Tviterapskats: Prezidenti un augu maisījumi

Prezidenti un augu maisījumi joprojām populārāko tematu topā sociālajos medijos. Vieni salīdzini, kurš labāks prezidents - Vaira Vīķe Freiberga vai Andris Bērziņš, citi publiski izrādās un veic eksperimentus ar augu maisījumiem jeb "spaisiem".

Šonedēļ bija pirmais aprīlis un varētu sagaidīt daudz un dažādu joku, vairāk un mazāk gaumīgu, no inteliģences izsmalcinātiem līdz zemjostas līmeņa jokiem - tomēr, vai nu saguruši no negācijām vai kā - pirmais aprīlis, smieklu diena īpaši ar asprātībām sociālajā tīklā "Twitter" neizcēlās.

Tradicionālo mediju joki tiek kritizēti kā prasti, bezgaumīgi turklāt sajaucas kopā ar ikdienas ne joku ziņām - mazliet tāds kā bardaks. Tādēļ tviterī diskutē par jaunākajām aktualitātēm, piemēram, - "Lattelecom" un TV3 strīdu un to, ka interaktīvajā televīzijā TV3 vairs skatītāji neredzēs. Vai nu TV3 tiešām daudziem nepatīk vai arī "Lattelecom" sabiedrisko attiecību darboņi labi strādā, lasot tvitertvītus, sajūta - liela daļa priecīga par to, ka TV3 vairs savā TV aparātā neredzēs.

Bet amizantā situācijā kārtējo reizi šonedēļ nonāk viens no aktīvākajiem Nacionālās apvienības darboņiem tviterī - Jānis Iesalnieks. Viņš, kritizējot "Lattelecom", sūdzas, ka labākā latviešu TV kanāla vietā tagad viņam esot FOX kanāls krievu valodā. To viņš raksta, liekot lielu izsaukumu zīmi pie krievu valodas, kā jau nacionāli noskaņotam tautisku ugunskrustu piparkūku cepējam pienākas.

Smejies vai raudi aiz aizkustinājuma, kā to dara tviterlietotāja Ksenija [email protected]_kse - izrādās pašam politiķim dekodera iestatījumos krievu valoda uzstādīta kā viena no galvenajām valodām. Bet tas tā.

Par sevi atkal runāt liek Latvijas prezidents, kuram tviterī uzradušies vairāki parodējoši konti. Viņa lēmums atlikt Krievijas pareizticīgo baznīcas galvas vizīti Latvijā tiek gan sveikts, gan kritizēts. Bet tā kā TV ekrānos 1.aprīļa vakarā savu viedokli par aktualitātēm pauž arī bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga, ļaudis tviterī sāk salīdzināt, kurš tad labāks.

Izņemot Elitu Veidemani, kura lasījusi grāmatu „Vairas Virtuve” un uzskata - labāk lauku vecis nekā merkantila, augstprātīga un varaskāra prezidente.

Vispārējais noskaņojums tviterī  ir izsakāms Ievas Cipruses tvīta vārdiem: „Vaira Vīķe-Freiberga, es Tevi mīlu”.

Jānis Hermanis papildina - [email protected]_Hermanis: "No līdzšinējiem prezidentiem Vaira bijusi visaktīvākā & ar reālāko skatu ārpolitikā. Tas, kas Latvijai šobrīd būtu visvairāk vajadzīgs".

Bet Jānis Supe [email protected]_supe lūdz - "kļūsti atkal par mūsu prezidenti".

Pat mūziķis Lauris Reiniks, kurš parasti no politikas komentēšanas cenšas atturēties, bet ne vienmēr sanāk, saka - „kaifoju par Vairu Vīķi Freibergu. Tāda sajūta, ka mamma beidzot atbrauc ciemos un parāda, kur istabā vēl putekļi ir”.

Bet vispār - nav jau pieklājīgi tā salīdzināt nesalīdzināmas lietas, domā Kaspars Zellis [email protected] Vairu ar Andžu nevar salīdzināt.....viņai broša smukāka, bet viņam viss pie brošas.

Iespējams, viss pie brošas vai arī vienkārši uzmanības trūkums, vēlme pievērst sev uzmanību šonedēļ motivēja Jurģi Liepnieku, lamātu arī par trekno gadu politehnologu, pamatīgi izrādīties sociālajos tīklos.

Dienā, kad saeimas deputāti nolēma kriminalizēt tā dēvēto spaisu tirgošanu, viņš tviterī soli pa solim demonstrē spaisu iegādi un to lietošanas sekas, sīki un smalki aprakstot, salīdzinot ar citu narkotisku vielu ietekmi.

Interesanta sabiedrības reakcija - daļa jūt līdzi, jautā, vai nevajag palīdzēt un piebiedroties, citi nosoda un sauc Liepnieku par garā vāju, vēl citi vienkārši konstatē - „jā, Latvijas sapnis, no premjera padomnieka par spaisa pīpmani”.

Iespējams, visu procesu, sekas un pašu lietotāju labi raksturo paša Jurģa Liepnieka tvīts:

Ātri iziet, bet kādu 1,5 h smagi ķēra. Ja kāds, pamēģinājis šito, grib mēģināt vēlreiz, tad viņam nevar sabojāties smadzenes, viņam to nav”.

Bet tuvojoties eiroparlamenta vēlēšanām un Saeimas vēlēšanu izrādei politisko reklāmu pasūtītājiem - šo informāciju vajadzētu ņemt vērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti