Katoļu priesteris Melkers: mākslīgais intelekts jāizmanto, bet tas neaizstās reliģiju

Lai gan pēc Covid-19 pandēmijas apmeklējums baznīcās ir samazinājies un daudzi izmanto iespēju klausīties dievkalpojumus tiešraidē, tehnoloģijas un arī mākslīgais intelekts nebūs drauds cilvēkiem, ja to iepazīs un varēs izmantot, intervijā Latvijas Radio pauda katoļu priesteris Ronalds Melkers.

Pilna intervija ar katoļu priesteri Ronaldu Melkeru
00:00 / 12:40
Lejuplādēt

Viņš atzina, ka runājis ar garīdzniekiem no dažādām konfesijām, no dažādām valstīm, un viņi atzinuši, ka pazaudējuši aptuveni trešdaļu dievkalpojumu apmeklētāju pēc kovida, un daļa šo cilvēku tiešām pieraduši, ka ir iespējams piedalīties dievkalpojumā attālināti, jo katrs dievkalpojums tiek translēts.

"Bet, ko tas iedeva, bija tas, ka trīskāršojās apmeklētāju skaits, ja ieskaita virtuālo apmeklējumu," sacīja Melkers.

Tāpēc jāspēj saskatīt kaut kādas iespējas, arī mākslīgajā intelektā. Melkers pastāstīja, ka pats arī uzdevis jautājumus mākslīgajam intelektam, un viena atbilde, kas viņu visvairāk pārsteidza un nomierināja reizē, bija atbilde uz jautājumu  "ko tu nevari". Atbilde bija, es nevaru tavā vietā aiziet un stundu pasēdēt baznīcā.

Baidīšanās no tehnoloģijām ir saistīta ar visām tām bailēm, kas ir par citām lietām sabiedrībā, jo bailes ir no nezināšanas un nepazīšanas. Un tāpēc drošākais veids, kā panākt to, lai mākslīgais intelekts nesāk valdīt pār cilvēci, lai cilvēks nekļūst par šimpanzēm mākslīgajam intelektam, ir to iepazīt, sprieda priesteris.

Viņš pauda, ka mākslīgais intelekts cilvēkam neatņems darbu, darbu atņems cilvēks, kurš izmanto mākslīgo intelektu. Parādās arvien vairāk  iespēju, bet daži tās neizmanto. "Tāda pati aušība kā 16. gadsimtā, ja neizmantotu tipogrāfiju," salīdzināja Melkers.

Viņš arī pārliecināts, ka mākslīgais intelekts neaizstās reliģiju. Lai atrastu Dieva atbildes, jebkurā gadījumā ir vajadzīgs kāds, kurš tās ir izlaidis caur savu intelektu, caur cilvēkiem Dievs runā dažādos veidos. Bet mākslīgais intelekts var būt kā asistents, kuram ir liela to cilvēku uzkrātā zināšanu bāze, kuri ir izlasījuši visus Svētos Rakstus, ņēmuši vērā  2000 gadu pieredzi, – "tad tev ir kompetents asistents".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti