«Kurš ir kurš?» dalībniekam Ojāram - pašam sava Trušu pilsēta

Truškopja profesijā svarīgas ir ne tikai rūpes par dzīvniekiem, bet jābūt ideju pilnam un radošam, jo jādara daudz tūrisma attīstībā, lai ar šo biznesu var nopelnīt. Truškopja darbs ir vairāk nekā process, kam nekad nebūs gala, tā lsm.lv stāsta šova "Kurš ir kurš?" dalībnieks truškopis Ojārs Narvils.

Šajā profesijā var strādāt tikai tādi cilvēki, kas mīl dzīvniekus. Truškopis nevar strādāt uz pusslodzi - labs truškopis ir tas, kurš savas darba stundas neskaita. Profesijas priekšrocība ir vienmēr pieejama diētiska, svaiga gaļa, mīnuss –  dzīvnieku slimības. Tā kā truši nepadodas ārstēšanai, tad truškopjiem jārēķinās ar lieliem un momentāliem zaudējumiem, - vesels trusis šodien var būt dzīvespriecīgs un ņiprs, bet nākamajā dienā jau aizgājis bojā, jo trusis var aiziet bojā arī no bailēm un stresa.

Dažreiz cilvēki maldīgi iedomājas, ka trusi var staipīt pa rokām kā kaķi. Trusim nedrīkst strauji mainīt ēdienkarti, trusim nedrīkst dot rasainu un apvītušu zāli.

Izrādās, ka ne visiem trušiem tiek doti vārdi. Vārdi ir tiem trušiem,  kas ar kaut ko ir izpelnījušies uzmanību rakstura, izskata vai kādu rakstura īpatnību dēļ. Lai kļūtu par truškopi, jāapgūst dzīvnieku turēšanas labklājības noteikumi un jāmīl dzīvnieki. Truškopju skolu nav, iemaņas un prasmes jāmācās iz dzīves.

Ojārs nav vienkārši truškopis, viņam ir arī pašam sava Trušu pilsētiņa. 

“Tempā iegādājos zemes gabalu Vecumniekos, būvēju mājiņas, braucu uz ārzemēm iepirkt labus trušus, pat organizēju reklāmas kampaņu pilsētiņas atklāšanai, un viss notika,” stāsta Ojārs. 

Trušu pilsētiņā bez trušiem ir arī šķirnes govis un buļļi, kazas, aitas, tītari, zosis, pīles, šķirnes vistas, gaiļi un nūtrijas. Ikdienā Ojārs par visu šo dzīvo radību rūpējas - gādā barību, pļauj zāli, gatavo ziemai sienu, graudus un veic citus darbus. Truši dzīvo īpašās mājiņās, var teikt savrupmājās, kurām apkārt ir dārziņš ar ziediem, tātad Ojāram sanāk būt arī dārzniekam, kā arī – būvniekam, jo trušu mājiņas izdomājis pats, arī projektējis un būvējis pats. Ojāram patīk dzīvnieki, patīk kustība, svaigais gaiss, patīk radīt pozitīvas emocijas.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti