Gada liepājnieks, skeitbordistu treneris Jermačenko: Galvenais - lai ir skaidri mērķi!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Atzīmējot savu 392. dzimšanas dienu, koncertzālē „Lielais dzintars” sestdienas, 18.marta, vakarā tiks sumināti Goda un Gada liepājnieki. Šogad pieteikts rekordliels pretendentu skaits – 63 kandidāti. Labākos balsojot noteica paši liepājnieki. Gada liepājnieku vidū jau otro reizi nonācis skeitborda tradīciju aizsācējs un treneris Ainars Jermačenko. Viņa audzēkņi skeitborda slalomā startē Eiropas un pasaules mēroga sacensībās, tur gūstot godalgotas vietas.

Ziemas sezonā skeitborda treniņi notiek Liepājas 8. vidusskolas sporta zālē. Tur arī satiekami treneris  Ainars Jermačenko un jaunie sportisti, kuri veikli uz skeitborda dēļiem apbrauc zālē noliktos šķēršļus. Nevar nepamanīt, ka treniņos ir daudz meiteņu. Treneris stāsta, ka šis sporta veids aizrauj meitenes, viņas pat uz deju treniņiem ņem līdz dēli, lai pēc dejām varētu braukt uz skeitbordu. Ainars palīdz jaunajiem sportistiem tikt galā arī ar ekipējumu un izvēlēties piemērotāko.

Par to, ka attīstība ir gana iespaidīga, liecina rezultāti. Piemēram, 15 gadus jaunais Toms Zubarevs ir Latvijas un Eiropas čempions savā vecuma grupā, kā arī ieguvis godalgotas vietas pasaules kausos.  Toms ar skeitbordu nodarbojas jau ceturto gadu. Viņš lepojas ar savu treneri. Ainars Jermačenko un citi treneri mūs motivē uzvarām, saka Toms: 

„Prieks, ka viņš ir Gada liepājnieks. Ainars palīdz mums augt gan morāli, gan fiziski. Mums pat atzīmes ir uzlabojušās, viņš kaut kā māk mūs motivēt. Ļoti foršs treneris.”

Ainars var lepoties arī ar jauno talantu Mari Ēriku Belti.

„Es šogad esmu Latvijas, Eiropas un pasaules čempione savā U14 grupā. Šogad piedalīšos U17, kur būs daudz grūtāk. Mums visiem ir ļoti augsti sasniegumi. Te vispār nav neviena, kas slikti brauktu,”  saka Mare Ērika.

Ainars Jermačenko bija viens no pirmajiem Latvijā, kas vēl padomju gados sāka braukt ar dēli. Pašam augstāko rezultātu slalomā izdevies sasniegt 2008. gadā, kad  amatieru klasē viņš ieguva 2. vietu pasaulē, kā arī uzstādīja vairākus Latvijas rekordus.

Izbraukāta ir visa Eiropa, bet tagad  zināšanas tiek nodotas jaunajiem. Galvenais, lai ir skaidri mērķi, uzsver treneris:

„Viņiem ir motivācija, vecākiem [ir motivācija] viņus vest uz sacensībām, jo viss ir skaidrs, kas un kā. Treniņos viss ir vairāk vai mazāk pozitīvi, negācijas nepastāv. Komanda ir vienota, bet katrs cīnās individuāli. Svarīgs ir mikroklimats un mērķi  - aizbraukt uz Eiropu, tas viss ir process.”

Treniņos „trubas” jānoliek malā - tā treneris sauc mobilos telefonus. Mērķi mums ir skaidri, saka treneris – tā ir augstākā profesionālā līga gan meitenēm, gan zēniem.

Šobrīd Liepājā aktīvi trenējas aptuveni 25 jaunie sportisti. Par Gada liepājnieka titulu, kas piešķirts jau otro reizi, Ainars pasmejas un saka, ka arī  par pasaules čempionu var kļūt vairākas reizes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti