Dienas ziņas

Skolās sākusies apjomīga testēšana

Dienas ziņas

Kuldīgā elektroniskā mūzika skan no jumtiem

Turpina ģimenes iesākto Latvijas aizstāvēšanu

Turpina aizstāvēt Latviju – Zemessardzes veterāne Rota Tesļuka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Četrus gadus Zemessardzes 46. bataljona veterāni ir Talsu novada Laucienes pagasta iedzīvotājas Rotas Tesļukas pārziņā. Viņas ģimene Zemessardzei pievienojās pirmajās dienās, viņa pati – mazliet vēlāk. Reizēm sanākot arī vārdu krustugunis par to, vai Latvija ir tāda, kādu viņi cerēja pirms 30 gadiem. Veterānu apvienības vadītājai ir pārliecība, – ja nevari vairs ar darbiem, tad vismaz ar vārdiem atbalsti tos, kuri dara. 

Rota Tesļuka ir stalta auguma un ar stingru, mazliet kareivīgu balsi. Cīņas par brīvu Latviju ir viņai asinīs – Rotas kundzes ģimenē bija mežabrāļi un izsūtījumu piedzīvojušie. 

"Nu tas viss ir iekšā – mana tēva stāsti, mana brāļa stāsti… Brālis ir grāmatu uzrakstījis, stāstījis visu, kā viņam gāja gulagā," norādīja Tesļuka.

Pašās pirmajās dienās Zemessardzē līdz ar daudziem citiem tūkstošiem iestājās Rotas Tesļukas vīrs – ukrainis, kuram bija pārliecība, ka jāaizstāv valsts, kurā viņš dzīvo. Pēc gada vīrs izstājās, lai dotu vietu Rotai.

"Jo vienkārši nevar abi divi tur būt, abi strādāt. Pašiem saimniecība, liela ģimene… Tad viņš pieslēdzās ģimenei, bet viss tas pārējais – patriotiskais – tas jau bija uz mani.

Arī bērni pamazām pieslēdzās šim patriotismam," stāstīja Tesļuka.

Viņa atcerējās emocijas, kas sita augstu vilni, atkal plīvojošo Latvijas karogu, draudošo situāciju, atbildību par ģimeni, bet šaubas nav bijušas ne brīdi. 

"Stājās iekšā ļoti daudzi, un tikai pēc tam pamazām, pamazām sāka atsijāt. Tos, kam gribējās ļoti alkoholu lietot, pirmos atsijāja. Tad bija pārkāpumu ļoti daudz. Puiši iedomājās, ja viņam ir ierocis pie sāna, tad viņš var apģērbties formā un braukt uz Talsiem pa universālveikalu pastaigāties. Visādi tie atgadījumi ir bijuši," norādīja Tesļuka.

Mūsdienu situāciju ar laiku pirms 30 gadiem salīdzināt nevarot – šobrīd kaujas notiekot pavisam citas. Taču pārliecība, ar kādu Rota Tesļuka iestājās Zemessardzē, viņai esot joprojām. Tāpēc savus pienākumus viņa turpina pildīt.

"Man patīk būt kopā ar vīriem – ar tiem, ar kuriem kopā esmu sākusi 1993. gadā un esmu kopā vēl tagad. Un es cenšos, cik nu vien varu, arī viņus izvadīt. Ar godu, kā tas pienākas karavīriem.

Mēs vienmēr ģērbjamies formās, atdodam godu, salutējam," stāstīja veterānu vadītāja.

Rota ne tikai strādā ar veterāniem, bet brīvajos brīžos raksta arī dzeju. 

Viņa ir pārliecināta, ka Latvija pastāvēs tik ilgi, cik kāds to pieminēs, kaut ārzemēs dzīvojot – ja skanēs Latvijas vārds, būs dzīva viņas aizstāvētā valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti