Apņemšanās līdz Latvijas simtgadei: Mācīt cittautiešiem runāt latviski

 

Tiem cilvēkiem, kas dzīvo Latvijā un runā svešvalodā, iespējams, kādu dienu pienāks klāt kāda kundze un uzsāks ar viņiem sirsnīgu sarunu. Melita ir apņēmusies mācīt runāt latviešu valodā.

Melita ir četru bērnu vecmāmiņa. „Es šo zemi mīlu. Par to gan Lielgabalu kalnā, gan Doles salā cīnījās mans tēvs," stāsta Melita.

„Mana galvenā vēlme ir iemācīt cittautiešiem kaut dažus vārdus latviski. Gan tirgū, gan tramvajā, gan pie autobusa pieturas. Ja es tur došos, es teikšu „labdien", un tad sāksies neliela saruna. Es viņus uzrunāšu latviski. Ja viņi nesapratīs, es runāšu viņu valodā. Tāpēc es arī nedaudz pamācīšos krievu un angļu valodu. Tad es viņiem pārtulkošu to un pēc tam lūgšu atkārtot tos dažus vārdus latviski. Un pēc tam būšu ļoti priecīga un smaidīga," par apņemšanos stāsta Melita.

Viņa ir pārliecināta, ka „mums ir jābūt priecīgiem par katru, kas šeit ar labiem nodomiem ierodas".

Tāpat Melita apņēmusies reizi ceturksnī nopirkt kādu latviešu dzejnieka vai rakstnieka grāmatu. Viņa to izlasīs un dalīsies savās pārdomās par to ar draugiem un bērniem un tad atdos bibliotēkā.

Apņemšanās kamolā par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei iepītas vēl divas vēlmes: ar sirsnību un pieklājību mācīt dzimto valodu, kā arī iepazīties un dalīties ar latviešu literatūru.

Gaidot Latvijas 95. dzimšanas dienu, bet domājot jau tālāk, kad tai apritēs 100 gadu, katrs ikviens ir aicināts valstij uzdāvināt savu apņemšanos. Līdz 18.novembrim pavedienu pie pavediena ar stingriem mezgliem iepīsim tās lielajā apņemšanās kamolā, ko atradīsiet portālā LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti