Jaunieši pirms kāzām: Skaistākais ir tas gaidīšanas laiks

Par spīti  dzīves straujajam tempam un tam, ka katram jāpieaug ātri, ir jaunieši, kas izvēlas gaidīt līdz kāzām, pirms iesaistīties dzimumdzīvē. Organizācija „Īsta mīlestība gaida” apvieno šos jauniešus un rāda, ka tas ir iespējams.

Alise un Rihards - jauni, iemīlējušies, kopā sadotām rokām un nezūdošu smaidu uz sejas. Kā nu ne - šovasar abi precas. Taču šī pāra stāsts ir īpašs - gan viņi, gan viņu mīlestība gaida līdz kāzām.

„Viņš teica - es tevi ļoti cienu par to lēmumu, ļoti maz ir tādas meitenes, kas kaut ko tādu izvēlas mūsdienās. Ir tā, ka mēs nepārguļam līdz kāzām,” saka Alise.

Pāris apņēmies pildīt vēsti, ko Latvijā vairākus gadus izplata “Īsta mīlestība gaida” - jauniešu organizācija, kas atbalsta ģimeniskās vērtības un iedrošina jauniešus atteikties no dzimumattiecībām līdz laulībām, piedāvājot alternatīvu attiecību veidošanu.

„Atturoties fiziski, cilvēki viens otru vairāk iepazīst, vairāk runājas, un tajā laikā līdz kāzām izveidojas, manuprāt, tādas ļoti stabilas un dzīvotspējīgas attiecības, kas spēj pārvarēt arī kaut kādas grūtības, kas bieži vien ir pāriem, kas varbūt negaida līdz kāzām. – Jā, tāda stipra draudzība izveidojas,” saka jaunieši.

Alise un Rihards ir kristieši un atzīst, ka tas ir viens no iemesliem, kāpēc izvēlējušies dzīvot pēc šāda principa, taču uzskata, ka šo ideju vajadzētu izmantot ne tikai kristiešiem.

„Man liekas, vispār tā ideja tik laba patiesībā būtu arī nekristiešiem, jo tas tik ļoti pierāda meitenei, ka - ja puisis ir gatavs uz tevi gaidīt, tad viņam tiešām tu esi svarīga, tātad tiešām viņš grib būt ar tevi kopā,” priecājas  Alise.

Neskatoties uz to, ka organizācija “Īsta mīlestība gaida” Latvijā jau darbojas vairākus gadus, ir maz cilvēku, ka par to būtu dzirdējuši. Alise par to jau zinājusi sen, taču Rihardam tas nācis kā jaunums, uzsākot attiecības ar meiteni.

„Es pirmoreiz uzzināju 2007. gadā, kad mamma caur kaut kādu kristiešu paziņu man atnesa tādu apsolījuma kartiņu, kur es varēju izlasīt, kas tas ir. Un es varēju jau tad izvēlēties to un jau tad izdarīt lēmumu, vai es to gribu. Un man kaut kā tas uzreiz likās tik skaisti - ka tu vari to savam vienīgajam taupīt,” atceras Alise. Un tad viņas dzīvē ienāca Rihards: „Es redzēju, ka Alisei uz pirksta bija gredzens ar uzrakstu „Īsta mīlestība gaida”, pēc tam es internetā apskatījos, kas tas ir, un jau tad mums sākās tādas sarunas par visu to ideju, par gaidīšanu līdz kāzām, un man tas likās ļoti forši. Tas bija tāds kā filmu variants apmēram priekš manis.”

Jautāti par to, vai pāris pieļauj domu par seksuālo nesaderību, abi kategoriski to noliedz, taču, pat ja tā notikšot, viņi ir gatavi cīnīties.

„Tur jau tā gaidīšanas lieta ir, ka cilvēki izveido, man šķiet, tik ciešas tās attiecības pirms kāzām, ka tu esi gatavs risināt problēmas, pat ja tur ir tāda nesaderība. Nevis uzreiz šķirties un teikt, ka nesader tajā lietā,” spriež Rihards.

Alisei ir vien 18 un Rihardam 23 gadu, taču jau šogad pāris nolēmis mīt gredzenus un sacīt jā vārdu viens otram. Bet kāpēc tik agrā vecumā?

Abi smej: „Kāpēc ne? Es vienmēr esmu gribējusi precēties jauna un būt jauna sieva, un būt savā tajā labākajā laikā. Kāpēc man šo laiku nedalīt ar Rihardu?  - Man jau nav nemaz tik maz to gadu…”

Man šķiet, tas ir tik ļoti skaisti, ka es to dārgāko no sevis varu atdot savam vīram, savu nevainību, ka viņš būs tas vienīgais; man liekas, ka tā ir lielākā dāvana, ko var tā uzdāvināt,” saka Alise.

Mēdz sacīt, ka nevajag teikt „Es tevi mīlu”, ja tas tā nav. Bet, ja tā ir taisnība, tad atkārtot to biežāk, lai tie, kurus tu mīli, neaizmirstu to.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti