Rīdziniekiem pieejama informācija zīmju valodā par pašvaldības institūcijām

No 2020. gada rīdziniekiem vairākās tīmekļa vietnēs ir pieejama informācija zīmju valodā par Rīgas pašvaldības institūcijām un to sniegtajiem pakalpojumiem, informēja Rīgas domē.

Pašlaik ir publicēti 20 video, kuros ir informācija par vairāku Rīgas pašvaldības institūciju sniegtajiem pakalpojumiem, tostarp par Rīgas domi, Rīgas domes Klientu apkalpošanas centru, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu un tā sniegtajiem pakalpojumiem, par Rīgas pašvaldības policiju, Rīgas domes Labklājības departamentu un tā padotības struktūru – Rīgas Sociālo dienestu, Rīgas bāriņtiesu u.c.

Visi video vienkopus pieejami tīmekļa vietnē, kā arī “Youtube”. Video būs pieejami arī visu to Rīgas pašvaldības institūciju mājaslapās, par kurām sagatavota informācija zīmju valodā.

Informatīvais video materiāls tapis ar Sabiedrības integrācijas programmas finansiālu atbalstu, sadarbojoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centru un Rīgas pašvaldības institūcijām.

Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente Inese Immure paziņojumā medijiem pauž gandarījumu šādu projektu: “Pirmoreiz Latvijā kāda pašvaldība vai cita iestāde par saviem līdzekļiem sagatavo vispārīgu informatīvu materiālu zīmju valodā. Daudzi nezina, ka vairums nedzirdīgo pilnvērtīgu informāciju var uztvert tikai zīmju valodā, kas ir viņu dzimtā valoda, nevis latviešu valodā rakstiski.

Nedzirdīgi cilvēki nevar iemācīties dzirdēt, arī viņu lasīt un rakstītprasme bieži vien nav augstākajā līmenī, tāpēc informācijai zīmju valodai ir ļoti nozīme.

Šis ir liels solis uz priekšu sabiedrības integrācijā, un ceru, ka citas iestādes ņems piemēru no Rīgas domes un tas kļūs par normu.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt