Brīvdienu izklaides tops: Pavasara piedzimšana kopā ar karaļiem un karalienēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pavasarim šogad smagas dzemdības, turklāt uz tām neieradīsies kroņmantnieki no aizjūras zemēm. Savus karaļus un savas karalienes mūsu pavasaris dzemdinās pats. Vispirms tas notiks Siguldā, bet tad sporta kompleksā „333” Ropažu novadā. Un, lai piedod māksla slēgtās telpās, jau atkal neizskaidrojams, ar ožu sajūtams tonis gaisā, ko elpojam, sauc uz trakulībām. Ar atgriešanos. Cerams, ar atgriešanos.

Brīvdienu izklaides top-5:

1. Ledus trašu zvaigznes un karaļi
2. Pavasara piedzimšana
3. Karalieņu skaidrība 333
4. Rozā lietus karalis
5. Lai plūst šampanietis!

1. Ledus trašu zvaigznes un karaļi

Sestdien, 5. martā, Siguldas Bobsleja trasē, Ziemas festivāla ietvaros pirmo reizi vēsturē norisināsies atklātais Eiropas čempionāts slidošanā pa bobsleja trasi ''Ice on Fire''. 

Nobraucienos ar slidām pa ledus trasi sacentīsies labākie sportisti no Latvijas, Vācijas, Šveices, Francijas Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas. Latviju pārstāvēs labākie slidotāji, kas uzstādījuši augstākos rezultātus kvalifikācijas atlasēs, to skaitā arī vienīgais Latvijas pārstāvis "RedBull Crashed Ice" sacīkstēs Armands Tripāns.

Sacīkste solās būt īpaši aizraujoša un spraiga, jo tiks izmantots izslēgšanas formāts - sportistiem cīnoties vienam pret otru līdz tiks noteikti ātrākie. Posma uzvarētāji nopelnīs vērtīgas balvas, to skaitā arī brīvbiļetes uz "Crashed Ice" posmu Somijā.

Paralēli ''Ice on Fire'' sacīkstēm norisināsies arī ''ShowelRace'' superfināls, kurā Latvijas labākās lāpstšļūkšanas dāmas, labākie vīri un divnieki izcīnīs "ShowelRace" karaļu un karalieņu superkausu, pirmo reizi vēsturē traucoties lejup pa trasi no augstākā trases starta - 6. stāva.

''ShowelRace'' sacensību seriāls ir kļuvis par vienu no populārākajiem tautas sportiem ziemā un sezonas griezumā, pulcējot ap 500 dalībnieku.

Jau no plkst. 12 būs iespēja iegūt autogrāfus  no Latvijas ātrākajiem skeletonistiem, bobslejistiem un kamaniņbraucējiem. Varēs ar mūsu ziemas sporta meistariem uztaisīt arī selfiju, kā arī priecāties Gacho koncertā. Mazie šļūktgribētāji varēs iemēģināt bobsleja kamanas trases mākslīgā ledus estakādē.

Sacīkšu sākums plkst. 11, un ieeja BEZ maksas, sludina rīkotāji, piebilstot, ka pēcpasākums jeb ''afterpartija'' notiks klubā ''Kaķis'' jau no plkst. 20. Vakara nagla būs ''Transleiteris''.

2. Pavasara piedzimšana Siguldā

Tas ir pavisam īpatnēji, ka pēc tik ziemīgām izklaidēm jau nākamajā dienā Sigulda sola pavasara piedzimšanu. Acīmredzot Siguldā gadalaiku maiņa ir tik krasi iezīmēta, it kā tā būtu nevis Sigulda, bet Grenoble.

Svētdien, 6.martā, no plkst.13 visus atbraucējus un aizbraucējus Siguldas dzelzceļa stacija sagaidīs ar īpašu gaisotni - klaviermūzikas skaņdarbiem, kino un izmeklētiem gardumiem no “Mr.Biskvīta”. Pie koncertflīģeļa ziemīgas sajūtas uzburs pianiste Elīna Gruzniņa. Nesteidzīgie varēs baudīt arī filmas par Siguldu un mūsu ziemas sporta zvaigznēm. “Ziemas kino” seansos tiks demonstrētas filmas “Dukuru mezgls”, “Leģenda Dinamo” u.c.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā rosīsies Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma studenti. Ikviens interesents varēs vērot, kā uz vietas pirmoreiz tiek radīts Ziemas festivāla slidkalniņš, iemēģināt oriģinālo festivāla trasi, laižoties lejā pa slidkalniņu uz īpaši izgatavotiem mīkstiem un krāsainiem “S!” spilveniem. Visas norises tiks fiksētas videokamerās, lai vēlāk izveidotu filmiņu par šo Ziemas festivāla notikumu.

Taču jau vakarpusē - plkst.18 un plkst.19  - Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā tiks demonstrēta video pasaka “Pavasara piedzimšana”. Tas būs mapping tehnikā veidots animācijas stāsts ar vēl nebijušiem fasādes uguņošanas elementiem par ziemas un pavasara satikšanos, jo Siguldā šī tikšanās vienmēr ir īpaša, apgalvo rīkotāji.

3. Karalieņu skaidrība 333

Sporta kompleksā „333” 6. martā norisināsies dāmu autosacīkstes „Ātruma karaliene 2016”.

Viens no Latvijas labākajiem drifta meistariem Gvido Elksnis jau otro gadu izaicina dāmas parādīt savas autovadīšanas iemaņas un sacensību garu „333” lielajā asfalta trasē. Šogad Gvido Elksnis meklē „Ātruma karalieni 2016”, kura būs ne tikai ātrākā, bet arī precīzākā autovadītāja, jo brauciena laikā būs jāveic arī šķēršļu zona ar piloniem. Ieskats pagājušā gada notikumos:

Sacensību dalībnieces braucienus veiks ar sporta kompleksa „333” Toyota GT86 automašīnām, kas aprīkotas ar sportiskajām „Goodyear Eagle F1” vasaras riepām, nodrošinot lielisku saķeri ar trases segumu. Rezultāti tiks vērtēti pēc divu iebraucienu apļa laika un precīzi veiktās šķēršļu zonas, kurā par katru nogāztu šķērsli tiek piešķirtas soda sekundes.

Lai kļūtu par „Ātruma karalieni 2016”, dalībniecēm būs jādemonstrē gan spēja noturēt vienmērīgu ātrumu visas trases garumā, gan iemaņas precīzi vadīt auto.

Galvenās balvas sacensību uzvarētājām nodrošina riepu ražotājs „Goodyear". Dalības pieteikšana sacensībām jāveic līdz 5.martam, sūtot e-pastu uz [email protected] vai zvanot uz tel.nr. 29555333, norādot vārdu, uzvārdu un autovadīšanas iemaņas. Sacensību dalības maksa ir 50 eiro, un tajās piedalīties var ikviena dāma, kura nav profesionālās autosporta licences turētāja, piebilst rīkotāji.

4. Rozā lietus karalis

Karalis no "Opus pro" arī pievienojies karaliskajām pavasara svinībām, konstatējot, ka ansamblim šogad aprit 30 gadu jubileja. Pievienojot vēl arī atvasi, sanāk visai ģimenisks tusiņš, kas aizsāksies 4. martā ar "Rozā lietu" Ādažu kultūras namā un noslēgsies ar rozā negaisu 20. maijā Kongresu namā.

Koncertos piedalīsies gan grupas pašreizējais pamatsastāvs - Artūrs Zemnieks, Jānis Retenais, Jānis Valters, Juris Veremejs un solists Alex, gan viesmūziķi, kam grupas pastāvēšanas gados bijusi šāda vai tāda saistība ar "Opus pro": Zigmars Liepiņš, Guntis Vecgailis, Oļegs Upenieks, Uldis Krūmiņš, Muravejs, Atis Ieviņš, Kaspars Pļavnieks un Rolands Majors. Pagaidām gan netiek atklāts, kurš viesmūziķis piedalīsies kurā koncertā. Taču ir droši zināms, ka visos grupas koncertos piedalīsies "Opus pro" dibinātājs un lielāko hitu autors, ģitārists Harijs Zariņš, kā arī Alex meita, dziedātāja Aija Andrejeva, kura arī šogad svin savu 30.dzimšanas dienu.

5. Lai plūst šampanietis!

No 4. līdz 6. martam Rīgā notiks Baltijas valstīs lielākais šampanieša festivāls. Lielas skaidrības gan par šo festivālu nav, jo tas ir antiskaidrības festivāls. Vismaz tajā sadaļā, kas skar šī festivāla norisi iepriekšējos gados, taču tas netraucē baudīt burbuļojošo dzērienu arī šogad.

Būs "Lielā Burbuļu parāde", būs virkne vakariņu un degustāciju, būs "Taittinger" šampaniešu nama īpašnieks un ģimenes galva Pjērs Emanuēls Tetanžē un vēl, un vēl, bet kur? Kur?

Ek... 5.martā unikālā šampaniešu parāde notiks trīs sesijās (rīta, dienas un vakara) "Bibliotēka No1 Restorānā", Tērbatas ielā 2. Biļetes un sīkāka informācija pieejama ekase.lv un festivāla mājaslapā rigawinechampagne.lv.

Ko piebilst?

Šampanietis prasa vērienu. Ja šampanietis uzburbuļos vismaz līdz Ķīpsalas halles līmenim, tad tas atradīsies šī topa pirmajā vietā, bet, ja pretendēs uz kultūras kanonu, tad puse Latvijas iedzīvotāju apēdīs savas cepures.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti