Māsa Marija Benedikte klostera noslēgtībā redz laimi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Aglonas svētceļojuma otrajā dienā LTV satiek māsu Mariju Benedikti, kura gaida Latvijā vēl nebijušu notikumu – klauzūras aizvēršanu. Baskāju karmelīšu klosteris būs Latvijā pirmais slēgtā tipa klosteris. Viņa stāsta, ka jūtas ļoti laimīga.

Latvijas Televīzija 1.augustā kopā ar Kristus Karaļa draudzes svētceļniekiem sāk 280 kilometru garo ceļu uz Aglonu un satiek cilvēkus, kuri dalās ar saviem stāstiem. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kad māsa Marija Benedikte bija maza meitene, viņa sapņoja kļūt par gaisa vingrotāju un lidot cirkā kupolā pārsteigto skatītāju acu priekšā. Pēcāk gan viņa studēja pedagoģiju. Bet, sajutusi spēcīgu Dieva aicinājumu, kļuva par klostermāsu.

Ikšķilē, Baskāju karmelīšu klosterī, Marija Benedikte un vēl piecas māsas gaida Latvijā vēl nebijušu notikumu – klauzūras aizvēršanu. Proti, viņas dzīvos tikai un vienīgi klosterī, veltot laiku lūgšanām un ikdienas darbiem.

Māsas pašas kopj dārzu, gatavo ēdienu, izšuj, veido lavandu spilventiņus no lavandām, kas aug klostera dārzā.

Pagaidām viņas var iziet ārā no klostera telpām, bet kopš 18.augusta tas vairs nebūs iespējams. Tad sekos dzīve cellēs un klostera slēgtajā daļā, bet misēs māsu skanīgās balsis būs dzirdamas aiz skaistām koka durvīm, kas viņas daļēji šķirs no skatieniem un ārpasaules.

Kad klauzūra tiks slēgta, gan iekšā, gan ārā varēs doties tikai viena māsa – vārtu māsa. Viņa pārējo māsu vārdā runās ar pasauli, brauks pēc produktiem, uz pastu, ielaidīs apmeklētājus. Ikviens interesents ir mīļi gaidīts Ikšķilē, lai satiktu māsas īpašā telpā un piedalītos misēs.

Bet īpašos gadījumos māsas klosteri atstāt drīkstēs. Piemēram, lai tiktos ar pāvestu, kurš 24.septembrī ieradīsies Aglonā, vai dzīvību apdraudošās situācijās, ja pasliktinās veselība.

Ar klostera vadības atļauju māsas varēs arī studēt.

Taču viņas pašas saka, ka ir tik laimīgas, ka iziet ārpusē nemaz nevēlas.

Un smejas par stereotipu, ka klosterī dodas tikai nelaimīgas mīlestības salauztas sirdis. Tieši otrādi – viņu sirdis esot mīlestības pilnas. "Es esmu tik laimīga!" saka māsa Marija Benedikte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti