4. studija

Slimo vai simulē: vai mediķi apsūdzētajam palīdz izvairīties no tiesvedības?

4. studija

Ķengaraga iedzīvotāji labprāt pa naktīm auto atstātu lielveikala stāvvietā!

Cik laika un dokumentu nepieciešams viena kondicioniera uzstādīšanai?

Atceries vasaras karstumu? Kondicioniera ierīkošanu saskaņot jāsāk jau tagad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Cik sarežģīta ir kondicionieru uzstādīšanas saskaņošana? Cik ilgu laiku tas paņem? Rīdziniecei Lidijai Vītiņai pagājušajā vasarā kondicionieri uzlikt neizdevās. Izrādās, lai kondicionieri varētu sākt darbināt jau nākamā gada jūnijā, saskaņošana jāsāk jau tagad.

"Iepriekšējā vasarā, kad bija karsti, es izdomāju, ka jāliek ir kondicionieris. It kā jau atradu firmu, visu, ko liek, redzēju paraudziņus, un tad man pasaka kaimiņiene, ka nevar tā vienkārši ņemt un uzlikt. Tev vienkārši noņems. Un vajag saskaņot," pastāstīja Lidija Vītiņa.

Viņa uzrakstījusi vēstuli būvvaldei, bet nav saņēmusi viennozīmīgu atbildi, ko drīkst darīt un ko ne. "Lai saprastu atbildi, man liekas, ka ir jāpabeidz augstskola – it kā var, bet it kā nevar. Un nav nekur rakstīts, kur man vērsties, ko man darīt, kā man tikt pie tās atļaujas," uzsvēra sieviete.

Būvvaldes pārstāvis Kaspars Līcītis, kurš strādā domes Pilsētas attīstības departamentā, norādīja, ka iesniegumā par kondicioniera izvietošanu nebija plašākas informācijas par to, kāds risinājums ir plānots un kurā vietā šis kondicionieris tiks izvietots. "Attiecīgi mēs sagatavojām atbildi detalizētu, kas cilvēkam būtu jāizdara, kādi nosacījumi jāizpilda, lai varētu izvietot šo kondicionieri," norādīja speciālists.

Vītiņai gan tas nepalīdzēja. "It kā atļauj, it kā neatļauj, un nemaz neviens neapsekoja manu māju un neapskatīja, kur es varu likt, kur nevaru. Un tā arī es nezinu, ko tālāk darīt," sacīja sieviete.

Kas jāņem vērā, lai vismaz nākamo vasaru savā dzīvoklī varētu aizvadīt komfortabli? 

Būvvaldē skaidroja, ka stacionāriem kondicionieriem, kas sastāv no diviem blokiem – viens ir iekštelpās, otrs ārā –, jebkurai daudzdzīvokļu mājai nepieciešams saskaņojums ar pārējiem mājas iemītniekiem. Neatkarīgi no tā, kur tiek izvietots kondicionieris, nepieciešami 50% balsu un vēl viena balss.

"Tālāk tad ir jāskatās, kāds ir konkrētais tehniskais risinājums un kurā vietā tiks izvietots šis kondicionieris – vai tā ir fasāde, vai jumts.

Plus ir vēl viens nosacījums – tas izejas caurums komunikācijas uzstādīšanai, ja tas ir lielāks par 5 centimetriem, tad jebkurā gadījumā būs nepieciešams būvprojekts.

Bet, ja tas ir mazāks vai tiek izmantots jau esošs izejas caurums caurulei, tad attiecīgi saskaņojums nav nepieciešams. Bet jebkurā gadījumā būtu nepieciešams pakonsultēties ar Pilsētas attīstības departamentu, kaut vai nosūtot e-pastu vai pazvanot pa tālruni, lai nebūtu nekādu pārpratumu," stāstīja domes pārstāvis.

Kondicionieru sistēmas uzstādīšana bez pilsētas būvvaldes saskaņojuma nav iespējama, ja kondicionieris tiek uzstādīts uz ēkas fasādes, kas ir vērsta pret ielu un ir redzams no publiskās ārtelpas. Savukārt, ja caurules diametrs ir lielāks par 5 centimetriem, tad būs nepieciešams sertificēta projektētāja būvprojekts, kas jāapstiprina būvvaldē. Maksimālais termiņš, ja nepieciešama projekta saskaņošana, ir aptuveni divi mēneši, neņemot vērā projektēšanas laiku. Jāatceras, ka parakstu vākšana, lai kaimiņi piekristu kondicioniera uzstādīšanai, var aizņemt vēl ilgāku laiku.

"Ja mēs gribam nākošvasar vai jau pavasarī, lai ir gatavs izvietots kondicionieris, svarīgi ir sākt jau pašlaik šos saskaņošanas darbus. Tad attiecīgi jāskatās vēl viens faktors – vai daudzdzīvokļu māja atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, tad jebkurā gadījumā būs nepieciešams saskaņojums no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes," norādīja eksperts Līcītis.

Tātad par kondicioniera uzstādīšanu nākamajai vasarai labāk sākt domāt jau tagad. Vēršoties Pilsētas attīstības departamentā, vēlams norādīt ne tikai adresi, bet arī pievienot ēkas fotogrāfijas, atzīmējot, kur tieši ir plānots kondicionieri uzstādīt. Pirms tam arī pie kondicionieru tirgotāja vai uzstādītāja vajadzētu noskaidrot, cik liels izvads ir paredzēts konkrētajam modelim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti