Sadaļas Sadaļas

Kā labāk dzīvot

Statistika arvien ir drūma. Kā uzlabot peldētprasmi un drošību uz ūdeņiem

Kā labāk dzīvot

Arī Latvijā var izaudzēt saldas un gardas vīnogas

Izveidots jauns pierobežas tūrisma maršruts "630 sajūtu verstis"

Ekskursija uz Alūksni: gan kultūra pilī, gan adrenalīns trošu braucienā

No Krāslavas līdz Alūksnei izveidots unikāls pierobežas tūrisma maršruts „630 sajūtu verstis”, kurā iekļautās Alūksnes apskatei ieteicams atvēlēt divas dienas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Santa Supe.

Jaunais tūrisma piedāvājums Latvijas teritorijā ietver romantisko Krāslavu, skaisto Arendoli, daudzveidīgos Preiļus, iedvesmojošo Lūznavu, leģendām bagātos Varakļānus, pārsteidzošo Liteni un elpu aizraujošo Alūksni. Maršrutā iekļauti interesantākie tūrisma piedāvājumi, kas viesiem ļaus iepazīt pierobežas teritoriju un justies kā jaunatklājējam, jo šie objekti nav tūristu pārpludināti, te var izbaudīt harmoniskas pastaigas, līdzdarboties, uzkavēties un atpūsties. Ceļojuma laikā ir iespēja satikt vietējos – izcilākos maltīšu gatavotājus un viesmīlīgākos naktsmītņu saimniekus.

Alūksnē maršruts “630 sajūtu verstis” iekļauj arī ievērojamo neogotikas arhitektūras piemineklis – Alūksnes Jauno pili. Tā ir bagāta ar mākslinieciskiem sienu un griestu gleznojumiem.

"Šobrīd mēs ejam uz to, ka šie mākslinieciskie griestu un sienu gleznojumi tiek atklāti un rādīti sabiedrībai," stāstīja Alūksnes muzeja direktore Diāna Pelaka.

Plānots, ka Alūksnes pilī būs apskatāmi divi restaurētie mūzikas saloni – klavieru un ērģeļu istabas. Tā kā šīs telpas nav lielās koncertzāles, tajās uzņems gan kāzu ceremonijas, gan dažādus kamerkoncertus.

„Šo varētu uzskatīt par vienu no lielajiem atspēriena punktiem, kamēr visas pils telpas tiks restaurētas,” stāstīja Pelaka.

Pagājušajā gadā savu darbību Alūksnē uzsāka arī trošu brauciens, kas sākas Alūksnes pils pussalā un beidzas pils salā:

"Šis ir viens no garākajiem braucieniem pār ūdeni, kas rada citas sajūtas un emocijas, kas piesaista citus ģimenes locekļus, – ja kādam no vecākiem interesē vairāk vēsture un kultūra, tad jauniešus atkal aizrauj asākas sajūtas.”

Lai vairāk varētu iepazīties ar "630 sajūtu vērsis" piedāvāto maršrutu, ir izveidota telefona lietotne, kurā ir apkopota informācija gan par galvenajiem objektiem, gan tuvākajām apskates vietām, kā arī informācija par vietām, kur var ieturēt maltīti un naktsmītnēm. 

"Alūksnes pilī ir plakāts no molberta, kuru noskenējot ar lietotni vai “Overly” aplikāciju tas “atdzīvojas”, parādoties muižnieka dēlam, kas izstāsta apmēram minūti garu stāstu, leģendu par Alūksnes muižu, pili un parku," stāstīja Supe.

Maršrutu "630 sajūtu versis" var sākt no jebkura punkta, piemēram, no Alūksnes uz Krāslavu vai Varakļāniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt