Kristiāns Girvičs: Futbola mīklām Pasaules kausā klāt atbilžu laiks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules kausā futbolā nedēļas nogalē uzzinājām pirmo izslēgšanas maču dalībnieci, piedzīvojām kārtējos pārsteigumus un kļuvām liecinieki čempionāta spilgtāko zvaigžņu izcilības brīžiem. Pirmdien Katarā ir pēdējā Pasaules kausa diena, kad mačus var baudīt no rīta līdz vakaram, jo otrdien sāksies grupu turnīra pēdējā spēļu kārta, kad grupā abi mači risināsies vienlaikus un sāksies pirmā posma izšķirošie notikumi.

Par pirmo komandu, kas nodrošināja vietu astotdaļfinālā, kļuva Francijas izlase, ar 2:1 uzvarot Dāniju. Interesanti, ka šogad abas komandas jau divreiz bija tikušās Nāciju līgā, kur abas reizes uzvarēja dāņi, taču Katarā pasaules čempionvienības Francijas pārākums neradīja šaubas. Īpaši ar diviem vārtu guvumiem uzspīdēja franču uzbrukuma līderis, tikai 23 gadus vecais Kilians Mbapē, kurš divos Pasaules kausos deviņos mačos jau guvis septiņus vārtus.

Savukārt D grupā otro ceļazīmi uz izslēgšanas mačiem trešdien izspēlēs Dānijas un Austrālijas futbolisti, kur dāņiem derēs tikai uzvara.

Viens no nedēļas nogales skaistākajiem brīžiem noteikti bija Argentīnas izlases līdera Lionela Mesi uzvaras vārti mačā ar Meksiku (2:0).

Lai gan spēles pirmo stundu meksikāņi neļāva argentīniešiem izvērsties, pietika Mesi vienreiz atrast iespēju uzsist pa vārtiem no 25 metriem, un cīņas liktenis bija izšķirts. Tas ir īsta lielmeistara rokraksts. 

Lionela Mesi vārtu guvums spēlē pret Meksiku

Simboliski, ka Mesi uzreiz divos vēsturiskās statistikas rādītājos izlīdzinājās ar leģendāro tautieti Djego Maradonu – abi Pasaules kausā 21 mačā guvuši astoņus vārtus.

Izšķirošajā mačā C grupā par iekļūšanu astotdaļfinālā argentīnieši sacentīsies ar Polijas izlasi, kam beidzot lielās cerības attaisnoja uzbrucējs Roberts Levandovskis, kurš savā otrajā Pasaules kausā atklāja rezultativitātes kontu, nodrošinot uzvaru 2:0 pār Saūda Arābiju. Par šā mača galveno varoni gan tikpat labi varēja saukt poļu vārtsargu Vojcehu Ščensniju, kurš atvairīja 11 metru soda sitienu.

Par kārtējo pārsteigumu Pasaules kausā parūpējās Marokas futbolisti, ar 2:0 pieveicot Beļģijas izlasi,

kas starptautiskās federācijas FIFA rangā atrodas otrajā vietā, priekšā palaižot tikai Brazīliju. Tiesa, marokāņi jau pirmajā mačā ar horvātiem pierādīja, ka ne ar ko neatpaliek no solīdajām Eiropas izlasēm, toties iepriekšējā Pasaules kausa bronzas medaļu ieguvēji ir nonākuši kritiskā situācijā – reāli vērtējot, beļģiem grupu turnīra pēdējā mačā derēs tikai un vienīgi uzvara pār iepriekšējā Pasaules kausa finālisti Horvātiju, kas otrajā mačā pārliecinoši ar 4:1 apspēlēja Kanādas futbolistus.

Pirmajās spēlēs pierādījušās daudzu futbola vērotāju aizdomas, ka šis Beļģijas izlases modelis jau ir norieta fāzē, turklāt čempionāta startā beļģiem traumas dēļ nevarēja palīdzēt komandas galvenais uzbrucējs Romelu Lukaku. Mačā ar Maroku Lukaku gan izgāja laukumā cīņas izskaņā, dodot beļģiem cerību uz nopietnu sastāva pastiprinājumu pēdējā mačā ar Horvātiju. Tāpat arī

grūti noticēt, ka visu turnīru tik blāvi aizvadīs Beļģijas izlases spilgtākā zvaigzne, pagājušās sezonas Anglijas premjerlīgas labākais spēlētājs Kevins de Breine.

Pirms spēles ar Maroku de Breine pārsteidza daudzus ar vaļsirdīgu atzīšanos, ka Beļģijas izlase esot "pārāk veca, lai kļūtu par čempioniem", kas izklausījās pēc kapitulācijas un liecināja ne par to labāko noskaņojumu komandā.

Tomēr beļģi arvien paši ir sava likteņa noteicēji – pietiek uzveikt Horvātiju, ko gan ceturtdien izdarīt būs ļoti grūti, jo horvāti uzvarētajā mačā ar sparīgo Kanādas komandu apliecināja savu potenciālu. Pēc pirmās spēles kanādiešu futbolisti ar savu enerģisko uzbrūkošo futbolu bija ieguvuši daudz jaunu atbalstītāju visā pasaulē, un daudzi jau cerēja, ka ziemeļamerikāņi šajā čempionātā sarūpēs "pelnrušķītes stāstu", taču horvātu meistari aukstasinīgi visu salika pa plauktiņiem.

Neapšaubāmi, ka Kanādas izlasē ir viena superzvaigzne Alfonso Deiviss no Minhenes "Bayern", kurš jau mača otrajā minūtē guva pirmos vārtus Pasaules kausā valsts vēsturē (Kanādai šis ir otrais čempionāts, pirmais bija 1986. gadā), taču komandas pārlieku optimistiskais spēles stils atstāja robus aizsardzībā, ko arī izmantoja meistarīgākie pretinieki. Tādējādi

Kanāda kļuva par otro komandu pēc Kataras, kas pirms pēdējās spēļu kārtas zaudēja pat teorētiskas izredzes izkļūt no grupas.

Tiesa, kanādieši var skatīties nākotnē ar optimismu, jo pēc četriem gadiem Pasaules kauss notiks Ziemeļamerikā, pirmo reizi norisinoties trijās valstīs – ASV, Meksikā un Kanādā.

Zīmīgi, ka šajā čempionātā neviena no nākamā turnīra rīkotājām vēl nav izjutusi uzvaras garšu, bet Ziemeļamerikai pirmo uzvaru Katarā negaidīti nodrošināja Kostarika, kas ar 1:0 pieveica Japānas izlasi, tādējādi izpalīdzot Vācijas valstsvienībai, kas svētdien vakara spēlē cīnījās neizšķirti 1:1 ar Spāniju. Ja japāņi būtu tikuši pie savas otrās uzvaras turnīrā, vāciešiem neizšķirts jau būtu spriedums. Mačā pret spāņiem četrkārtējā pasaules čempionvienība bija nonākusi zaudētāju lomā, taču spēles beigu posmā vāciešus no otrā zaudējuma izglāba uz maiņu laukumā nākušais uzbrucējs Niklass Filkrugs, kurš, starp citu, vēl pagājušajā sezonā spēlēja Vācijas otrajā bundeslīgā. Jebkurā gadījumā

Vācija bez uzvaras pirmajos divos mačos čempionātu sākusi pirmo reizi kopš 1938. gada.

Lai tiktu tālāk, vāciešiem grupu turnīra izskaņā pēc iespējas pārliecinošāk jāuzvar Kostarika un jācer, ka spāņi nezaudēs japāņiem. Katram gadījumam jāatgādina, ka komandām vienādu punktu gadījumā Pasaules kausā vispirms vērā tiek ņemta gūto un zaudēto vārtu attiecība, nevis savstarpējo spēļu rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa P
Nīderlande Nīderlande NLD
7
Senegāla Senegāla SEN
6
Ekvadora Ekvadora ECU
4
Katara Katara QAT
0
B grupa P
Anglija Anglija ENG
7
ASV ASV USA
5
Irāna Irāna IRN
3
Velsa Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna Argentīna ARG
6
Polija Polija POL
4
Meksika Meksika MEX
4
Saūda Arābija Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija Francija FRA
6
Austrālija Austrālija AUS
6
Tunisija Tunisija TUN
4
Dānija Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna Japāna JPN
6
Spānija Spānija ESP
4
Vācija Vācija GER
4
Kostarika Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka Maroka MAR
7
Horvātija Horvātija CRO
5
Beļģija Beļģija BEL
4
Kanāda Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija Brazīlija BRA
6
Šveice Šveice SUI
6
Kamerūna Kamerūna CMR
4
Serbija Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle Portugāle POR
6
Dienvidkoreja Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja Urugvaja URU
4
Gana Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti