Marta Cerava: Traģikomikss «Ukrainai ir jāuzvar»

LSM.lv 24. februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 

Saprotot, ka šī publikācija var raisīt neizpratni ukraiņos vai cilvēkos, kas jūt līdzi ukraiņu tautas ciešanām, es nolēmu to dzēst. 

Kāpēc komikss tika publicēts? LSM.lv šo autores rubriku publicē regulāri. Komiksos cūku tēlos iemiesojamies mēs paši, kādu spilgtu notikumu varoņi, atspoguļoti procesi. "Cūku komikss" kā jau komiksi citos medijos, paspilgtina notikumus, kariķē, smīdina. Citreiz tie ir arī traģikomiksi. Arī šis. Tas ar visu sirdi un garu rādīja netaisnību, ka ukraiņiem arvien nekas cits neatliek, kā turpināt karot. Tomēr, šo

publicējot, netika pilnvērtīgi izvērtētas šī tēla plašākas nozīmes un interpretācijas iespējas. 

 

Es redzu, ka arī mūsu piesaistītie mākslinieki ne vienmēr novērtē sava darba ietekmi un potenciālās sekas. Arī mēs turpinām mācīties katru dienu. Varbūt vēl biežāk jāatceras, ka dzīvojam nemierīgos laikos, kad katra sacīto var uztvert tik dažādi. Sabiedriskajā medijā mums jāmācās izteikties skaidri un nepārprotami. 

Es atvainojos visiem, kurus aizskārām. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu un norādīt uz Krievijas režīma šausminošajiem noziegumiem. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti