Monopols

Baleta māksliniece Grieta Grīnberga: Balets ir mana dzīve

Monopols

Gads ar piecām skaistām kinolomām. Aktrise Baiba Broka

Flebologs Uldis Mauriņš medicīnu kā savu dzīves ceļu izvēlējies jau agrā bērnībā

Saslimšana bērnībā vēnu dakterim Mauriņam profesiju palīdzēja izvēlēties jau pirmsskolas vecumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ķirurgs flebologs Uldis Mauriņš medicīnu kā savu dzīves ceļu izvēlējās jau agrā bērnībā pēc smagas saslimšanas un ir laimīgs par darbu, kas joprojām sagādā prieku, par to vēstīja Latvijas Radio raidījums “Monopols”.

Mauriņam 12 stundu darba dienas nav apgrūtinājums, jo darbs patīk un iedvesmo.

“Medicīnā nekas neapstājas, visu laiku jāturpina darīt. Es vēlētos, lai pēc manis paliek kaut kas tāds, ko citi var atcerēties un teikt – jā, viņš izdarīja kaut ko labu. Viņš vismaz to vienu nozari ir sakārtojis un mēs varam būt lepni,” stāstīja ārsts. 

Medicīnu kā savu dzīves ceļu Mauriņš izvēlējās jau agrā bērnībā. Gada un viena mēneša vecumā viņš smagi saslima, un ārsti ilgstoši nevarēja tikt skaidrībā ar viņa diagnozi. Viņu izglāba ķirurgs, kas nolēma veikt ārkārtas operāciju.

“Dzīvei vijās cauri tas gadījums ar mani, kas bija noticis, kā mani šis ārsts ir glābis, un, pateicoties viņam, es esmu dzīvs. Tas formēja mani jau bērnībā.

Man jau bija skaidrs pirms skolas, piecu, septiņu gadu vecumā, ka es vēlētos noteikti tieši tāpat palīdzēt un glābt citus cilvēkus,” stāstīja ārsts. 

Savukārt interese tieši par fleboloģiju radās ārstēšanās rezultātā bērnībā iegūtā vēnas iekaisuma un dziļās vēnu trombozes dēļ.

 

Ārsts Uldis Mauriņš
Ārsts Uldis Mauriņš

“Pabeidzot ķirurģijas rezidentūru, man arvien vairāk pašam caur to manu problēmu, kas bija radusies bērnībā, parādījās interese par fleboloģiju. Es gribēju, lai man tiešām būtu pilnīgi viss skaidrs un lai es varētu palīdzēt citiem cilvēkiem, ja viņiem ir līdzīgas problēmas.” 

Mauriņš ir absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmiju, izgājis ķirurģijas rezidentūru Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un ieguvis doktora grādu fleboloģijā Vācijā, Bonnas Universitātē, kur disertācijas darba vadītājs bija profesors Eberhards Rābe – starptautiski atzīts eksperts venozo saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā.

2001. gadā kopā ar brāli Ģirtu Mauriņu viņš izveidoja uzņēmumu SIA "Flebomedika" un šobrīd strādā par ķirurgu flebologu "Dr. Mauriņa vēnu centrā", kā arī regulāri sniedz konsultācijas pacientiem Latvijas reģionos.

Gadā Mauriņš veic aptuveni 600–700 operācijas, agrāk skaitlis bijis ap 1000. Lai gan doktora grādu ieguvis Vācijā, viņa mērķis vienmēr ir bijis nodrošināt zināšanu pārnesi no medicīnā attīstītākām valstīm uz Latviju.

“Latvijā pie pašreizējiem apstākļiem un finansējuma ir grūti radīt unikālus pētījumus vai ģeniālus atklājumus, jo mums vienkārši nav bāzes pētniecībai, nav naudas. Bet, ja mēs sapulcinām labākos zinātniekus, mēs varam viņus sagatavot un apmācīt, un nodrošināt šo zināšanu pārnesi,” pārliecību pauda ārsts.

 “Šobrīd fleboloģija Latvijā ir viena no mūsdienīgākajām, un mūsu pacienti ir vieni no vislabāk ārstētajiem pasaulē. Nav daudz tādu pasaules valstu, kur lielākā daļa populācijas var saņemt tik kvalitatīvu ārstēšanu,” uzskata Mauriņš.

Brīvajā laikā dakteris sevi velta ģimenei, kundze Ineta ir dermatoloģe, ģimenē aug divas meitas un dēls. Mauriņš atzina, ka ir perfekcionists, viņam patīk visu kontrolēt, un arī ģimenes ceļojumi ir rūpīgi izplānoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti