Rīta Panorāma

Spānijā atrasta pazudusi Karavadžo glezna

Rīta Panorāma

Intervija ar "Jāņa sētas" valdes locekli Mareku Kilupu

Medniekus aicina reģistrēties mobilajā lietotnē "Mednis"

Meža dienests lēš – lietotni «Mednis» izmanto jau 70% mednieku

Turpmāk medniekiem visi nomedītie dzīvnieki obligāti būs jāreģistrē mobilajā lietotnē "Mednis", tādējādi pilnībā atsakoties no "papīra darbiem". Patlaban Valsts meža dienestā (VMD) lēš, ka lietotni izmanto jau aptuveni 70% mednieku.

Valsts meža dienests aicina visus medniekus reģistrēties mobilajā lietotnē "Mednis". Atbilstoši izmaiņām Medību noteikumos mobilā lietotne "Mednis" kļūs par rīku, kas aizstāj gan fiziskos savilcējus, gan pienākumu medniekiem sagatavot un nosūtīt Valsts meža dienestam atskaites par savilcēju izmantošanu un nomedītajiem dzīvniekiem.

VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis norādīja: "Pagājušo gadu bija obligāti par mežacūkām tas jādara. Pārējie varēja to brīvprātīgi izmantot. No šī gada pirmā aprīļa tas ir obligāti par visiem nomedītajiem dzīvniekiem. Pirms dzīvnieks tiek pārvietots no nomedīšanas vietas, ir jāpiereģistrē mednieki, pēc tam jānoziņo Meža valsts reģistram."

Šādā veidā tiek ietaupīts laiks gan pašam medniekam, gan Valsts meža dienesta darbiniekiem, medību procesa laikā pilnībā atsakoties no papīrdarbiem.

Latvijas Mednieku savienībā jauno kārtību kopumā vērtēja pozitīvi. Vienīgās bažas ir par to, ko iesākt, ja nomedītajā vietā ir GPS signāla traucējumi.

Tā medībās ir gadījies savienības valdes priekšsēdētājam Jānim Baumanim: "Dzinēju medībās vienā mastā nomedīju divus sivēnus, un man pagāja kādas 15 minūtes, kamēr šo signālu noķēru. Es atzīmēju vienu sivēnu, otrs man ir burtiski metru blakus. Es gribu ievadīt to, un man telefons atkal sāk signālu meklēt pa jaunu, un atkal 15 minūtes. Iespējams, ka šī precizitāte nav vajadzīga tik liela. Šobrīd ir 20 metri šim GPS signālam. Varbūt ka var palielināt uz kaut kādiem 50 metriem, un tas palielina ātrumu, kā šo signālu atrod."

Bažas iepriekš radījis arī jautājums, ko iesākt ar medniekiem, kuri izmanto vecos podziņu telefonus. Daļēji tas ir atrisināts. "Var arī noziņot par biedru faktu, ka ir nomedīts. Protams, tas ir saistīts ar neērtībām, bet nav obligāti jābūt šim telefonam. Svarīgākais, lai viņš būtu izveidojis savu kontu un autentificējies dienestā, tātad viņu varēs pievienot iecirknim un kolēģis varēs viņa vietā atskaitīties, reģistrēt nomedīto dzīvnieku," skaidroja Lūsis.

Ar mobilās lietotnes palīdzību cer arī mazināt dažādu kļūdu iespējamību medībās.

VMD Medību daļas vadītājs sacīja: "Viņi redz, vai viņiem ir aktīva mednieka sezonas karte. Nebūs tā, ka cilvēks aizmirst iegādāties sezonas karti un medībās pēc tam tiek saukts pie atbildības par nelikumīgām medībām. Tāpat viņi redz savas medību platības, medību iecirkņus – izslēdz risku ieiet kādā platībā, kur nav šis līgums."

Mobilā lietotne "Mednis" ir noderīga ne vien medniekiem, bet jebkuram cilvēkam. Ar tās palīdzību iespējams ziņot par dzīvnieku novērojumiem dabā un par transportlīdzekļu notriektiem zvēriem.

"Tā ir vairāk informācija ceļu uzturētājiem, lai attiecīgi zinātu par šīm vietām, uzstādītu zīmes vai kaut kādus citus preventīvus pasākumus ieviestu, lai mazinātu iespējamību sadursmei ar dzīvniekiem," skaidroja Lūsis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti