ES vēlas konkurēt pasaules digitālajā ekonomikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Eiropas Šavienības (ES) vadošo ekonomiku - Vācijas un Francijas - līderi samitā Parīzē kopā ar Eiropas Komisiju (EK) turpina meklēt ceļus, kā pilnīgāk izmantot digitālās ekonomikas priekšrocības. Pagaidām regulējuma ziņā sašķeltajā Eiropā ik gadus secen iet vairāki simti miljardi eiro.

"Viss kļūst arvien mobilāks, un progress ir pastāvīgs. Jūs varat viegli saprast, kas ir likts uz spēles - Eiropai ir jābūt ne tikai ieinteresētai personai šajā jaunajā ekonomikā, bet ir jābūt līderei, tas nozīmē, ka nepieciešams finansējums un  stabils tiesiskais regulējums," uzsvēra Francijas prezidents Fransuā Olands.

Digitālās ekonomikas samitā piedalās Vācijas kanclere Angela Merkele un EK prezidents Žans Klods Junkers. Viņš pavēstīja, ka komisija turpina iedzīvināt plānu par vienotu digitālo tirgu Eiropā.

Kā vēstīts, tas bija viens no prioritārajiem jautājumiem arī Latvijas prezidentūras laikā.

Latvija ES prezidentūras laikā paveica lielisku darbu, lai ES tiktu atcelta viesabonēšana – atšķirīgas samaksas par mobilajiem sakariem mītnes zemē vai citā Eiropas valstī, tā atzinis digitālās ekonomikas un sabiedrības komisārs Ginters Etingers.

Patlaban katrā no 28 bloka dalībvalstīm pastāv atsevišķs regulējums gan telekomunikāciju, gan e-komercijas nozarēs. Apgrūtinātā pakalpojumu sniegšana un zemais uzņēmumu digitālo risinājumu izmantošanas līmenis mazina Eiropas konkurētspēju šajās jomās gan ar ASV, gan  ar tā dēvētajām attīstības ekonomikām Āzijā un Dienvidamerikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti