Dienas ziņas

Itālijā strauji pieaug migrantu skaits

Dienas ziņas

Uzņēmējiem liela interese par izbraukuma vakcināciju

Mācās angļu valodu

Latvieši Lielbritānijā apgūst angļu valodu, veidojot papīra mākslas darbus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latviešu bērni un jaunieši Lielbritānijā mācību iestādēs angļu valodu apgūst perfekti, taču to nevar teikt par vidējo un vecāko paaudzi, kuriem tā nereti pat nav nepieciešama, jo saziņa notiek citās valodās. Tādēļ Pīterboro latviešu biedrība ar britu nevalstiskās labdarības organizācijas atbalstu „Near Neighbours” sākusi pilotprojektu – veidojot papīra mākslas darbus, vienlaikus tiek apgūta angļu valoda.

Rūpējoties par tautiešu labklājību pandēmijas laikā, Pīterboro latviešu biedrības organizētajos tiešsaistes kursos iespējams gan gleznot, gan dejot, gan gatavot ēdienu, pat nūjot. Taču ir kāds pavisam īpašs projekts, kur tiek mācīta angļu valoda, vienlaicīgi apgūstot kvilingu, kas ir dažādu zīmējumu veidošana no krāsainām sarullēta papīra loksnītēm.

"Nu, dažkārt sanāk runāt latviski, bet mēs nokaunamies, jo patiesībā vajadzētu runāt angliski, jo pasniedzējs ir anglis. Jā, viņš māca mums katru kustību, viņš māca, kā ir pagriezt, kā ir nogriezt, kā ir salīmēt. Dažkārt tādi vārdi, ko ikdienā neizmanto. Un tad viņš ir arī mums sagatavojis lapas, kur viņš ar roku ir uzrakstījis teikumus, viņš mums paskaidro. Nu, tāds foršs onkulis, smaidīgs, jauks cilvēks, pozitīvs, ar humora izjūtu," pastāstīja dalībniece Evita Boļšakova.

Latviešu biedrība, kas nesen ieguvusi labdarības organizācijas statusu un nomainījusi nosaukumu uz „Latviešu biedrību asociācija Lielbritānijā”, finansējumu lielākoties saņem no vietējām britu organizācijām.

"Nolēmām, ka mēs varētu šo darbošanās veidu izmantot, lai mācītu angļu valodu mūsu tautiešiem. Uzrakstīja projekta pieteikumu, dabūja finansējumu. Uz tā pamata mēs varam taisīt šos brīnišķīgos darbus un mācīties angļu valodu. Un par to mums nav jāmaksā. Mums visi instrumenti, viss tiek atsūtīts uz mājām, mēs pilnīgi ar visu tikām nodrošināti," pastāstīja organizācijas pārstāve Iveta Sūna.

Biedrība daudziem palīdzējusi arī ar datoriem un psihologa konsultācijām, tas viss par brīvu. Par brīvu tiek palīdzēts arī ar ēdienu.

"Ēdienu dabūjam no vienas citas nevalstiskās organizācijas, kas to uzglabā savās saldētavās, un mūsu brīvprātīgie darbinieki katru nedēļu iedod mums sarakstiņu, kāds ēdiens ir pieejams, tu piesakies, un tev tas tiek piegādāts. Tā ir ceturtdiena, piektdiena vai sestdiena. Cilvēki mācās paprasīt, nekautrēties. Kā, es tagad ņemšu par velti un man vienkārši iedos? Jā, vienkārši iedos! Un cilvēki bieži man saka – man tik grūti ir paprasīt!" stāstīja Sūna.

Ja kvilinga un angļu valodas pilotprojekts būs veiksmīgs, tad nākotnē plānots apmācīt pasniedzējus, lai dotu iespēju mācīties lielākam cilvēku skaitam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti