Šķuburu ģimene Kuldīgas pusē Lieldienas sagaida klusi un svin dzimšanas dienas diviem dēliem

Lieldienu laiks un dzimšanas diena diviem bērniem. Tāds ir šīs dienas - 10. aprīļa notikums - Šķuburu ģimenei no Kuldīgas. Jau ceturtdien viņi sāka cept cepumus svētku galdam un noskaņoties mierpilnajam laikam. Ģimenē aug trīs bērni, un kopā ar tēti un mammu dzīvo arī vectētiņš. Šajā laikā Latvijas Radio ar ģimeni tikās attālināti, un saruna notika pa tālruni.

Šķuburu ģimene Kuldīgas pusē Lieldienas sagaida klusi un svin dzimšanas dienas diviem dēliem
00:00 / 04:08
Lejuplādēt

Tās bijušas dienas ritma izmaiņas, kad līdzās cepumu cepšanai paralēli bija jāsazinās ar Radio un jāļauj mazliet ielūkoties Lieldienu gaidīšanas laikā, kas daudziem šajās dienās ir citāds. Bērniem galvās pavāru cepures, lai godam varētu ļauties kulinārijas priekam. 

„Miķelīt, pastāsti, ko cepsim?” Jautā mamma. „Mēs cepsim cepumus”, atbild Miķelis, „vajadzēs vēl olas un cukuru.”

 

Tētis Vilnis Šķuburs ikdienā strādā skolā, kur atbild par tehniskiem jautājumiem, tāpēc darīt ir ko arī šajā laikā. Taču šis rīts ir brīvāks un izdodas būt kopā ar ģimeni - iesaistīties ar cepumu cepšanā. 

„Mēs cenšamies šo laiku pirms Lieldienām tādu klusu darīt. Mana omamīte teica, ka nevago šķēres ņemt rokā. Centāmies izvairīties no tādiem skaļiem darbiem. Tā mēs tikām mācīti. Sagaidām svētkus Lieldienās,” viņš stāsta.

Lielajā Piektdienā diviem  bērniem ir dzimšanas dienas, kaut arī šķiet, ka tad jau iespējams dvīņi, tomēr katrs esot dzimis citā gadā, bet vienā datumā, atklāj mamma Inta Jūrmale –Šķubure. 

„Viņiem ir trīs gadu starpība, ik pa trīs gadiem dzimuši, bet vienā datumā. Mums ir Miķelis, Ansis un Emilija – mūsu bērni,” saka Inta. 

Emilijai ir 8 gadi. Viņa iet skolā un mācās arī muzicēt, mazākajam Miķelim šodien paliek 3 gadi, bet Ansim 6.  Šo laiku ģimene pavada mājās. Viņi ir gandarīti, ka, dzīvojot Kuldīgā, privātmājā, pašiem ir savs dārziņš un pagalms, kur pavadīt laiku, stāsta mamma Inta.  

„Tā ir privilēģija, ka dzīvojam mazliet ārpus pilsētas, ne pārāk apdzīvotā vietā. Mēs to novērtējam, ka nav jāsēž dzīvoklī, kur rotaļlaukumi ir slēgti. Mēs atveram durvis, un bērni dzīvo pa āru. No rīta izmācāmies, bet daudz laika pavadām ārā pie mājas,” stāsta Inta. Dzimšanas dienā noteikti galdā tiks likti pašu ceptie cepumi, bet Lieldienu dievkalpojumu, kas ierasti tiek pavadīts dievnamā, iecerēts klausīties attālināti. 

„Mēs pa nedēļu noskatāmies dievkalpojumus, kas ir arī citās draudzēs, arī klausāmies citu konfesiju uzrunas un tiešraides, bet mēs svētdienās izvēlamies baptistu draudzes, kas mums ir tuvāk. Šajā svētdienā mēs noteikti skatīsimies, esam atzīmējuši jau kalendārā, lai neaizmirstas. Latvijas baptistu savienība rīko pārraidi no Mateja draudzes - TV 24 svētdien plkst.10.00. Mēs noteikti būsim šajā dievkalpojumā.” Ikdienā ģimene klausās Kristīgo radio, kas ļauj būt klātesošiem dievnamos arī attālināti no Kuldīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt