Dienas ziņas

Kuldīgas novadā aizvada «Meža ABC»

Dienas ziņas

Naudu meklē jau trešā darba grupa

Sabiedriskās pirts pakalpojums joprojām pieprasīts

Sabiedriskā pirts Valmierā joprojām pieprasīta, dažkārt pat veidojas rindas

Sociālo pakalpojumu likums neparedz, ka pašvaldībām savā teritorijā obligāti jānodrošina sabiedriskās pirts darbība. Daudzviet tādas nav, lai gan pieprasījums ir. Par pirts nepieciešamību arī “Tautas panorāmas” izbraukumos mūs informēja iedzīvotāji ne vienā vien novadā.

Valmierā publiskā pirts darbojas jau vairākus gadus. Pašvaldībā uzsver, ka šis pakalpojums iedzīvotājiem joprojām ir ļoti nepieciešams – ik nedēļu to izmanto vidēji 300 cilvēku, kuri apmeklē pirti ne vien lai nomazgātos, bet arī baudītu pirts rituālu.

Sabiedriskā pirts Valmierā darbojas jau kopš 90.gadiem. Sākotnēji tā atradās pie Gaujas, taču tā kā ēka savu laiku jau bija nokalpojusi, 2006.gadā pilsētā uzbūvēja jaunu  - jau daudz modernāku un ērtāku guļbūves publisko pirti, ko apsaimnieko Valmieras pansionāts. Apmeklētājiem pirts atvērta trīs reizes nedēļā un vienlaikus var uzņemt 40 cilvēkus.

Valmierieši Aleksandrs, Imants un Leons sabiedrisko pirti apmeklē katru nedēļu - parasti piektdienās. Vīrieši dzīvo netālu un stāsta, ka uz pirti nāk ne vien lai nomazgātos, bet arī lai kārtīgi izkarsētos, jo tas esot veselīgi. “Vajag pasildīties, papērties. Šeit ir forši, pirts silta un laba. Vispār ļoti bieži nāku uz šejieni. Veciem cilvēkiem vajag vecos kaulus sasildīt. Protams, te var arī kārtīgi nomazgāties,” saka valmierietis Aleksandrs.

Līdzīgi saka arī Imants: “Mazāk slimo. Kaut vai slims, kādreiz ir iesnas - atnākt uz pirti un tad izkarsējies kārtīgi bez steigas. Tad ir labi.”

Uzrunātie apmeklētāji uzsver, ka sabiedriskā pirts Valmierā ir ļoti nepieciešama. To apstiprina arī pašvaldībā, norādot, ka daudziem iedzīvotājiem mājās joprojām nav siltā ūdens vai vietas, kur nomazgāties.

Tiesa gan – pirts apmeklētāji nav tikai trūcīgie iedzīvotāji, nāk arī ģimenes un cilvēki, kuri vēlas baudīt pirts rituālu. Ik mēnesi to apmeklē vidēji 1200 iedzīvotāji - gan vietējie, gan arī no apkārtējiem novadiem.

“Valmierā ir pietiekoši daudz mājsaimniecību, kurās, protams, ir ierobežota ūdensapgāde, iespēja arī nomazgāties. Līdz ar to šis ir kā pakalpojums tiem cilvēkiem, kam nav tās iespējas.

Ir bieži vien arī dienas, ka cilvēki gaida rindā, kad atbrīvosies vietas,” stāsta pansionāta “Valmiera” direktore Teiksma Taube.

“Ir pat tā, ja mēs plkst.13 atslēdzam pirti, tad plkst.11 jau te daži kungi, diezgan pieklājīga gadagājuma, jau sēž un pacietīgi gaida, kad pirts tiks atvērta,” atklāj sabiedriskās pirts saimniecības pārzinis Ainārs Brengulis.

Par pirts apmeklējumu iedzīvotāji maksā vien simbolisku cenu. Pamatā tas ir Valmieras pašvaldības dotēts sociālais pakalpojums, kam ik gadu nepieciešami vairāk nekā 60 tūkstoši eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti