4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Ceturtā studija

Pēc šosejas remontdarbiem mājsaimniecību divās daļās sadala ar barjeru...

Pēc ceļa remonta blakus esošās zemes īpašniecei nākas rāpties pāri barjerai

Ķeguma novada Birzgales pagastā, vien pāris kilometru attālumā no Jaunjelgavas, atrodas “Plieņu” mājas. To saimniece jau vairāk nekā pusgadsimtu ir Eleonoras kundze. Viņas dārza darbus gan vienmēr apgrūtinājis fakts, ka māja atrodas vienā Aizkraukles–Bauskas šosejas pusē, bet dārzs – otrā. Taču pēc autoceļa remonta vienā ceļa pusē uzstādīta drošības barjera, un Eleonorai, lai tajā nokļūtu, nākas rāpties šai barjerai pāri.

Reģionālais autoceļš P87 Bauska–Aizkraukle savieno autoceļu A7 Bauskā caur Valli un Jaunjelgavu ar autoceļu A6 Aizkrauklē. Īsi pirms Jaunjelgavas, raugoties no Ķeguma puses, ceļš vijas burtiski līdzās Daugavai. Vēl pērnajā ziemā tas bija bedrains un ar sliktu ceļa segumu, kas radīja draudus satiksmes drošībai. Taču pavasarī sākās apjomīgi ceļa remontdarbi: tā reljefu izlīdzināja, paaugstināja, uzklāja jaunu asfaltbetona segumu un bīstamākajās vietās uzstādīja drošības barjeras.

“Kad gāja tie darbi uz beigām, viens ienāk – brigadieris vai kāds darbu vadītājs – viņš saka: saimniec, jums liks barjeras priekšā, kā jūs tiksiet uz dārzu un atpakaļ, jūs kāpsiet pāri vai līdīsiet pa apakšu?” pastāstīja Eleonora.

Viņa vērsās valsts uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi”, lūdzot ceļa remontdarbos izbūvēt divas nobrauktuves: vienu uz dārzu un otru uz lauku, kas atrodas vairāk nekā kilometra attālumā no mājas.

“Nu, tad vienu apmierināja – atsūtīja viņai atbildi, ka viena nobrauktuve būs, lai mēs šeit tiekam,” pastāstīja Eleonora. 

“Latvijas Valsts ceļu” Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova apliecināja, ka, veicot ceļa pārbūvi un atjaunošanu, ir izbūvēta ne tikai viena nobrauktuve uz zemes gabalu, kā to paredz normatīvie akti. “Bet ir panākts pretī īpašniecei un izbūvēta otra nobrauktuve ceļa otrajā pusē. Bija jāveic izmaiņas projektā, tas prasīja arī papildu finansējumu. Līdz ar to, neskatoties uz šo visu, tas tika izdarīts,” norādīja Kononova.

Taču nobrauktuve, kas ierīkota pie lauka, atduras citam īpašniekam piederošā zemes gabalā. Un Eleonorai, lai nokļūtu savā pļavā, būtu jāšķērso vēl divi sveši zemes gabali. Ar to viņa nav mierā.

Vietējā pašvaldība viņai šajā jautājumā nespējot līdzēt. “Zinām un esam iepazinušies ar šo problēmsituāciju. Mūsu kā pašvaldības komentārs varētu būt diezgan īss – mēs arī esam norādījuši personai, ka ir jāvēršas pie “Latvijas Valsts ceļiem”, jo tas ir “Latvijas Valsts ceļu” kompetences jautājums. Tas ir gan viņu projekts, gan viņu būvdarbi, un pašvaldība šajā gadījumā diemžēl nevar īsti palīdzēt,” sacīja Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls ("Vidzemes partija").

Lielākais pārsteigums Eleonoru sagaidīja pašās remontdarbu beigās. Iecerētās nobrauktuves vietā pie ieejas pagrabā uzradās kas pilnīgi pretējs, kas nevis atvieglo viņas gaitas, bet gan gluži pretēji – tās apgrūtina. “Plieņu” dzīvojamā māja un saimniecības ēkas atrodas šosejas vienā pusē, savukārt pagrabs, dārzs un lauks – otrā. Un tagad kundzei, lai tajā nokļūtu, nākas rāpties pāri barjerai.

Tikmēr “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve norādīja, ka pagrabs atrodas uz valsts zemes, tas arī nav reģistrēts kā būve Kadastra reģistrā.

“Bez tam tas apdraud arī satiksmes drošību. Līdz ar to, lai to mazinātu, tam priekšā ir nolikta barjera.

Pēc sarunām ar saimnieci barjeras konfigurācija ir nedaudz mainīta, lai atvieglotu piekļuvi šim pagrabam,” sacīja Kononova.

Eleonoras kundzei, kā jebkuram citam autoceļam pieguloša zemesgabala īpašniekam, ir visas iespējas vērsties uzņēmuma reģionālajā nodaļā ar lūgumu ierīkot vēl kādu papildu nobrauktuvi. Taču uz barjeru nojaukšanu viņa varot necerēt, jo tās uzstādītas satiksmes drošības apsvērumu dēļ. Turklāt projekts jau ir pabeigts un nekādas izmaiņas tajā vairs nav pieļaujamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt