta un digitālās vides arvien pieaugošo nozīmi. Uz karnevāla galvenās “Mamma daba” skatuves kāps viena no Latvijā mīlētākajām grupām -  “Astro’n’out” & DJ Rudd  ar koncertprogrammu “Astro'Electro Acoustic 2.0”, kā arī kolorītais Roberts Gobziņš.

Savukārt uz karnevāla galvenās skatuves kāps ciemiņi no Baltkrievijas “Super Besse”, latviešu hiphopa izpildītājs Edavārdi, kā arī “Bandmaster” un “Emil Deo + Richard Spatz”. Savukārt grupas “Indygo”, “Sibyl Vane” (Igaunija), “Laime pilnīga”, “Be Reet”, “Crow Mother”, “Foxthroat” un “Rebel Riot” savus cienītājus karnevālā iepriecinās no roka skatuves.

Ielūkoties vērts ir arī funk telpā, kurā saimniekos apvienība “Funky Breakout”: DJ All-viss, DJ Rudd un Pm2TheAm. Par folk telpas labsajūtu parūpēsies grupas “Dārdi”, “Labie Laiki”, “Rikši”, kā arī “Čipsis un Dullais” un Rīgas tautas mandolīnu orķestris.

Savukārt "91kidz stage" pulcēs  “Suave-94”, “Young-P”, “Rom+Ann”, “Judzhen”, “91kidz”, spāņu mākslinieks “JU”, “Lessfucc”, “Dispoze” un “Ironixx”. Karnevālā uzstāsies arī mākslinieki un muzikālās apvienības, kas tikai nesen sākušas savu muzikālo karjeru.

Liela rosība notiks arī paralēli muzikālajam piedāvājumam. Karnevāls priecēs ar plašu aktivitāšu, meistarklašu klāstu un uzmanības vērtām performancēm LMA studentu un Latvijas Kultūras akadēmijas dejotāju izpildījumā. Būs arī dzeja, kino, tērpu darbnīca, dīdžeju meistarklase un skulptūras “Dāvids” zīmēšanas meistarklasēs, kā arī citas aktivitātes.

LMA karnevāls 19. februārī sāksies plkst. 20 un turpināsies līdz pat rīta gaismai. No plkst. 21 apmeklētājiem būs pieejamas darbnīcas un aktivitātes, bet jau 22 sāks skanēt dzīvā mūzika.

Un pašā apakšā atgādinājums: ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma. Nekas gan nav minēts par maskām, kuru esamība kādreiz ieeju šajā karnevālā padarīja lētāku…

3. Astoņpadsmitais Erots

Brīdinājums par 18 gadus nesasniegušu personu klātbūtnes nevēlamību rotā arī par erotikas cienītāju paradīzi kļuvušo starptautisko erotikas festivālu-izstādi “Erots”, kas notiek 19. un 20. februārī izstāžu hallē Ķīpsalā un šogad atzīmē 18. dzimšanas dienu.

Festivāla apmeklētāji brīvā un erotiskā gaisotnē varēs baudīt vietējo un ārzemju pornozvaigžņu priekšnesumus, sieviešu un vīriešu striptīzšovus, iegādāties jaunākās intīmpreces, piedalīties trakulīgās izklaidēs un citās pikantērijās.

Ieeja no 18 gadu vecuma!

4. Ghetto danči

Gatavojoties astotajai sezonai, "Ghetto Games" 20.februārī sadarbībā ar mūzikas klubu “FIRST Dacha” organizē internacionālu ielu deju pasākumu "FIRST Ghetto Arena''. Deju cīņām pieteikušies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Balkrievijas, Polijas un Krievijas.

Pasākuma galvenie organizatori ir “Ghetto Dance” – lielākā ielu deju studija Latvijā. Komandas vērtēs savas jomas profisionāļi: Renats Izmailovs no komandas "What The Flock" (Krievija), Jevgenijs Bariševs no komandas "X Vibes" (Krievija) un horeogrāfs no televīzijas šova "Tanci" - Vladimirs Gudims.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pasākuma rīkotāji sola, ka deju priekšnesumus būs aizraujoši apmeklēt gan bērniem, gan viņu vecākiem. Konkursa atlases kārtas sāksies plkst. 17 un 19.30. Bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.

Pēc konkursa, klubā ''First Dacha'' uztāsies īpašie viesi, Krievijas popgrupa "Ivanushki International", taču šis koncerts gan par īpašu maksu un no 21 gadu vecuma...

5. Supervakars pēc miroņa bučošanas

Svētdienai jābūt laiskai. Labāk tādai, lai varētu paelpot svaigu gaisu, ja darba nedēļas laikā pilsētā vien būts.

Brīvā dabā var brīvi uzelpot, bet Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā šo svētdien, 21.februārī, no plkst. 12  līdz plkst. 16 varēs elpot caur masku, jo, svinot Meteņa dienu, notiks maskošanās ar visām tai piederīgām izdarībām – masku darbnīcu, sveču liešanu, vizināšanos - taču nevis ragutiņās, bet suņu pajūgā vai zirga mugurā -, rotaļām utt.

Folkloras kopa "Rija" plkst. 13, skaļi dziedot un dejojot, dosies no galvenajiem vārtiem uz Kurzemes zemnieka sētu, kur ies rotaļās, dejos un dziedās kopā ar muzeja apmeklētājiem. Savukārt plkst. 14.15 ar skaļām Meteņa dziesmām un maskotiem ļaudīm folkloras kopa "Zvīgzna" turpinās iesākto, lai plkst. 15.30 pie Pūnītes baudītu gardo Meteņa ēdienu - putru.

No aukstuma pasargās karsta tēja, kā arī silta maltīte Priedes krogā un pie Pūnītes.

Metenis ir pavasara un saimnieciskā gada sākuma vēstnesis. Meteņi ir gada vispriecīgākie svētki un lielākais ķekatu laiks, skaidro etnogrāfijas pazinēji. Tradīcijas vēsta, ka šajā dienā jāstaigā no sētas uz sētu, lai lini garāki augtu, un jāmet bērni pāri žogam, lai tie nenoguļ skolā iešanu.

Jāmānās, jālielās, jāmaskojas un jābučo mironis. Pēc miroņa bučošanas jānoskurinās un kārtīgi jānomazgā mute, un tad vienā mierā var vakarā piesēst, lai noskatītos konkursa “Supernova” pusfinālu, kurā kaislības solās būt visai lielas, ja ne milzīgas. Galu galā izšķirsies, kuri tiks finālā.

"Supernovas" pusfinālā 21.februārī uz skatuves satiksies astoņi dalībnieki - četri no katras atlases.

“Supernovas" pusfinālā skatītāji vērtēs sekojošus izpildītājas un dziesmas: Justs izpildīs dziesmu "Heartbeat", grupa "Catalepsia" konkursā piedalās ar dziesmu "Damnation", Ivo Grīsniņš-Grīslis ar dziesmu "We Are The Light", Marta Grigale ar "Choices", Samanta Tīna ar dziesmu "The Love Is Forever", Markus Riva ar "I Can", grupa "MyRadiantU" ar dziesmu "We Will Be Stars", Marta Ritova ar "Not From This World".

Ja skatās pēc aktivitātēm sociālajos tīklos, lielākā sāncensība valda starp starp divām nometnēm – Markus Rivas un Justa atbalstītājiem.

Tikpat labi, kamēr abas nometnes krusto zobenus, var parādīties melnais zirdziņš…

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti