Rīta Panorāma

Mūziķa E. Zariņa 65 gadu jubilejas koncerti Rīgā un Bauskā

Rīta Panorāma

Intervija ar Zani Mači

Jelgavā popularitāti iemanto prāta spēle «Prātnīca»

Jelgavā popularitāti iemanto prāta spēle «Prātnīca»

Pēdējos gados arvien lielāku popularitāti iemanto dažādas prāta spēles. “Prātnīca” – tā sauc prāta spēli, uz kuru reizi mēnesī pulcējas aptuveni 70 Jelgavas un tās apkārtnes iedzīvotāji.

Pēdējos gados arvien lielāku popularitāti piedzīvo prāta spēles. Prieki, arī vilšanās, pilns emociju klāsts - to visu var izbaudīt prāta spēļu dalībnieki, kuri paši par šādu nodarbi ir sajūsmā.

“Labi pavadīts laiks, noteikti,” saka Linda.

“Man vispār patīk prāta spēles. Esmu piedalījusies spēlē "V.I.P.". Šādi varu pārbaudīt sevi,” stāsta Līga.

“Jautrības sajūta, kad neviens neko nezina. Visi mēģina uzminēt, kura būs pareizā atbilde,” atzīst Armands.

Nu jau divus mēnešus prāta spēles tiek piedāvātas arī Jelgavas iedzīvotājiem, kuri reizi mēnesī pārpludina kādu krogu. “Prātnīca” - tāds ir dots nosaukums šai spēlei Jelgavā. Katrā no 16 komandām ir 3-5 spēlētāji. Kopā aptuveni 70 cilvēki. Krogs ir pilns, un vakars var sākties. Komandām izdala lapiņas, kurās jāatzīmē, viņuprāt, pareizās atbildes.

Spēļu organizators Ričards Švītiņš stāsta, ka Jelgavā prāta spēles organizē nedaudz citādāk nekā, piemēram, galvaspilsētā: “Būtiskākā atšķirība ir tā, ka cilvēki no vadītāja stāstītā, uzdotā jautājuma kaut ko var iegūt, nevis sajusties slikti, ka tu kaut ko nezināji vai ka tas ir muļķīgs jautājums. Tā forma ir apmēram 3-4 teikumu stāsts par to, kas būs jautājumā, un arī vizuāls materiāls, kas palīdz atcerēties vai padomāt loģiski, kas tiešām varētu būt.”

Jautājumu tēmas visdažādākās – ģeogrāfija, sports, mūzika, vēsture un citas. Arī dalībnieku  vecuma amplitūda ļoti atšķirīga. “Ir studenti, ir strādājoši cilvēki. Auditorija plaša - no 18 gadiem līdz pat sirmam vecumam. Prāta spēlēs var piedalīties visi, asināt savus prātus, būt erudīti,” norāda “Prātnīcas” organizators.

Pagaidām “Prātnīca” Jelgavā ir bezmaksas. Labākie tiek arī pie balvām. Atliek tikai laikus pieteikt savu komandu un doties labi pavadīt laiku, izsmieties un iegūt jaunas zināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti