Latviju šķērsojošais «Dzelzs priekškara» velomaršruts iegūst starptautisku balvu

Latviju šķērsojošais "Dzelzs priekškara" velomaršruts jeb "Euro Velo 13" saņēmis Eiropas Kultūras un tūrisma tīkla balvu kā labākais starptautiskais tematiskais tūrisma produkts vai kultūras maršruts.

Tieši pēc Latvijas iniciatīvas velomaršrutu pērn ierindoja starp oficiālajiem Eiropas Padomes kultūras maršrutiem. Citās kategorijās apbalvoti vēl divi Latvijas tūrisma produkti – Zaubes savvaļas kulinārais festivāls un spēle „Āraišu leģendas”.

"Dzelzs priekškara" velomaršruts vijas nekā 10 tūkstošu kilometru garumā no Norvēģijas ziemeļiem līdz Melnajai jūrai. Latvijā tas ved gar jūras piekrasti un pagaidām ir marķēts daļēji, stāsta maršruta koordinatores Latvijā, Vidzemes tūrisma asociācijas vadītājs Raitis Sijāts.

Raitis Sijāts par Dzelzs priekškara velomaršrutuMāra Rozenberga

  „Ja skatāmies no Ainažiem līdz Lietuvas robežai, es diemžēl nevaru teikt, ka tas ir izbraucams pilnībā pa skaistiem veloceļiem. Bet tas ir nomarķēts ar lielām zīmēm, ir pamanāms, esam izdevuši kartes, ir informācija arī lielajos stendos. Saulkrastos, piemēram, tas ir ļoti pamanāms, cilvēki uz turieni brauc. Šobrīd pozitīvi ir arī tas, ka Carnikava, sadarbojoties ar Rīgu, kas ir ļoti rets gadījums, ir izstrādājuši kopīgu posmu savienojuma vietu. Tai skaitā Carnikavā ir tilts pār Gauju, plānojas vēl citas savienojuma vietas. Marķējums ir labi redzams arī pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Rīgā, Jūrmalā. Vidzemes piekraste ir mazliet labāk aprīkota. Tā ka šis maršruts vēl nav izmantojams pilnībā, un mums Latvijā vēl pie tā ir daudz kur strādāt,” stāsta Sijāts.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ceļošana
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti