Polijas futbolistu uzvara piebremzē Saūda Arābijas izlasi. Spilgtākās epizodes

Polijas futbola izlase sestdien ar 2:0 uzveica Saūda Arābijas valstsvienību, kas iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā sarūpēja sensāciju ar uzvaru pār vienu no galvenajām favorītēm Argentīnu. Gan poļi, gan Saūda Arābijas izlase saglabā izredzes tikt astotdaļfinālā.

Uzvaras vārtus poļiem guva Piotrs Zelinskis, bet pirmo reizi karjerā ar rezultatīvu sitienu Pasaules kausa finālturnīrā izcēlās Roberts Levandovskis. Saūda Arābijas izlase neizmantoja savas iespējas un nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Saūda Arābijas izlase enerģiski uzbruka, un pirmā puslaika lielāko daļu poļiem vairāk bija jārūpējas par savu vārtu nosargāšanu. Toties Polijas izlase labāk prata izmantot savas iespējas.

Polijas izlase atklāj rezultātu

Roberts Levandovskis 39. minūtē ātra uzbrukuma noslēgumā netrāpīja mērķī no vārtu priekšas, taču paspēja no gala līnijas atspēlēt Piotram Zelinskim, kurš ietrieca bumbu zem pārliktņa.

Vēl līdz pārtraukumam Saūda Arābijai bija lieliska iespēja revanšēties, jo tiesnesis pēc video skatīšanās piesprieda 11 metru soda sitienu par Kristiana Bjelika pārkāpumu soda laukumā pret Salehu Alšehri.

Saūda Arābijas izlase nerealizē 11 metru soda sitienu

Taču poļu vārtsargs Vojcehs Šcensnijs atvairīja gan Salema Aldavsari 11 metru sitienu, gan uzreiz pēc tā Mohameda Alburaika atkārtotu sitienu.

Arī pēc pārtraukuma saūdarābi meklēja laimi uzbrukumā, paverot iespējas arī Polijas izlasei. Pa vārtu konstrukciju trāpīja gan Arkadiušs Miliks, gan Levandovskis, tomēr no otro vārtu zaudējuma Saūda Arābija nepaglābās.

Poļi panāk 2:0

Abdulelahs Almalki pie sava soda laukuma pazaudēja bumbu, un Levandovskis 82. minūtē vienatnē viegli tika pie vārtu guvuma.

Vēlāk sestdien Polijas un Saūda Arābijas pārstāvētajā C grupā laukumā dosies Argentīnas un Meksikas valstsvienības.

Pirmajās spēlēs grupā Saūda Arābija sarūgtināja titula pretendentus argentīniešus (2:1), savukārt Polijas un Meksikas valstsvienības cīnījās neizšķirti (0:0).

Uz Pasaules kausu Katarā pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.