Dienas ziņas

Pastāvīgo žogu jāsāk būvēt vasaras vidū

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atgriežas mājās Ukrainā

Ukrainiete Polīna ar mammu pēc diviem mēnešiem Latvijā atgriežas dzimtenē

"Paldies, Dievam, mums ir kur atgriezties," sacīja medicīnas studente no Kijivas. Viņa, bēgot no kara, divus mēnešus uzturējusies Latvijā un turpinājusi mācības šeit. Šovakar Polīna ar mammu jau ir ceļā uz Ukrainu. Jauniete vēlas kļūt par ārsti un neizslēdz iespēju, ka Latvijā varētu atgriezties. Bet, nevis lai būtu jābēg no kara – lai turpinātu mācības augstskolā.

Polīna ir 16 gadus jauna medicīnas koledžas studente no Ukrainas. Pirmdienas rītā viņa ar mammu jau devusies atpakaļ uz mājām, un priekšā diennakts ceļā līdz Kijivai, kur gaida vecvecāki un tētis. Vēl pirms aizbraukšanas "ReTV" tikās ar Polīnu Suntažos, kur divi mēneši pavadīti internātskolas telpās.

Polīna stāstīja, ka šo divu mēnešu laikā turpinājusi mācīties attālināti, kas ļoti palīdzējis, lai mazāk domātu par notiekošo dzimtenē. "Mums mācības bija apturētas divas nedēļas, kad sākās karš. Bet pēc tam mēs to brīvdienās atstrādājām. Mums netika izlaistas mācību stundas," teica Polīna. 

Suntažu skolas telpās dzīvo 12 Ukrainas  ģimenes. Ārpus mācībām Polīna jauniešiem organizējusi sporta nodarbības, kā arī kopā svinēti svētki.

"Un tāpēc, kad brauksim prom, skumsim. Jo visas pasēdēšanas kopā, kopā arī svinējām Lieldienas. Visi bijām virtuvē, palīdzējām viens otram."

Polīna pirmo reizi devās ārpus Ukrainas, tāpēc pārdzīvojums bijis vēl lielāks. Bet, kā viņa uzsvēra, Latvijā ir ļoti laipni cilvēki un skaista daba. "Jums meži ir ļoti skaisti. Kad atbraucām, viss vēl bija pelēks. Bet, kad viss uzplauka, ļoti skaisti." 

Polīna rādīja koferus, kas jau sapakoti ceļam, līdzi arī dāvanas radiniekiem. Lai arī veikali Kijivā atsākuši strādāt, cenas esot cēlušās, tāpēc arī nopirkts lieks apavu pāris. Bet pēdējās dienas aizvadītas, domās par mājupceļu. Jaunā dāma apzinās, ka salīdzinājumā ar Latviju, kur virs debesīm ir miers, situācija mājās būs cita. Kijivā joprojām dzirdamas sprādzienu skaņas, notiek teritorijas atmīnēšana. Bailes ir. 

"Tur nebūs mierīgi. Bet tāpat ir jādzīvo. Manuprāt, tas ir galvenais. Lai arī kas notiktu, ja tas būs lemts, tas notiks. No tā neizbēgsi. Bet ceram, ka viss būs labi…." atzina Polīna.

KONTEKSTS:

Krievijas sāktais karš ir piespiedis bēgļu gaitās doties miljoniem Ukrainas iedzīvotāju, tai skaitā ukraiņu bērnus. Visvairāk bēgļu uzņem Ukrainas kaimiņvalsts Polija.

Arī Latvija uzņem kara bēgļus, un saskaņā ar valdības apstiprināto plānu Latvijā paredzēts nodrošināt atbalstu kopumā līdz 40 000 Ukrainas civiliedzīvotājiem. Plāna īstenošanai paredzēts finansējums līdz 116,277 miljoniem eiro. Latvija arī apņēmusies atrast mācību iestādes kara bēgļu bērniem, lai viņi neiekavē mācību procesu.

Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim Latvijā reģistrēts 29 971 Ukrainas civiliedzīvotājs, un izglītības iestādēs Latvijā mācās 4190 Ukrainas kara bēgļu bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt