4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

90.gadu būvniecības sekas: «kalns», kas spiežas virsū kaimiņu mājām

Pārdaugavā uz uzbēruma celts, nepabeigts nams appludina kaimiņmāju

Kopš 1990.gadiem Pārdaugavā uz kāda uzbēruma celta, taču nepabeigta māja bojā blakus esošo kaimiņu namu. Pašvaldība situāciju ir apzinājusi, taču sarežģīto īpašumtiesību dēļ, tā vēl nav atrisināta.

Vietējais iedzīvotājs Kārlis Upītis stāsta, ka 1996.gadā viņa mājai blakus esošo laukumu nelikumīgi apbūvēja kaimiņš, kurš arī paaugstināja zemi, izveidojot nelielu kalnu. Uz tā savukārt bija domāts celt māju, ko arī sākts darīt. Uzbērums ir divu stāvu augstumā.

Upītis arī apgalvo, ka kaimiņš toreiz piesavinājies daļu no viņa zemes.

Māju neuzcēla, taču ūdens, kas plūst no šī kalna, tecēja un aizvien tek tieši uz Upīša māju, bojājot to.

Līdz ar ūdens plūšanu uz māju, Upīša mājas siena sāka pūt. "Viss ūdens nāca iekšā mājā - izpuva siena, mēbeles un drēbes," stāsta Upītis.

Tad viņš sācis meklēt palīdzību pašvaldībā. Ar laiku kaimiņš pārtraucis mājas celtniecību, un īpašums - puspabeigtā māja - ceļojis no rokas rokā.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka atzīst, ka par šo gadījumu būvvalde zina kopš 2008.gada. Šajos astoņos gados ir bijuši četri īpašnieki. Taču līdz ar īpašnieka maiņu lieta bija jāsāk no jauna, tāpēc atrisinājuma nav. Tagadējais īpašnieks solījis īpašumu sakārtot.

Tikmēr pie Upīša mājas uzbērums ir daļēji norakts. Tādējādi tik liels spiediens uz māju kā agrāk vairs nav. Tomēr darba vēl ir daudz.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti