12.Saeimas sapņi: Suverenitātes monologi

Lasot visas partiju programmas pēc kārtas, ātri vien paliek garlaicīgi, jo nav nekā jauna šai pasaulē. Tad talkā nāk partija „Suverenitāte”, kuras programma ir kā sniega kaudze karstā vasaras dienā. Beidzot tiek solītas īstas, drosmīgas reformas!

Ne kurš katrs šodien būtu gatavs teikt, ka varbūt no tās muļķīgās Eiropas Savienības vajadzētu izstāties ārā. Arī no eiro būtu jātiek vaļā un jāatjauno lats.

12.Saeimas sapņi

Jau 4.oktobrī dosimies pie vēlēšanu urnām, lai tajās samestu savus mīļākos partiju sarakstus. Mūsu satīru autore Elīna Kolāte nekad iepriekš nav balsojusi tik atbildīgi, kā to dara šoreiz, – viņa ir nolēmusi izlasīt visu partiju priekšvēlēšanu programmas, kā arī sabiedrības izglītošanas nolūkos publicē nelielu domrakstu par tām.

Skaidrs, ka „Suverenitātes” kungi un dāmas ir romantiski ļaudis, kas ar prieku atceras vecos, labos laikus, kad mēs nezinājām, kas ir krējuma izstrādājums un ģenētiski modificēta pārtika. Es ieteiktu daudz neknapināties  – drošības pēc ir jāatgriežas pēc iespējas senākos laikos, lai Eiropas liberāļu ķetnas, kas uzspiež homoseksuālismu un Eirovīziju, nekad nenoķertu Latviju. Atgriezties pie lata? Phe! Labāk atjaunojam dālderi un Livoniju!

Ikvienai partijai, arī „Suverenitātei”,  ir idejas par to, kā veicināt ekonomikas attīstību Latvijā. Piemēram, valstij esot jānodarbojas ar uzņēmējdarbību. Kas jauns? Es teiktu, ka ne. Aristotelis, Lāčplēsis, Sprīdītis un Andris Šķēle ir teikuši, ka valsts – tie esam mēs paši. Tātad, ja ar uzņēmējdarbību nodarbojas valsts, tad ar uzņēmējdarbību nodarbojamies mēs paši. Labi, ka „Suverenitāte” dod atļauju tā rīkoties. Ne tikai dod atļauju, bet arī mājienu par iespējamajām uzņēmējdarbības nozarēm. Partijas programmā tiek atklāts, ka Latvijā ir zelts (tas tiek dēvēts par Latvijas zeltu). Latvijas Radio „Brīvajā mikrofonā” ne vienu reizi vien klausītāji ir zvanījuši un stāstījuši, kurš tieši sakrāmējis vilcienos zeltu un aizvedis to uz Maskavu. Acīmredzot kaut kas tomēr ir palicis. Ceru, ka „Suverenitāte” zina, kur tieši. Citādi sanāks vēl kā Sprīdītim, kurš veselas piecas minūtes purvā meklēja naudu un tā arī neatrada.

Kad ar zeltu un citiem līdzekļiem būsim tikuši pie lielas naudas, tā tiks glabāta Tautas bankā, ko arī sola izveidot „Suverenitāte”, jo ārzemju un privātās bankas esot visādi jāierobežo, un vispār valsts, pašvaldību uzņēmumu, slimnīcu, skolu un citiem kontiem nevajadzētu atrasties ārzemnieku treknajās rokās. Es īsti nezinu, kas ir domāts ar tiem „citiem kontiem”, bet ceru, ka mana personīgā bankas konta šajā sarakstā nav, jo man nav nekas pret ārzemēm un privātiem uzņēmumiem. Iespējams, kapitālistiskā Rietumu kultūra ir mani nopirkusi.

„Suverenitāte”, protams, sola algu un pensiju paaugstinājumu, bet, ja viss ies kā plānots, daudziem papildu dālderi nebūs nepieciešami, jo tiks ieviests bezmaksas sabiedriskais transports, bezmaksas jebkura līmeņa izglītība ikvienam un bezmaksas primārā veselības aprūpe. Domāju, ka līdz ar to problēmas šajās 3 nozarēs būs kā ar roku noņemtas. Tā ir  - tikko kā kaut kur iekšā sāk pīt naudu, rodas nepatikšanas.

Kāpēc šī lieliskā partija līdz šim nav iekļuvusi Saeimā? Jo vēlēšanu sistēma ir negodīga! „Suverenitāte” rosina mainīt vēlēšanu likumu un atcelt to muļķīgo piecu procentu barjeru, lai pie varas varētu nokļūt patiesi drosmīgi ļaudis.

Šie revolucionāri ir saoduši, ka Centrālajā Vēlēšanu komisijā (CVK) kaut kas nav kārtībā, tāpēc viņi uzstāj uz izmaiņām arī tur. Turpmāk to ievēlēs, kontrolēs un atcels Latvijas pilsoņi. Ceru, ka tik izveidots dežūru saraksts, pēc kura Latvijas pilsoņiem būs jākontrolē tā CVK darbība, bet iespēju kādu atcelt varēs laimēt loterijā (būsim godīgi – ja tāda iespēja būs visiem, tad iestāsies juceklis).

Ja Vēlēšanu likums tiktu mainīts ta, ka visvairāk deputātu mandātu iegūst tie, par kuriem vismazāk balsots, „Suverenitāte” beidzot varētu pārstāvēt savas un tautas intereses. Pie viena Latvija arī kļūtu par aprunātāko valsti Ziemeļu puslodē.

Vai „Suverenitātes” ar savām reformām drusciņ nešauj pār strīpu? Iespējams, jā, bet patiesībā šeit ir apkopotas dažādas nākotnes vīzijas, par kurām pilnīgi noteikti sapņo arī citi, bet baidās to pateikt skaļi. Nu, kura saprātīga partija tagad būtu gatava paziņot, ka būtu jāatdalās no Eiropas Savienības? Kāds jau varētu pateiktu, bet tas būs monologs, jo neviens diskusijā par šo tematu neiesaistītos. Un pat VL/TB-LNNK savā programmā nav norādījuši, ka jāierobežo homoseksuālo ļaužu publiskās izdarības. Nav norādījuši, bet ļoti gribētu. „Suverenitāte” saka visu, kas uz sirds, nebaidoties no nekā (jo nav, ko zaudēt). Mans ieteikums? Biežāk parādīties televīzijā un radio, lai iepriecinātu ikvienu. Un Džilindžers varētu uzvest ludziņu „Suverenitātes monologi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti