Reinis Ošenieks: Stabs, stabs, koks, koks, māja, māja...

“Uz darbu, no darba, uz darbu, no darba, un zini, ko es redzu?” Jā, tie ir vārdi no Gustavo dziesmas “Pluss/Mīnuss”.

Šis raksts būs noderīgs tiem, kuri vairāk vēlas uzzināt par Gustavo daiļradi, viņa dziesmu tapšanas aizkulisēm un personības pārmaiņām, kas savā ziņā šokēja daudzus Gustavo cienītājus.

Dodoties kādā garākā braucienā vai trāpot garlaicīgā sastrēgumā, vienmēr automašīnā uzlieku kādu interesantu interviju. Ir sajūta, ka galamērķis tiek sasniegts ātrāk, un esi kļuvis emocionāli un informatīvi bagātāks. Tāpat ir ar sportošanu – dzirdēts, ka arvien biežāk mūzikas vietā cilvēki izvēlas klausīties audio grāmatas vai intervijas. Tieši šī iemesla dēļ šajā rakstā ir pieejams arī audiofails.

Arstarulsmirus jeb Gustavo saruna ar Reini Ošenieku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pērn man bija iespēja piepildīt sen lolotu mērķi – uztaisīt raidījumu par, manuprāt, labāko Latvijas hiphopa  mākslinieku Gustavo, kas šodien pazīstams kā Arstarulsmirus.

Piezvanīju, telefoniski vienojāmies par raidījuma filmēšanu, norunājām tikšanos. Kur? “Pagalmā,” noteica Arstarulsmirus. No sākuma domāju, ka mani cenšas izjokot. Pēc nelielas pauzes viņš izskaidroja, kur īsti atrodas kafejnīca “Pagalms”.

Plānoto divdesmit minūšu vietā norunājām vairāk nekā pusotru stundu, kaut gan pirms tam tikšanās mērķis bija ātri saplānot filmēšanas datumus un vietas. Arstarulsmirus ir ļoti interesants sarunu biedrs, un tas vēlreiz pierādījās mūsu pirmajā intervijā, ko ierakstījām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Kāpēc tieši tur? Manuprāt, ļoti zīmīga vieta, kur runāt par gūto pieredzi un uzkrātajām dzīves gudrībām, turklāt labs skats uz Rīgu. Pilsētu, kurā Arstarulsmirus uzaudzis, pilsētu, ko dažādos laikos pats dziesmās daudz pieminējis.

Raidījuma “100 grami kultūras. Personība” formāts ir 52 minūtes. Jau pēc pirmās tikšanās man bija skaidrs, ka būs grūti visu satilpināt nepilnā stundā, jo biju nolēmis raidījumu izkrāsot ar fragmentiem no dziesmām. Tas, protams, vēl vairāk samazināja manis filmētā materiāla eksponēšanu. Bet viņa skaņdarbi ļoti daudz stāsta par konkrēto laika periodu, konkrētajiem dzīves uzskatiem un pārdzīvojumiem, tāpēc, manuprāt, tie ļoti labi papildināja raidījumu.

 

Jau pirmās intervijas laikā Arstaruslmirus man ar smaidu sejā vaicāja: “Pag, atgādini, lūdzu, cik garam materiālam jābūt gala rezultātā?” Man jau toreiz bija skaidrs, ka publicēšu mūsu sarunu arī pilnā formātā. Gatavojoties raidījuma filmēšanai, noskatījos un noklausījos teju visas pieejamās intervijas. Un jau pēc pirmās filmēšanas sapratu, ka esmu uzzinājis ļoti daudz jauna un nedzirdēta. Piemēram,

kā pie kādas meitenes dzīvoklī nakts vidū tapa dziesma “Pluss/Mīnuss”. Kāpēc dziesmas piedziedājumā ir šī raksta virsrakstā citētais? Kā Gustavo veda Evitai dzimšanas dienas dāvanu - kompaktdisku, kurā viņš meitenei bija uzrakstījis dziesmu?

Kāpēc bija konflikts ar tā laika grupas biedru Ozolu, un kā tapa viena no slavenākajām Latvijas hip hop žanra dziesmām “Taisnā tiesa”! Daudz interesanta, tieši tāpēc vēlos ar to padalīties.

Zemāk atradīsiet arī pilno video failu. Lai patīkama klausīšanās vai skatīšanās!

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt