Sadaļas Sadaļas

Ar prezidentūras dekorējumu Latvija mudina ES ierēdņus iegriezt deju soli

Daudzu valstu ierēdņiem, kuri turpmākos sešus mēnešus brauks uz Briseli darba darīšanās, būs neparasta iespēja doties uz sanāksmēm... dejas solī. Eiropas Savienības (ES) Padomes ēkā Briselē pirmdien tika atklāts Latvijas prezidentūras mākslas darbs. Tas ir īpašs grīdas segums, uz kura ir uzzīmēti latviešu tautas dejas “Spriguleits” soļi.

ES Padomes galvenās ēkas vestibilā rit pēdējie sagatavošanās darbi. Ir uzstādīts mikrofons vēstnieces uzrunai, skaņu inženieris izmēģina mūzikas skaļumu. Video operatori piemeklē labāko leņķi, un uz speciāli novietotā galda tiek izliktas brošūras par Latvijas dizainu. Bet tam visam garām soļo ēkas apmeklētāji un darbinieki. Pēc mirkļa šeit sāksies Latvijas prezidentūras mākslas darba atklāšanas pasākums. Tā nebūs parasta pieņemšana ar vīna glāzi, jo arī pats mākslas darbs ir īpašs.

Parasti lielajā vestibilā uzstādītais mākslas objekts tiek piekārts pie griestiem, bet mūsu gadījumā tas ir īpašs grīdas segums vestibila centrā, uz kura ir uzzīmēti pēdu nospiedumi.

“Sarkanie ir meitenes pēdu nospiedumi un pelēkie ir puiša. Un tur ir atspoguļota deja “Spriguleits”,” stāsta Maija Liepiņa, kura strādā Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā un arī dejo latviešu tautas deju kolektīvā Briselē. Tagad Liepiņa ir ģērbta Alsungas novada tautas tērpā, jo pēc mirkļa viņai būs jādemonstrē “Spriguleits”.

Novietot Eiropas Savienības Padomes nama lielajā vestibilā mākslas darbu, kas raksturo tajā brīdī prezidējošo valsti, ir diezgan sena tradīcija. Tieši šajā vestibilā reizi divos mēnešos pulcējas arī liels  žurnālistu skaits, kuri atspoguļo 28 valstu līderu samitus.

Maija Liepiņa cer, ka kāds izmēģinās arī deju soļus: “Mēs ļoti ceram. Ļoti ceram, ka nāks izkustēties cilvēki pusdienu pārtraukumā.”

Jāpiebilst, ka ēkas augšstāvos izvietotas arī Latvijas ainavu un arhitektūras lielformāta fotogrāfijas un mūsdienīgi interjera dizaina priekšmeti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt