Sadaļas Sadaļas

Atsauciet atmiņā svētku noskaņu ar Līgo videostāstiem

Lai parādītu pasaulei, cik labi latvieši līdz mūsdienām ir saglabājuši vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijas, Latvijas Institūts sadarbībā ar LSM.lv jūnijā rīkoja “Līgo videostāstu medības”, aicinot visus, kam pieejama videokamera vai viedtālrunis, iemūžināt un parādīt savas Jāņu svinēšanas tradīcijas. 

Kopā konkursam tika iesniegti 16 videostāsti. Atsevišķus darbus Latvijas Institūts plāno izmantot stāstot par Latvijas tradīcijām ārvalstīs.

Konkursa žūrijas komisija nolēma piešķirt vienu veicināšanas balvu Artūram Lūriņam, kurš savā video bija emocionāli attēlojis svētku noskaņu, kādai latviešu ģimenei gatavojoties Jāņiem.

Citas balvas žūrijas komisija nolēma nepiešķirt, jo daudzi no konkursa darbiem diemžēl neatbilda vienam vai vairākiem nolikumā noteiktajiem tehniskajiem kritērijiem.

Bet visiem interesentiem ir  iespēja iepazīties ar visiem iesniegtajiem darbiem. Aicinām tos skatīt LSM.lv vai Latvijas Institūta uzturētajā Facebook profilā “Kaut kas mīļš no Latvijas”.

Un, lai gan konkurss ir noslēdzies un Jāņi šogad pagājuši, Latvijas Institūts aicina arī citus, kam izdevies iemūžināt latviešu Jāņu svinēšanas tradīcijas un kuri tās vēlētos parādīt citiem, ar saviem video dalīties uz Facebook profila “Kaut kas mīļš no Latvijas” sienas, pievienojot ierakstam tēmturi #LīgoLīgo. 

 Druvienas cilts: Sajūtu video

 
Daina Zalāne: Pūdeles celšana Jāņos Brīvniekos

Latviešu biedrība Beļģijā: Svinam Jāņus Briselē

Artūrs Lūriņ:š Gatavojoties Līgo

 

Dārta Smaine: Līgo diena

 

Madis Krūze: Jāņa rīta saullēkts

 

Madis Krūze: Sauli gaidot

 
 

Madis Krūze: Jāņu nakts rituāli

 
 

Kārlis Rozenbergs: Priecīgus Līgo!

 

Madis Krūze: Jāņuguns ozolā

Madis Krūze: Pēc saules rieta
 


 

Madis Krūze: Jāņugunskurs

 

Madis Krūze: Rituālā uguns

 

Madis Krūze: Jāņu vainagi

 
 

Dzīvotprieks.lv: Sētas aizsardzībai
 


Dzīvotprieks.lv: Pirts

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt