Nedzirdīgajiem

Dienas ziņas

Nedzirdīgajiem

Tieša runa. Ar ko iezīmējas ZZS valdīšanas laiks?

Zebra

«Zebra» eksperimentē: Alkometrs uzrāda promiles pat pēc konfektes «Vētrasputns» un kvasa

Pastāv urbānais mīts, ka, apēdot šokolādes konfektes “Vētrasputns”, alkometrs uzrāda promiles izelpā. Tāpēc LTV raidījums “Zebra” testē gan konfektes, gan citus produktus.

Eksperimentā pēc vienas konfektes “Vētrasputns” apēšanas alkometrs uzrāda 0,178 promiles, savukārt pēc divām – 0,403 promiles.

Pastāv uzskats, ka arī no rūgstošajiem augļiem var tikt pie alkohola promilēm, taču eksperimentā ar apelsīnu tas neapstiprinās.

Glāzes bezalkoholiskā alus iedzeršana testā rezultējas ar 0,177 alkohola promilēm izelpā, bet izdzerot pusi skārdenes – 0,234 promiles.

Pārsteidzošāks rezultāts ir ar kvasu: alkometrs uzrāda 0,409 alkohola promiles, bet izdzerot vairāk par vienu glāzi – 0,519 promiles.

Eksperimentā arī izmēģina mutes skalojamo līdzekli, skalojot ar to vienu minūti. Šajā gadījumā alkometrs uzrāda 3,6 promiles, bet pēc divām skalošanām rezultāts pat mazliet samazinās – 3,2 promiles.

Līdzīgi kā apelsīns arī pretklepus konfektes alkohola promiles izelpā nerada.

Raidījuma veidotāji eksperimenta nolūkos alkometru lietoja uzreiz pēc produktu apēšanas vai iedzeršanas, taču ikdienā iesaka mērījumu veikšanai pagaidīt 20-30 minūtes. Jāņem vērā, ka cigarešu dūmi ļoti ietekmē alkometra mērījumus.

Alkometra īpašniekiem būtiski ik gadu veikt tā kalibrēšanu. Ieteicams šos aparātus neatstāt mašīnā sala laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti