Tvitera apskats: Ieguldījums latviskās dzīvesziņas identitātē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Šonedēļ tviterlietotāji, iespējams, pašiem nemaz nemanot, straujiem soļiem attīstīja un papildināja Latviskās dzīvesziņas identitātes satvaru, lai ko tas arī nozīmētu. Nozīmīgu idejisko pienesumu sniedza gan deputāti, gan prezidents, bet tviterlietotājiem tik vien atlika kā salikt īstos punktus uz i.  

Ne jau velti latviskās dzīvesziņas pamatus formē teiciens „viens kaimiņš spēj uzdot vairāk jautājumu, nekā simts gudrie – atbildēt”. Deputāta Kaimiņa novērojumi par jaunās Valsts ieņēmumu dienesta ēkas četrām bīstamām plaisām, kas galu galā izrādījušās deformācijas šuves, kuras tieši nodrošina ēkas stabilitāti, mudina tviterlietotājus formēt Inspektora Artusa (#inspektorsArtuss) ievērības un nopietnas izpētes cienīgus neatbildētus jautājumus.

Toms Lūsis @_affair vēlētos, lai tiku izpētīts,  kā tas nākas, ka trolejbusiem nav sliežu. Cehs.lv @cehslv vaicā: „Kāpēc stundā ir 60 minūtes, nevis 100? Tas izklausās mākslīgi ieviests. Kādam tas ir izdevīgi”.

Dace Preisa @_dace_ lūdz, lai inspektors Artuss pievēršas ielu nosaukumu jautājumam.,jo ir februāris. Un nemaz ne trīspadsmitais. Vajadzētu noskaidrot - kāpēc to ielu sauc par 13.janvāra ielu?

Pavisam noteikti kāda sazvērestība tiktu atklāta, ja Artuss rastu atbildi uz Māra ben-Ūdra @arlekiins jautājumu - „Kā dinozauri varēja eksistēt pirms miljoniem gadu, ja ir tikai 2015. gads?”

Ja piedāvātie jautājumi ir pārāk sarežģīti, ir arī pāris vieglāk noskaidrojamu, pat neizejot no Saeimas nama. Tā Raimonds Linde ‏@raimondslinde  gribētu zināt: „Kāpēc balsoja par daudzsološu politiķi, bet iznāca tāda ākstīšanās vien?”

Bet Akvalangs @akvalangs uzdot drosmīgu un maķenīt nepieklājīgu jautājumu: „Ja Parādnieks ir par demogrāfiju, tad kāpēc viņš savai sievai nav atradis normālu vīru”.

Lai kāds arī būtu jautājums un risināmā problēma, ir atbilde, kura der visam, tā, iespējams, obligāti jāiekļauj latviskās dzīvesziņas pamatos. Prezidents Bērziņš, vieds vīrs pēc amata prasībām būdams, ir identificējis tiesu varas galveno problēmu – tajā pārāk daudz sieviešu, to vajadzētu nedaudz pakoriģēt.

„Sievietes vieta ir pie plīts! Beidzot to netieši arī prezidents Bērziņš pateicis,” tāda ir Zanes Mačes reakcija.

Pareizi, problēma nav tiesu sistēmā, problēma, kā parasti ir sievietēs piekrīt @Raimonds_B, tikmēr tviterlietotājs Hitori @zais_ aicina pakoriģēt arī grāmatvežu profesiju.

Politiskās kaislības mīlošie tviterlietotāji šonedēļ seko līdzi arī norisēm vadošajā partijā „Vienotība”, un garais stāsts īsumā – „Vienotība” ir sagājusi Tautas partijā  ( (c) @Vita_Dreijere)  un vēlas kļūt par mazo Turciju, sodot sūdzambībeli Vidiņu un arī visus citus, kam kaut kas nepatīk. Turklāt izskan arī aicinājumi – partijas biedriem pamest tviteri. 

Tviterī neviens no „Vienotības” nebija tikai tajā brīdī, kad par partijas lietām TV ekrānā stāstīja jau minētais Vidiņš, pārējā laikā tvītojošie partijas biedri tvīto kā tvītodami, ar premjeri un  sociālās eiro diētas komisāru priekšgalā.

Un, noslēdzot tviterapskatu, bez Kaimiņa, Bērziņa un vēl citu atziņām nav iespējams šonedēļ ignorēt Mārča Ločmeļa @MarcisLo  identificētos trīs vaļus - latviskās dzīvesziņas pamatpostulātus:

1. kā ir, tā ir

2. tā ir, kā ir

3. ir ir, nav nav

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti