Kā pareizi izvēlēties eglīti podiņā

Pirms iegādāties eglīti podiņā, tā rūpīgi jāizvērtē, jāskatās, vai podiņš atbilst eglītei pēc izmēra. Jo tas ir mazās, jo straujāk egle zaudē mitrumu. 

Eglei jābūt savlaicīgi iepodotai – vēl augustā vai septembrī. Lai priekšlaicīgi neiekalstu skujas, nepieciešams tās apsmidzināt ar ūdeni.

Savukārt, ja pēc svētkiem cilvēki vēlas egli iestādīt dārzā, tad pirms iepirkšanās noteikti jāsaprot, kas šī ir par egli un cik liela tā izaugs, norāda Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā.

Centra speciālists dārzkopībā Māris Narvils stāsta, ka lielveikalos var nopirkt Kanādas egles, kas izaug salīdzinoši nelielas – aptuveni trīs metru augstumā. Tajā pašā laikā ir nopērkamas arī Serbijas egles, kuras izaug līdz 18 metru augstumam.

Māris Narvils: Par eglītēm podiņos

Tāpēc, ja ir vēlme pēc svētiem pārstādīt egli dārzā, labāk doties uz specializētām Latvijas stādaudzētavām.  

„Pēc svētkiem eglīti noteikti vajadzētu iznest ārā vēsumā, vēsā telpā. Ja ir sniegs ārā, sniegā var ierakt. Ļoti labs variants. Ja būs paspējuši saaugt jauni dzinumiņi, tad nevajadzētu satraukties, ka tie varētu salā apsalt. Tie ataugs no jauna. Galvenais, lai saknes neizžūst,” stāsta Narvils.

“Ja ir sala laiks un nav sniega, tad nopakot, lai aukstums klāt netiek, un līdzko zeme atkūst, tad divreiz dziļākā un divreiz lielākā bedrē, nekā ir konteiners, iestādīt. Atbilstoši vainaga augstumam, cik metru augsts vainags var veidoties, tik metru attālumā no tuvākās ēkas arī drīkstētu stādīt. Tuvāk nekādā gadījumā,” atgādina Narvils.  

“Un, protams, ka aplaistīt. Galvenais ir parūpēties par saknēm, kas ir konteinerā. Ja tās izžūs, tad kociņš viennozīmīgi aizies bojā. Ja tās mēs saglabāsim, tad arī pašam kociņam mēs otru dzīvi varēsim nodrošināt,” saka speciālists. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti